כותרת
> C;
1/1
דת בקהילה

סליחות במחצבה

כרמיאלי דת בקהילהפורסם: 27.09.17 , 15:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אלכס הובר


לקראת ראש השנה התקיים בכרמיאל זו הפעם השנייה פסטיבל סליחות עירוני, 'סליחות במחצבה' - יומיים של מסע סליחות לכל הגילאים בפארק המחצבות, בהשתתפות אלפי הורים, מורים וילדים. בין המשתתפים היו תלמידים מבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים בעיר. בכל ערב החל האירוע בשעות הערב המוקדמות ונמשך עד לקראת חצות בלילה, כאשר בכל רבע שעה החל סבב של קבוצה חדשה על פי גילאים. המשתתפים עברו יחד מסע אישי וקבוצתי בעקבות הסיפור של יונה הנביא ונינוה. את הסיור העבירו שחקנים שהמחישו לילדים ולהורים את הסיפור של יונה הנביא.
 
המשתתפים הצטיידו בעששיות ועברו בתחנות שפוזרו ברחבי הפארק וסיפרו את סיפור יונה. הפעילות בתחנות הועברה על ידי מנחים, נגנים ושחקנים שעסקו בחודש הסליחות, פיוטים ומחשבות לקראת השנה החדשה. בין התחנות היו תחנות של ההתגלות ליונה, הבריחה מנמל יפו לתרשיש עם רב החובל שבסוף זורק את יונה לים, התפילה ממעמקי הדג עם נגנים, מתנפח של יציאה מהדג, הקריאה לאנשי נינוה לחדול ממעשיהם הרעים והחזרה למוטב של אנשי נינוה. כמו כן, התלמידים אותגרו במשימות ושאלות שפוזרו לאורך המסלול בפארק. לקראת סיום הסיור התקבצו כולם למעמד מרגש של סליחות משותפות ותקיעת שופר.
 
לכבוד האירוע נצבע פארק המחצבה בתאורה מתאימה ומיוחדת שנתנה תחושה מיוחדת ומתאימה לסיור סליחות לילי ולסיפור יונה יחד עם אפקטים נוספים שהעצימו את החוויה. הפסטיבל הופק על ידי עיריית כרמיאל מנהל תרבות והמחלקה לתרבות וחינוך ערכי, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, 'מבראשית כרמיאל' ובתי הספר בעיר.
 
סגן ראש העיר, רותם ינאי, בירך על האירוע ואמר כי "אלפי תלמידים, מורים והורים חוו מסע אישי וקבוצתי ייחודי ונכנסו בצורה קצת אחרת לשנה החדשה. אני מאמין שפסטיבל הסליחות יהפוך למסורת עירונית אשר תוסיף לאחדות, לאהבת חינם ולחיזוק הזהות היהודית בקרב כל תושבי כרמיאל. מטרתה העיקרית של המחלקה לתרבות וחינוך ערכי היא לחזק את הערכים המשותפים והזהות היהודית בקרב כל תושבי כרמיאל. יישר כוח לספי חוטר ולדורית שמיאן מ'בראשית כרמיאל', לעופרה פרקש ממנהל התרבות וכל העוסקים במלאכה".