כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

שגרירי הגישור ופעילים שכונתיים יוזמים יחד אקטיביזם לסובלנות

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 10.05.17 , 13:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


בהמשך לכנס הגישורים שנערך בחיפה בחודש ינואר האחרון ובו נטלו חלק שגרירי הגישור משכונות כרמיאל ומגשרים מהמרכז לדיאלוג קהילתי שמפעיל המדור לעבודה קהילתית במנהל לשירותים חברתיים בעיריית כרמיאל, נערך לאחרונה דיון בנושא קבלת האחר והיכולת לפתח אקטיביזם לסובלנות במרחב הציבורי בעיר. בהובלת העובדות הקהילתיות סיון בלנק, דיאנה פונקו ושני וקנין החלו שגרירי הגישור לפתח את נושא הסובלנות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. לאחר שנעשתה עבודה בשכונות עם הפעילים עלה הצורך לדעת מה הזכויות של אנשים ומשפחות עם צרכים מיוחדים, כיצד ניתן לסייע להם להשתלב יותר בחברה, נושא ההנגשה ומי זכאי להכרה 'כצורך מיוחד'.
 
לצורך כך, חברו הפעילים למרכז 'עוצמה' המעניק מעטפת ארגונית מקצועית במסגרת המחלקה לשירותים חברתיים ומכוונת לשילוב אנשים החיים בעוני ובהדרה באמצעות גישה מעצימה, הגברת ההשתתפות, מיצוי זכויות, זיהוי צרכים ומענים ושיפור השירות, והיחסים בין עובדים סוציאליים ולקוחות. בעקבות זאת התקיים פורום למידה בהשתתפות שגרירי הגישור, פעילים שכונתיים, אנשים עם צרכים מיוחדים ותושבים בנושא מיצוי זכויות לבעלי צרכים מיוחדים.
 
"זה היה מפגש פורה ומעניין בין אנשים עם צרכים מיוחדים לאנשים שרוצים לדעת במה ניתן לסייע ולהקל על אנשים אלה, אשר מתגוררים בשכונה שלהם", נמסר מהמינהל לשירותים חברתיים בעיריית כרמיאל. "המשתתפים נתנו פידבק על חווית למידה חדשה ועל כך שלא ידעו הרבה מאוד דברים על הזכויות שלהם".
 
שגרירי הגישור הינה קבוצה של פעילים שכונתיים ונציגי וועדי בתים, הנפגשת באופן קבוע, לומדת ומתרגלת מיומנויות מעולם הגישור, כדי להבין ולהתמודד עם מצבי קונפליקט בשכונות ובקהילה הרחבה.
אולי יעניין אותך גם