כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

כרמיאל – 'עיר ללא גילנות'

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 14.06.17 , 12:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:ביום חמישי, 8.6 העבירו חניכי קבוצת יגואר משכבה ט'  של תיכון 'אדם, חברה וטבע' פעילות לתלמידי שכבה ה' בבית הספר 'הדקל', תחת הכותרת 'כרמיאל, עיר ללא גילנות!'. גילנות היא אפליה של אדם בשל גילו המתקדם. 
קודם המפגש בין תלמידי בתי הספר נפגשו חניכי קבוצת יגואר עם אזרחים ותיקים ומלאי רצון ליצירה ועשייה ויחד יצאו לבית הספר 'הדקל' על מנת להעביר פעילות בנושא. 
את הפעילות יזמו החניכים במסגרת התכנית 'אחריות לישראל 2048', תכנית ארצית לפיתוח אחריות ציבורית דרך פתרון בעיות ברשויות המקומיות. חניכי הקבוצה נדרשו לזהות בעיה בעיר שלהם, למצוא לה פתרונות דרך תהליך חקר ולצאת לפעולה לשינוי המציאות - להפוך את כרמיאל לעיר טובה יותר דרך מעורבות אזרחית. 
"לחניכים היה קשה בהתחלה להתעניין בנושא כל כך רחוק מעולמם", מסרה המחנכת שלומית בלומברגר. "הם ידעו בקלות לזהות את הבעיות של בני הנוער בעיר ולכן היה לי חשוב שהם ירימו את הראש ויביטו מעבר לעצמם. ברגע שיצאנו מהתיכון והתחלנו להיפגש עם אזרחים ותיקים, לראיין אותם ולעבור פעילות משותפת החניכים הבינו את חשיבות הפרויקט". 
חניכי קבוצת יגואר ארגנו משחקים משותפים לילדים, בני נוער ואזרחים ותיקים והפעילו תחנות המדמות את חווית ההזדקנות כדי לפתח בילדים הבנה ורגישות כלפי התושבים הותיקים ולהבין שצעירים ומבוגרים שווים זה לזה. 
בהמשך מתכננים החניכים לפנות לראש העיר עדי אלדר במטרה לכנס ועדה שמטרתה לפתח את המפגש הרב-דורי בעיר. בכרמיאל ישנה פעילות ענפה לאזרחים ותיקים, לילדים ובני נוער והרצון הוא לפתח אותה ולהוסיף רובד נוסף לטובת העצמה הדדית של בני הנוער והתושבים הותיקים בעיר. 
"במסגרת החקר הכרנו המון פרויקטים מדהימים מהארץ ומהעולם", סיכמה בלומברגר. "כיתות לימוד לאזרחים ותיקים בתיכונים, מגורים משותפים לסטודנטים ואזרחים ותיקים ועוד. חלק מהפרויקטים האלה מתאימים גם לכרמיאל. יש לנו עוד המון עבודה". 
את התמונות צילמה שלומית בלומברגר
אולי יעניין אותך גם
תאגיד עין כרמים ממשיך בתקופת החירום בהתקנת ובחיבור צנרות מים בעיר, בתיקוני פיצוצי מים וסילוק מפגעי ביוב


עיריית כרמיאל הקדימה את תשלום שכר העובדים ונדחו תשלומי החזרי ההלוואות שלקחו עובדי העירייה


תאגיד עין כרמים פועל 24/7 להבטחת איכות מי השתייה ולדיגומי איכות המים


עיריית כרמיאל בחזית מתן השירות לתושבים. בימים האחרונים, העירייה סייעה בחלוקתן של ארוחות חמות למעל 500 קשישים


ראש העיר שוחח הערב עם שלושת הצעירים מכרמיאל שחזרו מפרו


ראש העיר משה קונינסקי מינה את חבר המועצה רותם ינאי כאחראי על תיאום הקשר בין הנהלת העיר למועצה


ביוזמתו של ראש העיר משה קונינסקי, תועמד דירה בעיר שבה ישהו בבידוד 3 הצעירים מכרמיאל שחזרו מפרו


היערכות מיוחדת בתאגיד עין כרמים תאגיד המים והביוב של כרמיאל לנוכח התפשטות נגיף הקורונה


המוקדים הטלפוניים במנהלי העירייה יתוגברו ושעות פעילותם יישארו ללא שינוי