כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

תפסיקו להסתכל רק על המחיר, הפרמטרים לביטוח רכב שלא בדקתם

כרמיאלי אורח חייםפורסם: 27.07.20 , 12:12ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מעוניינים לרכוש ביטוח חובה ומקיף לרכב? האם עליכם לחדש בקרוב את הביטוח לרכבכם? אילו פרמטרים, מעבר למחיר, חשובים כאשר משווים הצעות לביטוח רכב?

רגע לפני שאתם רוכשים או מחדשים את הביטוח לרכב כדאי לדעת כי לא רק המחיר משחק תפקיד. יש פרמטרים חשובים נוספים שעליכם להתייחס אליהם בכובד ראש בעת רכישת או חידוש הביטוח לרכב, למשל מדד השירות של חברת הביטוח, רכיב ההשתתפות העצמית, אפשרות לטפל ברכב במוסכי הסדר בתמורה לביטול ההשתתפות העצמית או קבלת הנחה מסוימת בעלות הפוליסה, כיסוי משפטי, רכב חלופי, הרחבות וכיסויים במסגרת הביטוח המקיף ועוד.

פרמטרים עיקריים לבדיקת ולבחירת ביטוח רכב

החוק בישראל מחייב את בעלי הרכבים לבטח את רכבם באמצעות ביטוח חובה, ובנוסף ישנם שני ביטוחי רשות – ביטוח צד ג' וביטוח מקיף. את ביטוחי הרשות לא חייבים לרכוש וכל אחד יכול לקבל החלטה בהתאם לצרכיו הייחודיים. לכן, אחד הטיפים החשובים לבחירת הביטוח הוא זיהוי והגדרת הצרכים הביטוחיים ובחירת הביטוח המתאים לכם. יש 3 סוגי ביטוח לרכב:

  • ביטוח חובה – חובה לרכוש ביטוח חובה על פי פקודת רכב מנועי, הביטוח מכסה נזקי גוף של הנוסעים ברכב המבוטח והולכי רגל שנפגעו עקב השימוש ברכב.
  • ביטוח צד ג' – הביטוח מכסה נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי בהתאם לסכום הנקוב בפוליסה.
  • ביטוח מקיף – הביטוח מכסה מגוון רחב של נזקי רכוש ואירועים שנגרמו לרכב המבוטח, לדוגמה תאונה, גניבה, פריצה, נזקי מזג אוויר, רעידת אדמה ועוד.

את הביטוח עליכם לרכוש בהתאמה מדויקת לצרכים הביטוחיים ולמאפייני הרכב. יש להתאים את הפוליסה גם למאפייני הנהגים, במיוחד אם עליכם לרכוש ביטוח לנהג חדש או צעיר.

השתתפות עצמית וטיפול במוסכי הסדר

חברות הביטוח מציעות הסדרים שונים הנוגעים להשתתפות עצמית, סעיף ההשתתפות העצמית קובע את הסכום שתיאלצו לשלם מכיסכם בעת הפעלת הביטוח. זהו סעיף חשוב ועליכם לבחון אותו היטב כאשר אתם משווים הצעות לביטוח רכב. יש חברות ביטוח המציעות למבוטחים לטפל ברכבם במוסכי הסדר בתמורה לביטול סעיף ההשתתפות העצמית.

חשוב לציין כי במצבים מסוימים עדיף לא להפעיל את הביטוח בגלל חוסר כדאיות או חשש להתייקרות הפוליסה בשנה הבאה. יש מקרים בהם ההשתתפות העצמית גבוהה מעלות תיקון הנזק ואין טעם להפעיל את הביטוח. אגב, אם אתם נהגים זהירים באפשרותכם להגדיל את סעיף ההשתתפות העצמית כדי להוזיל את עלות הביטוח.

הרחבות וכיסויים

כאשר רוכשים ביטוח מקיף לרכב יש הרחבות וכיסויים שונים הכלולים בהצעה מחברת הביטוח. חשוב להשוות את ההצעות של החברות השונות ולבדוק אילו הרחבות כל חברה מציעה. בנוסף, ניתן להסיר כיסויים שאין צורך בהם ולרכוש הרחבות נחוצות כמו שירותי דרך וגרירה, ביטוח שמשות, רכב חלופי במקרה של תאונה או טוטאל לוס (אובדן גמור). חשוב לזכור כי ההרחבות עלולות לייקר משמעותית את הפוליסה.

מדד שירות

מדד השירות הוא כלי חשוב עבורכם לבחירת חברה ביטוח איכותית ומקצועית המציעה שירות טוב ומענה מהיר בכל בעיה. מומלץ להתייחס למדד השירות כאשר בוחרים את חברת הביטוח ממנה מעוניינים לרכוש ביטוח רכב.