כותרת
> C;
1/1

המדריך לצלם המתחיל

כרמיאלי פורסם: 18.02.18 , 13:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


עולם הצילום מושך אליו אנשים רבים, מסיבות מובנות – צילום הוא אחד הביטויים המעניינים ביותר של הטכנולוגיה בעידן המודרני ככלי המאפשר לנו לתעד את המציאות שסביבנו, ליצור אומנות ריאליסטית, להביע דעה בנוגע למאורעות המתרחשים בעולם וכד'.
עולם הצילום גם עשה כברת דרך ארוכה ביותר מאז פיתוחה של הטכנולוגיה הזו, ובמיוחד בעשורים האחרונים בהם נכנסנו לעידן הצילום הדיגיטלי. עקב כך, אוגר תחום זה כמות עצומה של מידע וידע אשר כדאי להחזיק בו במידה ומעוניינים לפעול בתחום (בין אם כצלמים מקצועיים ובין אם כחובבים). להלן מדריך מקוצר עם כמה שאלות מרכזיות עבור הצלם המתחיל, שאלות אשר יסייעו לו למקד את תשומת הלב, ולהחליט מהם הצעדים הבאים שעליו לעשות על מנת להתפתח לכיוון הרצוי מבחינתו בתחום –
 

נתחיל בלשאול את עצמנו – מה היעדים שלנו?

הדבר הראשון שכדאי שנעשה הוא לנסות ולהגדיר לעצמנו – מה היעדים שלנו בכל הנוגע לעולם הצילום? אנחנו מעוניינים לעסוק בצילום באופן מקצועי ואולי לפתח קריירה בתחום? אנחנו רוצים סתם לצלם בשביל ההנאה האישית שלנו?
התשובות לשאלות אלו חשובות, מפני שסוג הידע והציוד הנדרשים שונים לחלוטין במקרה של צילום מקצועי או צילום חובבני.
 

האם לימודי צילום רלבנטיים עבורנו?

כמו מרבית התחומים האחרים, גם במקרה של צילום ניתן למצוא מגוון מסגרות לימודים שונות בארץ. ישנם בתי ספר לצילום מסוגים שונים ומוסדות שונים בהם מחלקות שונות ללימודי צילום. האם לימודים "מסודרים" ומעמיקים של צילום הם בשבילנו?
ובכן, במידה ואנחנו מעוניינים להיות צלמים מקצועיים, סביר להניח שלימודי צילום יגדילו משמעותית את סיכויינו להצליח בכך, יעניקו לנו ידע רב וכלים מעשיים, כמו גם קשרים וקישורים בעולם הצילום.
במידה ואנחנו מעוניינים לצלם בשביל התחביב בלבד, לימודי צילום אינם הכרחיים עבורנו, אך עדיין יכולים לתרום לנו לא מעט. במקרים אלו כדאי אולי לחפש אחר חוגי צילום ומסגרות לימוד פחות מקיפות ותובעניות בתחום זה.
 

איזה סוג צילום מושך אותנו במיוחד?

מהו סוג הצילום שהכי מעניין אותנו? מה אנחנו רוצים לצלם בצורה מקיפה ומעמיקה יותר? צילומי טבע ובעלי חיים? צילומים של אנשים וסיטואציות מעניינות מהמרחב העירוני? צילום "עיתונאי" של מאורעות מעניינים שקורים סביבנו? צילום בינאישי בעיקר של בני המשפחה והחברים?
בהתאם לסוג הצילום שהכי מעניין אותנו גם נוכל להבין מהו הציוד המתאים יותר עבורנו.
 

איפה מתחילים?

בהנחה וענינו על השאלות הקודמות (לפחות באופן חלקי...), כבר יש לנו עכשיו מושג בנוגע לכיוון הכללי שלנו בעולם הצילום. עכשיו אפשר לראות כיצד והיכן מתחילים לפעול –
במידה והחלטנו ללמוד צילום במסגרת זו או אחרת, מומלץ לרכוש את ציוד הצילום הראשוני המתאים עבורנו בהתייעצות עם המורים במסגרת הלימודים אליה אנו נרשמים. במידה ואיננו פונים לכיוון של לימודים או אפילו קורס צילום מזורז, כדאי להתייעץ עם מומחים מהתחום, מהסוג שניתן למצוא בכל חנות אמינה. לא כל מצלמה תתאים לצרכים שלנו, ולעיתים אין צורך להוציא הרבה כסף על ציוד יקר במיוחד, כאשר משהו פשוט וזול הרבה יותר יכול להספיק לחלוטין לצרכים הספציפיים שלנו.
 
מידע נוסף באתר 2 קליק.