כותרת
> C;
1/1
חדשות

יעקוב קובי התנצל על הפגיעה בשמו הטוב של משה קונינסק

כרמיאלי חדשותפורסם: 11.08.15 , 11:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 בתקופת הבחירות שימשו הרשתות החברתיות , הפייסבק והאינטרנט כלי מרכזי בפרסום , בשיווק , בהסברה וביח"צ של הסיעות השונות שהתמודדו למועצה ולמועמדים לראשות העיר .

במהלך תקופה זו כתב ופרסם מר יעקב קובי , מהתומכים המרכזיים של סיעת "כרמיאל ביתנו ושלנו" בראשות עדי אלדר ברשתות החברתיות לאורך פרק זמן ממושך דברים פוגעניים והוציא ,לכאורה ,את דיבתו וכתב ב"לשון רע" על המועמד לראשות העיר משה קונינסקי.

מיד עם סיום הבחירות תבע קונינסקי את מר יעקב קובי ובתהליך משפטי שהסתיים בסיכום ובפשרה בתהליך  גישור ובהחלטה שקיבלה משנה תוקף בהחלטת בית המשפט שעל פיה ישלם מר יעקב קובי פיצוי כספי סמלי ויתנצל בפני משה קונינסקי על הפגיעה בשמו הטוב .

בהתאם להחלטה נקבע כי מר יעקב קובי יפצה את קונינסקי ב50000 ש"ח אך קונינסקי החליט לוותר על הפיצוי תמורת העברת פיצוי סמלי בגובה 10000 ש"ח בלבד ופרסום מכתב התנצלות בכל המדיות : במקומונים וברשתות החברתיות

קונינסקי ציין " כי היה חשוב לו עד מאד למצות את הדין במקרה זה על מנת שהציבור ידע כי עליו החובה לשקול היטב את הנאמר והנכתב על ידיו בכל עת ובמיוחד ברשתות החברתיות , לא יתכן כי אנשי ציבור ישמשו "כשק חבטות" לכל אדם שיש לו מקלדת על שולחנו , עליו לקבל אחריות על מעשיו , על שכתב ועל שאמר .

מועמד למשרה ציבורית ואנשי ציבור הם אנשים עם משפחות ואל לכותבים ברשתות החברתיות לשכוח זאת . אני שמח על שהצלחנו להגיע להסכמה על הפיצוי ועל תוכן מכתב ההתנצלות , אני משוכנע שמר קובי למד מהמקרה ולא יחזור שוב על הטעות שעשה , מבחינתי הנושא מאחורי , סלחתי ליעקב קובי ואף שוחחנו לפני שבועיים , לחצנו ידיים והודעתי לו באופן ישיר בשיחה פנים אל פנים כי המקרה מאחורי ומחלתי לו .

רצ"ב מכתב ההתנצלות שכתב מר יעקב קובי ופורסם במקומונים וברשתות החברתיות , והחלטת בית המשפט