כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

רכיבה על אופניים

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 18.10.22 , 15:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אופניים

הישראלים הביטו בעבר בקנאה על כל רוכבי האופניים במדינות אירופה כמו הולנד וקיוו שהטרנד הזה יהיה אפשרי למימוש גם בישראל. בשנים האחרונות כל נושא הרכיבה על האופניים קפץ מדרגה משמעותית ביותר ואפשר לראות היום ישראלים רבים שרוכבים ביום יום על אופני כביש או אופני שטח כדי ליהנות מהטיולים במקומות היפהפיים ברחבי ישראל. עבורם זו הדרך המועדפת כדי לראות את המקומות הייחודיים ביערות, בשמורות הטבע ובקרבת הים שאי אפשר לראות כשנוסעים ברכב ולכן הדרך היחידה היא בטיול אופניים או לחלופין ברגל.

הרוכבים האלו מאחסנים בתום הטיול את האופניים במחסן ומחליפים בימי חול את האופניים המקצועיות לשטח באופציה של אופניים חשמליים זולים כדי להגיע במהירות ובבטחה לעבודה, ללימודים, לסידורים ולביקורים משפחתיים. בעיר הפקוקה והסואנת האופציה היחידה להגעה ממקום למקום בפרק זמן סביר היא רק בדרך זו. נסיעה באמצעות רכב פרטי ואפילו בתחבורה ציבורית אורכת זמן רב ובחישוב כללי פרקי הזמן שהתושבים מפסידים בדרכים הוא עצום. לכן רבים מהם מעדיפים ליהנות מרכיבה על שני סוגי האופניים בהתאם לצורך בכל יום.

שבילי אופניים

הרצון של נסיעות כמו בהולנד ובערים נוספות בעולם, דרבן את ראשי הערים להקים תשתית לכך. לכן אפשר לראות במקומות רבים ברחבי ישראל שבילי אופניים שנסללו לאורך קילומטרים הן במרכזי הערים והן בנסיעה לכיוונים שונים בכל עיר, כמו הגעה עד חוף הים. אוהבי הרכיבה נהנים מאד לרכב ביום יום בשבילים שמוקצים עבורם וכך הם אינם רוכבים במקומות שהם מסוכנים לאור התנועה הערה של כלי הרכב.

רכיבה בשטח

השילוב של האהבה לטבע והאהבה לרכיבה באופניים מקבלת ביטוי בחבורות גדולות של רוכבי אופניים שנראות לאורך כל סוף השבוע בכל מקום בישראל. לקראת שיש שבת המדריך של כל חבורה מתכנן את מסלול הרכיבה וכולם מתייצבים בשעות המוקדמות של הבוקר בנקודת המפגש ונרגשים לקראת המסלול החדש. כולם מאובזרים בכל האביזרים הנדרשים, אופניים חדשניות ואיכותיות והמון מצב רוח טוב. השילוב של הרוכבים יחד יוצר הווי נפלא, הם הופכים ליחידת עילית מובחרת שבה יש עזרה הדדית לאורך כל הדרך וגם לחבורה מגובשת של חברים אמיתיים שנפגשים ונמצאים בקשר איכותי גם מחוץ לימי הרכיבה והדבר מוסיף המון טעם לחייהם.

המעגל הראשון והמעגל השני של הרכיבה

רכיבה על אופניים מתחילה בדרך כלל אצל אחד מבני המשפחה, לאט לאט הוא סוחף לשיגעון זה גם את בן הזוג או בת הזוג. לזוגות שיש ילדים קטנים או מתבגרים זו הזדמנות מצוינת לגיבוש משפחתי וליציאה להכרה של עולם חדש. כשמדובר על רכיבות משפחתיות יש להן המון ערך מוסף כיוון שההורים מוצאים חברים חדשים שמסתדרים מצוין וגם הילדים נהנים בחברתם של ילדים בני גילם. כך ההורים מצליחים להניע את הילדים מהישיבה הארוכה מול המסכים כך שההישגים הם רבים וחשובים.

קרדיט תמונה: קנבה פרו ברישיון