כותרת
> C;
1/1
אופנה, סטיילינג ואיפור

ברבי ומהי מסמלת?

כרמיאלי אופנה, סטיילינג ואיפורפורסם: 13.11.17 , 09:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


אני לא זוכרת את הגיל המדוייק שבו דרשתי נחרצות שאני רוצה בובת ברבי. זה היה איפשהו באמצע שנות ה80, כשבובת הברבי האמיתית (חלילה לא המזוייפת...) עלתה לא מעט כסף והיתה כרטיס הכניסה למעגל החברות המשחקות בברבי. אז קנו לי בובת ברבי, אפילו ברבי אמיתית! ובאמת, נפגשתי אחה"צ עם חברות לשחק ברבי.
זה לא כ"כ עבד אצלי.


מאז ומתמיד אהבתי אופנה וכמו אז, גם היום אני אוהבת יופי. אבל יופי אמיתי. כזה שלא מוגדר במסגרת של בלונדינית עם עיניים כחולות במידות גוף בלתי אפשריות.
איכשהו, בתור ילדה קטנה, השכלתי להבין שעובדים עלי בעיניים, שגם הברבי האמיתית וגם הברבי המזוייפת - שקרניות. משהו שם היה מאד מלאכותי, משובט ובעיקר חסר יצירתיות ומשעמם. נטשתי את הברבי ויצאתי לשחק "שבויים" בשכונה.
מיותר לציין שלא ביקשתי יותר בובות ברבי וכשהפכתי לאמא בעצמי, התנגדתי בכל תוקף להכניס את בובת הברבי לחדר המשחקים של הבת שלי. הפעם מסיבות שונות.


ברבי היתה בשבילי סמל לאנורקסיה ולמרות שברור לי שהאנרוקסיה לא הופיעה בעולם רק בגלל הברבי ולמחלה הנוראית הזאת יש גורמים נוספים בתעשיית האופנה, העדפתי למנוע מהבת שלי את בובת הברבי.
זה לא היה קשה במיוחד. הבת שלי לא התעניינה בברביות והעדיפה כמוני לשחק "שבויים"...


בובת הברבי עברה אינספור תהפוכות ושערוריות, אין ספק שבעלי המותג השתדלו להתקבל בעולם אבל עדיין לשמור על תדמית הברבי. לעיתים בהצלחה ולעיתים לא.
אחרי 57 שנות ברבי במידות רזון, הבשורה יצאה. בתחילת 2016 החלה יצרנית הצעצועים מטאל לשווק קו חדש של בובות ברבי שכוללת שלושה מבני גוף חדשים: בעלת קימורים (אזכרה ברבי עם טוכעס!), קטנטנה (ברבי נמוכה) וגבוהה (יותר גבוהה מהברבי המקורית??). בנוסף, הברביות החדשות ישווקו ב7 צבעי עור, 22 צבעי עיניים, 30 צבעי שיער, 24 סוגי תסרוקות, ו14 מבני פנים.


מיזם מבורך לחלוטין! אבל אז עברה לי מחשבה בראש... בטוח שקוראים לבובה הזאת "ברבי"???


לפייסבוק של מורן

לאתר של מורן 
א
ו חייגו 
072-3925393