כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

פיסול פנים – הפנים שלנו הן יצירת אומנות

כרמיאלי טיפוח ויופיפורסם: 27.12.17 , 16:31ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


אחד הענפים הקשים ביותר בתחום הרפואה, זו רפואה פלסטית ולא במקרה. תחשבו איזה תהליכים צריכים לבצע רופאים פלסטיים כשהם ניגשים לשקם פנים או אזורים אחרים בגוף, בין אם מסיבות אסתטיות ובין אם מסיבות אחרות.
לא במקרה רופאים שמתעסקים ברפואה פלסטית ובפרט באסתטיקה, נחשבים הרבה פעמים לאומנים של הרפואה. הרי הם לוקחים חומר קיים ומשנים אותו, כמה שאפשר, על מנת לייפות אותו. הדוגמא הקלאסית היא פיסול פנים.
בשני העשורים האחרונים, אנחנו עדים לעלייה ניכרת במספר המטופלים ברפואה אסתטית, דבר שלידי ביטוי גם במספר הרופאים שמתעסקים בתחום. בין היתר זה נובע מהעובדה שכיום עומדים לרשותנו הרבה יותר כלים ואמצעים לצורך ביצוע ניתוחים וטיפולים אסתטיים מסוגים שונים.
פיסול פנים הוא מאפיין עיקרי ברפואה אסתטית. אפשר להבין מתוך המונח מה הכוונה, לוקחים פנים של אדם שנמצאים במצב מסוים, פנים עם קמטים, עודפי עור ושומן ועוד, ופשוט מתחילים לפסל אותם כך שייראו הרבה יותר אסתטיים. להבדיל מפיסול, כאן לא מדובר על בנייה מחדש ולא מדובר על הורדה וחיתוך על חלקים מתוך הבסיס של הפנים, קרי העצמות והגולגולת, אלא מדובר על הסרת שומנים ועור עודף, מדובר על מילוי קמטים, הסרת כתמים ועוד. אלה דברים שיכולים לשנות בבת אחת את האסתטיקה של הפנים.
כמובן שכל זה חייב להתבצע אצל רופא שמתמחה בפיסול פנים, בכל מה שקשור לטיפולים אסתטיים ופלסטיים אצל גברים ונשים.

כיצד בוחרים רופא לפיסול פנים?

בשלב הראשון, אנחנו צריכים לחשוב מה אנחנו רוצים לעשות עם הפנים שלנו. איך אנחנו רוצים שהם ייראו וכמה אנחנו מוכנים להשקיע לשם כך. יש מי שיהיה מוכן להשקיע בטיפול פנים בלבד ויהיה מי שמוכן לשלם הרבה יותר בשביל לקבל טיפול עמוק יותר, כולל הסרת עור ושומנים.
בשלב השני, אנחנו צריכים לבחון מה השוק מציע לנו. אילו רופאים יכולים לטפל בנו ומה הם מציעים לנו. לשם כך, אנחנו צריכים לבחון מה אפשר לעשות בכלל ובמה הרופאים מתמחים. אנחנו צריכים לבחון מספר רופאים מומלצים לצורך כך.
בשלב השלישי, אנחנו נקבע פגישה עם הרופא במטרה שהוא יבחן את מצבנו ויקבע מה אפשר לעשות, הוא יבחן אילו אופציות טיפול הוא יכול להציע לנו. חשוב מאוד שנשאל את כל השאלות בנושא ונקבל תשובות מלאות, חשוב גם שנשאל אותו על תופעות לוואי, זמן החלמה, אופציות חלופיות ועוד.
הרופא צריך לספק לנו את כל המידע בנושא ויותר מזה, הוא צריך לספק לנו תמונות בשביל שנוכל לראות כיצד זה ייראה בסוף התהליך ואפילו שירות הדמיה שיאפשר לנו לדעת כיצד אנחנו אמורים להיראות כאשר התהליך יגיע לסיומו.
אז אנחנו יכולים להחליט אצל מי לעבור טיפול פיסול פנים, ואיך בדיוק אנחנו רוצים לעבור אותו.