כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

שומרים על הבית בתקופת הקורונה

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 09.12.20 , 12:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לפני כמה חודשים אף אחד לא באמת חשב שהקורונה תשנה סדרי עולם, אך המציאות כמו תמיד מפתיעה ולנו רק נותר ליישר קו ולעשות את המיטב על מנת להישאר אופטימיים ולהפיק את המרב מהסיטואציה, ועל כן לצד העובדה שלמדנו כיצד ניתן להמשיך לקיים פגישות ולימודים מהבית ולצד העובדה שלמדנו שניתן להמשיך לנהל אורח חיים נורמלי לצד מסכה, אט אט גם הבנו עד כמה הגינה חשובה – מקום פרטי שמאפשר להתאוורר בגבולות הקפסולה האישית, ופה אנו מבקשים להרחיב כיצד אפשרי להעמיק את תחושת המוגנות בטריטוריה שמצד אחד חיצונית ומצד שני מאוד פרטית.

למראית עין - הגנה מרתיעה

כיצד אם כן ניתן לשמור על הגינה? ובכן לצד הטריק הישן שמסתכם בתליית שלט "זהירות כלב בחצר" (כשבכלל יש לכם חתול), גם ניתן להיעזר בתרגיל נוסף שאינו מצריך השקעה כספית יקרה, אלא רק הוצאה זניחה וכמה דקות עבור תלייה. בה מדובר? בתליית מצלמת אבטחה במקום גלוי (עבור הרתעה) ובמקום גבוה (עבור מניעת ונדליזם), כאשר אין שום צורך לחבר את המצלמה למעגל תקשורת, וזאת כי די בנוכחות שלה על מנת לייצר את הרושם שמדובר בבית שאליו לא מומלץ להיכנס ללא הזמנה.

אמצעי הגנה אפקטיביים וטכנולוגיים

מבקשים להשקיע מעט יותר, מבקשים לחוש מוגנים ובו זמנית לדעת שאם מישהו רק חושב לחדור למרחב הפנימי הוא ימהר לשוב לאחור? ובכן במקרה זה טוב לדעת שקיימים לא מעט כלים ייעודיים בתחום, קרי גלאי תנועה שניתן להתקין ליד שער הכניסה, מערכת אינטרקום שניתן להתקין על שער הכניסה (ובכך לפקח באופן נוח מי נכנס) וכמובן שאם יש מוסך מומלץ להתקין בכניסה מערכת חיישני תנועה שבעת הצורך מפעילה אזעקה.

כיום יותר מתמיד - מעשי ונדליזם

יש לקחת בחשבון שבתקופה קשה שכזו יש הרבה יותר מקרים של ונדליזם וגניבות, אם כי הנוער משועמם וחסר מסגרת ואם כי לא מעט אנשים נדחקים לקצה. אי לכך מעבר להרתעה חזותית (כפי שכבר ציינו), גם רצוי להימנע מהשארת מוצרים יוקרתיים חשופים לעיני כל, מוצרים שגורמים לאנשים בעלי כוונות זדון ל"סמן" את הבית כיעד מבטיח עבור "ביקור פתע". אי לכך אין להשאיר במוסך הפתוח את האופניים החדשים, את המנגל מוטב למקם באזור שאינו גלוי מכיוון הכניסה וכדומה.

מייצרים קו הגנה ראשון

לאחר שציינו מגוון אמצעי בטיחות טכנולוגים ופסיכולוגים, נעצור לציין פרמטר מהותי נוסף - התקנת גדרות אלומיניום מסביב לשטח הגינה, כך שמשיגים קו הגנה מעשי ובו זמנית מרתיע, כזה שמקשה על פעולת החדירה למרחב הפרטי ושמייצר תחושת פרטיות חשובה, וזאת באמצעות העיצוב שמאפשר משחק מגוון עם רווחים. רוצים למקסם פתרון הגנה מעין זה? ביחרו בגדר מאלומיניום גבוהה וששייכת לחברה מקצועית, כזו שבין היתר משקיעה בשלב ההתקנה. מה עוד מומלץ לעשות? לשלב את הגדר עם שער חשמלי. שנסכם? יש פעולות מתחום הבטיחות שתמיד מוטב לשקול - עם וללא קשר לתקופת הקורונה שעדיין משאירה אותנו קרובים מתמיד לבית.