כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

הסתיים בהצלחה גדולה מבצע "חום אנושי" בסניף הנוער העובד והלומד בכרמיאל

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 30.01.17 , 10:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: תומר בן-אורצילום תמונות: תומר בן-אור


מלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה, ממש מעבר לגבול שלנו, יצרה משבר הומניטרי חמור וכ-12.55 מיליון אזרחים סוריים (60% מהאוכלוסייה) בעיקר נשים וילדים, נעקרו מביתם מאז תחילת המלחמה וחיים ללא קורת גג ומכסה ראוי. למרבית הפליטים והעקורים חסר ציוד בסיסי וקריטי על מנת לעבור את החורף הקר בשלום.
הדיווחים הנוראיים שהגיעו בשבועיים האחרונים מחַלַבּ, גרמו לחניכי הנוער העובד והלומד ברחבי הארץ להתגייס ולעשות את כל אשר ניתן על מנת לסייע לפליטים מבחינה הומניטרית. גם בכרמיאל ובישובי הסביבה התגייסו חניכי הסניף והקן למבצע ובשבועיים האחרונים הם  אספו כ130 ארגזים ובהם ציוד חורף עבור הפליטים והעקורים הסורים.  לאחר איסוף הציוד התגייסו כ-80 חניכים ומדריכות מכיתות ה' עד י"ב, יחד עם מדריכים מגרעינים בוגרים שגרים בכרמיאל ומיינו וארזו את הציוד.
שני אדגר, קומונרית בקן כרמיאל מסכמת:

"המבצע היה מטורף, היו באמת הרים של בגדים, אנשים קנו בגדים כדי לתרום אותם, לא ציפיתי למשהו כזה.
מדהים לראות את רוחב הלב שיש לאנשים וזה לא מובן מאליו בכלל. גם עצם העובדה שחברי תנועה מכל האזור באו כדי לעזור לארוז, שחניכים שלי בכיתות ד'-ו' באו וארזו יחד איתנו כשלפני שבועיים היה להם ממש קשה לקבל לקבל את המבצע, והיום הם מבינים שבני אדם הם בני אדם בכל מקום, וצריך לדאוג לאנשים במצוקה - זו הצלחה גדולה."


למבצע היו שותפים גם התלמידים והמורים בבית הספר אורט פסגות, שאחרי שעברו שיעורי חינוך בנושא התגייסו ברצון למבצע והשתתפו באיסוף בגדים, נעליים שמיכות וציוד חורף נוסף לפליטים.