כותרת
> C;
1/1
חדשות

ליידי'ס & ג'נטלמנ'ס בכרמיאל

כרמיאלי חדשותפורסם: 26.03.15 , 13:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
   ביום רביעי האחרון, התכנסו מעל 200  תלמידי כתות ד' של בתי הספר "כלנית" , "הדקל"  אורחיהם וצוותי בתי הספר לאירוע שיא במסגרת תכנית כיתות רוקדות המתקיים בכרמיאל זו השנה שנייה.
 
לרגל האירוע קושט אולם הספורט של בית ספר הדקל בבלונים צבעוניים והמקום כולו לבש אווירת חג ומאות בני משפחה ואורחים גדשו את האולם בשני מחזורים לצפות בתלמידים שהפגינו מיומנויות ריקוד, קידות ונימוסים , אלגנטיות וזקיפות גב.
 
מיכאל גינקר , מנהל האגף לביטחון קהילתי  ותכנית "עיר ללא אלימות" ציין בדבריו, כי כתות רוקדות הינה פרויקט ייחודי המתקיים  זו שנה שנייה מטעם התכנית  כשהחלוץ  אשתקד היה ביה"ס הדקל. הפרויקט נולד מתוך צורך ללמד את הילדים כבר בגילאי ביה"ס היסודי שפה חדשה של סובלנות, כבוד וקבלת האחר. "התכנית נכנסת במקום בו נגמרות המילים"...
 
התרגשות רבה ליוותה את האירוע  לא רק בשל היותו חגיגי ומרשים, אלא גם משום ששודר  בשידור ישיר  לילדי כתות ד' של שלושה בתי ספר בפיטסבורג שבארה"ב, הלוקחים אף הם חלק בתכנית כתות רוקדות. לאות ידידות ושיתוף בחוויה המופלאה, נשאו ילדי פיטסבורג שלטים של  "שלום", "טוב מאוד" , "כלנית", "הדקל" ועוד, עודדו בתרועות ומחיאות כפיים את ילדי כרמיאל ואף רקדו לצלילי המוסיקה המוכרת להם היטב.
 
מנהלות בתי הספר , רמה מושקוביץ עובדיה ועמית יניב, שמחו ליצירת קשר ושותפות עם תלמידי פיטסבורג.
 
רינה גרינברג, מ"מ ראש העיר ציינה כי חווית המחול מעדנת ומשפרת את נימוסי הצעירים ומהווה דוגמא לדרך מיוחדת לטיפול בהפחתת התנהגות אנטי חברתית כבר בגילאי בית הספר היסודי.
 
עדי אלדר ראש העיר שב ומברך על יישום התכנית "כיתות רוקדות" בכרמיאל, עיר המחול, ורואה בשילובה בבתי ספר נוספים מטרה עירונית בעלת ערך רב בטווח הארוך.