כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

הביטוח לאומי עם הפנים לאזרח: כנס למיצוי זכויות לאזרחים ותיקים בני העדה האתיופית

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 30.08.17 , 11:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


בשבוע שעבר התקיים כנס ייחודי וראשון מסוגו לבני העדה האתיופית בכרמיאל בתחום מיצוי זכויות לגיל השלישי בסניף הביטוח הלאומי בכרמיאל. הכנס הינו פרי יוזמה משותפת של מנהלת מחלקת הייעוץ לאזרח הוותיק בסניף הביטוח הלאומי בכרמיאל, עו"ס קהילתי, יוסי ברקו, מהמדור לעבודה קהילתית במינהל הרווחה של עיריית כרמיאל, ודליה מרג'ין, מתנדבת בקהילה האתיופית.
 
הציבור הוותיק של הקהילה האתיופית, הוזמן ליום מידע, במהלכו הועבר מידע מקיף וחיוני בשפה האמהרית, על זכויות האזרח הוותיק בביטוח הלאומי, וההטבות להם זכאים גמלאים בקהילה ובארגונים הציבוריים.
 
עשרות גמלאים וגמלאיות שמעו הסברים מפורטים ממומחי הביטוח הלאומי, וזכו גם לטיפול אישי-פרטני, כל אחד ואחת, בשאלות האישיות. השאלות והנושאים לדיון עסקו במגוון תחומים של מיצוי זכויות: הזכות לפנסיה, חוק הסיעוד, הנחות והטבות בארנונה, חשמל, 'בזק' וזכויות להנחה בתרופות.
 
אחד ההישגים של המפגש, היה יצירת 'קו חם וישיר' טלפוני, לגמלאי הקהילה, עם סניף הביטוח הלאומי בכרמיאל. קו זה יהיה מגובה במתרגמים, ויאפשר לאנשי הקהילה טיפול מסודר וברור בעניינים האישיים של הפונים מתוך הקהילה.
 
מנהלת סניף הביטוח הלאומי בכרמיאל, סימה עמיחי, בירכה את המשתתפים והזמינה אותם להיעזר בכל שירותי המוסד. ד"ר שולה מנחם, ראש המינהל לשירותים חברתיים בעיריית כרמיאל שיבחה את שיתופי הפעולה בין המינהל לעובדי המוסד לביטוח לאומי והגישה האנושית והקשובה לצרכי הקהילה. 
 
"הכנס היה כנס מכונן וחשוב ביותר לפיתוח הקשר והדיאלוג בין הביטוח לאומי, וציבור הגמלאים של הקהילה האתיופית בכרמיאל", סיכם יוסי ברקו.
 
 
 
אולי יעניין אותך גם
ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי: "צר לי...אבל כך לא ניתן להפעיל מערכת חינוך - זה רחוק מלהיות רציני ובטח לא אפקטיבי!"


כ-73% מהילדים חזרו היום לגני הילדים בכרמיאל בעירייה, נערכים להכנת מענה וחלופה להפעלת גני הילדים ביום שלישי - חופשת ל"ג בעומר


כ- 70% מילדי שכבת א-ג׳ וכ- 50% מתלמידי כתות יא'- יב' הגיעו הבוקר לבתי הספר בכרמיאל


הקניון הוירטואלי הכרמיאלי שתומך בעסקים מקומיים.


רינה גרינברג פורשת מהפוליטיקה


דוגמה אישית! ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, סגניתו ומ"מ וסגנו החליטו שלא לעדכן את שכרם בתקופה זו


לנוכח הגידול היחסי בקצב הנדבקים בקורונה בכרמיאל, ראש העיר יצא בקול קורא לתושבים לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות


תאגיד עין כרמים ממשיך בתקופת החירום בהתקנת ובחיבור צנרות מים בעיר, בתיקוני פיצוצי מים וסילוק מפגעי ביוב


עיריית כרמיאל הקדימה את תשלום שכר העובדים ונדחו תשלומי החזרי ההלוואות שלקחו עובדי העירייה