כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

איגוד הכדורשת הישראלי עושה היסטוריה: קבוצות כדורשת מהארץ ומהעולם ייקחו חלק באירועי המכביה

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 06.06.17 , 12:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


איגוד הכדורשת הישראלי, המונה יותר מ- 5,000 נשים מרחבי הארץ, הביא את ראשי המכביה להחליט כי הענף יקיים טורניר באירוע שיתקיים ביולי השנה. כ- 45 קבוצות מרחבי הארץ והעולם ייקחו חלק בטורניר הבינלאומי, ביניהם קבוצת  הכדורשת מהעיר כרמיאל . בטורניר ישתתפו יותר 10,000 ספורטאים מקצוענים
 
בשנים האחרונות עולה וצומח ענף ספורט הנחשב לספורט הנשים המוביל בארץ – כדורשת. לאור ההצלחה של הענף, והתפשטותו ברחבי הארץ, החל איגוד הכדורשת הישראלי להפיץ את הבשורה ברחבי העולם ולקיים טורנירים, תחרויות, מחנות אימונים והקמת קבוצות במקומות שונים על פני הגלובוס. בתוך כך, הפופולאריות של ספורט הכדורשת והפצתו משכו את תשומת הלב של מכבי ישראל ואלה הביאו את ראשי המכביה להכריז עליו כספורט שיקיים באירוע טורניר "בסימן המכביה". 
 
לפני כ-10 שנים הוקם איגוד הכדורשת הישראלי שפעל כדי להפיץ את בשורת המשחק ברחבי הארץ ועשה זאת בהצלחה רבה. כיום, האיגוד מונה כ- 5,000 שחקניות פעילות המשחקות ב- 500 קבוצות ברחבי הארץ. איגוד הכדורשת הזמין את הרשויות המקומיות להשתתף באירוע, ו 42 הראשונים שנרשמו יהיו שותפות באירוע המכביה ביניהם גם הקבוצה מכרמיאל. בנוסף לקבוצות העירוניות, ישתתפו במכביה עוד 3 קבוצות שיגיעו מארצות הברית. 36 שחקניות ינחתו בישראל וייקחו חלק באירוע. הקבוצות יגיעו מבוסטון, אטלנטה וסן חוזה שבקליפורניה.
 
פעילות איגוד הכדורשת הישראלי היא מקצוענית עם 18 ליגות ברמות שונות, החל מליגת העל, דרך הליגה הלאומית ועד ליגות שונות המחולקות על פי מחוזות. כמו כן, מתקיימים במסגרתו טורנירים שנתיים, ליגה למקומות עבודה וליגת נערות. נוסף לזה לאיגוד תקנון של התאחדות ותחתיו פועלות אגודות ספורט אשר חברות בו.
 
המכביה שתתקיים השנה ביולי תהיה המכביה ה-20. בין התאריכים 4-18 ביולי, יתקיים האירוע היהודי הבינלאומי הגדול ביותר, ויארח כ-10,000 ספורטאים וכ-22,000 חובבי ספורט נוספים, שיגיעו מלמעלה מ-80 מדינות. טקס הפתיחה יתקיים באצטדיון טדי בירושלים והשנה האירוע יהיה בסימן 50 שנה לאיחוד ירושלים.
 
בשנים האחרונות הבין איגוד הכדורשת הישראלי את הפוטנציאל העצום בספורט זה, והחל לקדם מהלכים מול מסגרות ספורט ברחבי העולם. איגוד הכדורשת הישראלי הגיע לסיכום עם גופים בינלאומיים על הרחבת הפעילות והקמת ליגות ביעדים שונים בחו"ל. בין השאר מדובר בארגון ה-Corporate Games שמארגן תחרויות ספורט ב-60 ערים ברחבי העולם, ארגון מכבי העולמי וארגון ה-JCC שיפתחו את הדלת לקהילות יהודיות בחו"ל. האיגוד, שם לו למטרה להפוך את הסטארטאפ הישראלי לנחלת כל נשות העולם ולפתח ענף ספורט נשי בשם Catchball.  כבר היום פועלות תחת איגוד הכדורשת קבוצות רבות ברחבי ארה"ב אשר מאוגדות תחת איגוד הכדורשת האמריקאי: Usa Catchballl Association.
 

מרב צימרמן, ממייסדות האיגוד וחברת הנהלת איגוד הכדורשת: "השתתפות ענף הכדורשת במכבייה היא הגשמת חלום ועמידה ביעד שהצבנו לעצמנו. הכרת המשחק כענף רשמי במכביה סוללת עבור ענף הכדורשת את הדרך להיותה ספורט רשמי ומוכר וזהו עוד צעד בדרך להפיץ את בשורת הכדורשת ברחבי העולם. כבר בשנה האחרונה חברנו לארגונים בחו"ל כדי להפיץ את ההנאה ממשחק הכדורשת לכל העולם ואנו פועלות נמרצות דרך שגרירות בחו"ל לטובת העניין. אנחנו לא המצאנו את הכדורשת, אך הפצתו כספורט מקצועני מאורגן זוהי בהחלט ההמצאה שלנו. מדובר בסטארט-אפ ישראלי שמתפשט כאש בשדה קוצים, בדיוק כשם שהוא התפשט בישראל בטווח כל כך קצר. בזכות שיתוף הפעולה שיצרנו עם ארגונים בין-לאומיים אנו נפיץ את הבשורה ונהווה שפה בין-לאומית שתחבר בין נשים ברחבי העולם כאשר הבסיס הוא כמובן ישראלי".
 
"זה כבוד גדול לעיר כרמיאל לקחת חלק במשחקי המכבייה ה-20", מסר ראש העיר עדי אלדר. "אני סמוך ובטוח שהקבוצה מכרמיאל תייצג את העיר בגאווה באירוע הספורט הגדול של העולם היהודי. שיהיה בהצלחה לכולם".
 
 
 
אולי יעניין אותך גם