כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

להתפעל מנטיעות כרמיאל

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 13.02.18 , 11:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


תלמידי תיכון "שחר" עם תושבים אתיופים ותיקים * חניכי "אדם, חברה וטבע" עם תלמידי נעמ"ת נחף * וילדי גן אנקור עם בני משפחות שכולות * שלושה סיפורי נטיעות מרגשים
 
כמדי שנה, מחבר ט"ו בשבט את האדם לטבע בחגיגת נטיעות קהילתית קסומה. בכרמיאל התקיימו משך החג אינספור אירועי נטיעות בגני הילדים ובבתי הספר, במרחבים הציבוריים וביערות קק"ל. שלושה אירועי נטיעות היוו גשר וחיבור בין קהילות אשר גרמו לראש העיר עדי אלדר ולחברי הנהלת העיר, להתפעלות רבה.
 
מופת בין-דורי
מזה כארבע שנים מפתחים בני הגיל השלישי מהקהילה האתיופית החברים במועדון "מופת" בכרמיאל קשר מיוחד עם תלמידי כיתות יא'-יב' של תיכון "שחר". זה לצד זה הם עובדים במהלך השנה בטיפוח גינה קהילתית בשטח בית הספר ומעשירים אלה את אלה בחוויות ייחודיות והחלפת ערכים של ערבות הדדית ואחדות גורל.
בט"ו בשבט השנה הורחבה הפעילות אל מעבר לפעילות הרגילה ויחד התקיים טקס נטיעות משותף לתלמידי התיכון ולתושבים אתיופים ותיקים מסביב לאתר ההנצחה של יהודי אתיופיה אשר נספו בדרך לישראל. מראה שני הדורות עובדים יחד בנטיעה ופועלים כצוות אחד במשימה משותפת היה מרגש ויוצא דופן עד מאוד.
 
עץ בין-יישובי
חניכי "אדם, חברה וטבע" ותלמידי נעמ"ת נחף עמלו גם הם על פרויקט ייחודי על הקשר בין הדורות. ביום רביעי שעבר, ביקרו חניכי בית הספר בבית הקשיש בנחף ובבית הספר נעמ"ת נחף, כחלק מפרויקט שותפות בין שני בתי הספר. במסגרת הפרויקט, בני נוער משני בתי הספר מקיימים ראיונות עם קשישים יהודים וערבים, בנחף ובכרמיאל, אשר ממנו יופק ספר שיכיל את הסיפורים השונים, הפולקלור וראיית העולם של המרואיינים. 
בביקור בנחף הציגו החניכים את הפרויקט לקשישים, צפו ביחד בהצגה ונטעו עץ בכביש 85 לכבוד חג האילנות, שנחגג בשני היישובים. "העץ מסמל את הקשר בין שני היישובים, כרמיאל ונחף, ובין שני בתי הספר", אמרו החניכים.  
 
נטיעות לבנים
בבוקר יום שישי יצאו ילדי גן אנקור עם הוריהם לבית "יד לבנים", שם נפגשו עם ילדי כיתה ג' מבית הספר הדקל מטעם פעילות של החווה החקלאית בכרמיאל. הילדים והוריהם נפגשו עם בני משפחות שכולות ושתלו שתילים מסביב לבית יד לבנים, לזכר הבנים היקרים שנפלו במלחמות ישראל. שיתוף הפעולה בין בית יד לבנים והמשפחות, ועדת ההנצחה העירונית, החווה החקלאית וילדי הגן היה משמעותי ומרגש.
 
אולי יעניין אותך גם