כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

שבת אביבית בפתח - 5 שבילי אופניים ברחבי הארץ לכל המשפחה

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 06.03.18 , 13:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


מזג אוויר אביבי, ילדים עם המון אנרגיה ואופניים פנויים הם מתכון לחוויה בלתי נשכחת באחד המסלולים המשפחתיים שמפוזרים ברחבי הארץ. קבלו 5 המלצות במיוחד בשבילכם
החורף כבר עומד לפני סיום והקיץ עוד לא כאן, מה שהופך את מזג האוויר בשבתות הקרובות למושלם עבור טיול משפחתי. בנוסף, אין הזדמנות טובה יותר לתת לילדים לפרוק אנרגיה מאשר לקחת אותם לטיול אופניים. המסלולים השונים מפוזרים בכל רחבי הארץ והנה 5 המלצות עבור טיולי אופניים לילדים ומבוגרים כאחד:
1. סובב נצרת עילית
הנוף בשביל הזה הוא מהיפים בארץ ואפשר להגיע אליו בנסיעה קצרה מהמרכז. אורך השביל כ-8 קילומטר בלבד, הוא משקיף ישירות על עמק זבולון, הגלבוע, השומרון והר אמיר.
קק"ל הכשירה את השביל כמסלול מעגלי, אך הוא לא חייב להיות כזה. אפשר לבחור באופן עצמאי איפה להתחיל ולסיים אותו והתנאים בכל מקרה מצוינים גם עבור רוכבים שאין להם ניסיון משמעותי בשטח.
2. שביל סובב כנרת
הקטע הראשון של שביל הרכיבה סביב הכנרת הוא המתאים ביותר לשבת אביבית עם הילדים והמשפחה. אורכו כ-6.5 קילומטר, הוא ברובו סלול והוא עובר סמוך לחופי הכנרת. המסלול מיועד לכל עונות השנה ובימים חמים במיוחד תוכלו לעצור כדי להשתכשך במים המתוקים.
בנוסף, כדאי לדעת שבעתיד אמור שביל סובב כנרת לכלול 120 קילומטרים עם מסלולי אופניים אתגריים שיעברו בדרכי היער שמסביב, ובגובה של עד 100 מטר מעל פני הים.
3. בין הרצליה לרעננה
מעדיפים מסלול סולידי יותר באזור השרון? שביל הרכיבה שבין הרצליה לרעננה יאפשר לכם להישאר קרוב לבית בלי לוותר על היתרונות של טיול אופניים.
משך המסלול כשעה, ניתן להגיע אליו בשעות הבוקר המוקדמות מכיוון השדות שמפרידים בין רעננה להרצליה ולהמשיך דרומה לכיוון נחלת עדה עד לשדה התעופה של הרצליה. בדרך עוברים רפת ובמעבר בין פסי הרכבת של רשפון פונים שוב ימינה עד לנקודת הסיום בפארק רעננה.
4. שדרות רוטשילד
בליבה של תל אביב יש מסלול מושלם לטיול אופניים קצר ונעים עם המשפחה. בשדרות רוטשילד אתם יכולים לנסוע לאט כדי לספוג קצת אווירה, לעצור להתרעננות בבתי הקפה והמסעדות ולהסביר לילדים על ההיסטוריה של העיר הלבנה. בסוף השדרה אפשר לדווש ברוגע בתוך שכונת נווה צדק ואולי גם להגיע לים.
5. קיבוץ בארי
בני משפחה וילדים מנוסים שרוצים להרים את הרף מוזמנים להגיע למסלול סביב קיבוץ בארי. הוא מחולק למקטעים ובסוף כל מקטע אפשר לסיים את הרכיבה ולחזור לקיבוץ, והוא מתאפיין במדרונות שהרכיבה עליהן מהנה בגלל הקפיצות והטלטלות.
חשוב להזכיר שוב שמדובר במסלול לבני משפחה מנוסים וכמובן שהוא אינו מיועד לילדים קטנים או לכאלה שעושים את הדיוושים הראשונים שלהם על האופניים.