כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

תאגיד עין כרמים: מועצת רשות המים אישרה הוזלה בתעריפים למשקי בית אשר יקלו על חשבונות המים של תושבים רבים

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 27.10.20 , 11:31ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אור דודק

לאחרונה, תושבי כרמיאל, מקבלים חשבונות מים גבוהים לנוכח העובדה שנאלצו לשהות במשך זמן ממושך בבית בשל הסגר השני שהוטל ע"י הממשלה והשימוש במים גדל. כתוצאה מכך משפחות חרגו מהכמות המותרת בתעריף הנמוך וכל קו"ב נוסף בחריגה חויב בתעריף הגבוה. ברשות המים עלתה לאחרונה הצעה לדיון להגדיל את הכמות המותרת לתושבים בתעריף הנמוך. ראש העיר ויו"ר דירקטוריון עין כרמים משה קונינסקי ומנכ"לית התאגיד בת שבע אבוחצירה , "אנו מברכים על הצעדים שהמדינה נוקטת על מנת להטיב עם התושבים ובעלי העסקים בתקופה הלא פשוטה והמורכבת שבה אנו מצויים"

בתאגיד המים והביוב עין כרמים בוחנים בימים אלה מספר דרכים להקל על התושבים בתשלום עבור כמות המים שצרכו בתקופת הסגר השני, ומקווים כי כבר בימים הקרובים תתקבל באופן סופי הוצאתה לפועל של החלטת מועצת רשות המים להגדיל את הכמות המותרת לתושבים בתעריף הנמוך, מכיוון שרק בסמכותה של רשות המים לקבוע את תעריפי המים ולהוזיל את תעריף המים בעת הזאת לנוכח המצב.

מנכ"לית תאגיד עין כרמים בת שבע אבוחצירה , "אנחנו פועלים ככל שניתן לסייע בהסדר חובות ופריסת תשלומים לתושבים על מנת להקל עליהם במיוחד בתקופה מורכבת זו שבה רוב בני הבית נמצאים בבתים במשך מרבית שעות היממה וצריכת המים עולה מעבר לכמות המוכרת בתעריף הנמוך וכל משפחה מחויבת לעיתים בעשרות קו"ב בתעריף גבוה, כמעט פי 2 מהתעריף הנמוך/המוכר. אין לי ספק שמקבלי ההחלטות חייבים לקחת בחשבון את מכלול השלכות הקורונה לרבות שימוש מוגבר במים ולהקל באופן ישיר על כל בית ומשפחה בסל הכלכלי".

ראש העיר ויו"ר דירקטוריון התאגיד משה קונינסקי : "אני ועמיתיי בשלטון המקומי פועלים ימים כלילות על מנת להשפיע על מקבלי ההחלטות להקטין את ההוצאות לכל בית ולסייע ככל הניתן. אני מברך על היוזמה וקידום הנושא ע"י ידידי השר זאב אלקין גם בנושא כה חשוב זה לתושבים רבים ובייחוד למשפחות ברוכות ילדים. אנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד שבה כל הגורמים צריכים להתכנס ולסייע הן לתושבים והן לעסקים. אני שם את כל כובד המשקל למען תושבי העיר לסייע בהקלה בהתמודדות עם המגיפה על כל היבטיה".

מנכלית תאגיד המים והביוב עין כרמים בת שבע אבוחצירה  (צילום - אור דודק)

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי (צילום - אייל מן)