כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

יום האישה הבינלאומי 2018 – חגיגה נשית

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 08.03.18 , 13:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


כבר אתמול דומה כי המדינה עשתה פרומו ליום האישה ונשים חגגו את יום האישה הבינלאומי ברחבי הארץ וגם בכרמיאל, חגגו בפעילויות של נשים לאורך היום ועד לערב בו מילאו את אולם היכל התרבות עד אפס מקום, בהופעה של אברהם טל, האמן הגדול שהצליח כהרגלו לרגש את כולן.

נשים מכל גיל, צעירות רווקות, אמהות, מבוגרות, נשים שחלקן לא מכירות אחת את השנייה ותמיד ימצאו שפה משותפת, עצם היותן נשים.

יום האישה הבינלאומי, זהו יום הקורא לנשים להגשים את עצמן, היום בו נשים משפיעות דואגות לתת דוגמא גם לדור הבא בעשייה שלהן ובהדגשת הנושא של השיוויון בין נשים לגברים בכל התחומים.

נשים המעורבות הן חברתית והן מקצועית.

 ביקשתי מכמה נשים פעילות לשתף אותנו אם והיכן חגגו אתמול ומהו יום האישה עבורן, אספתי כמה מהמסרים לכבוד כל הנשים.

רינה גרינברג מ"מ ראש עיר: ציטוט מתוך הפוסט של יום האישה" אני פונה ביום זה לכל הנשים מכל העדות ובכל הגילאים, הגשימו את עצמכן, היו אמהות, והיו משפיעות, השכילו ותשתלבו בעשייה בכל התחומים, היו מעורבות וקחו חלק במהלך החיים.
יום האישה הבינלאומי בא לציין את השפעתן של נשים רבות לאורך ההיסטוריה על מהלך חיינו ואת המשך והנצחת השוויון בין כולם"

אלה גרשקוביץ בינר:

"אתמול השתתפתי ביום האישה בהיכל התרבות. היה מדהים. הרבה עוצמה נשית. אני חושבת שאישה היא העמוד הבסיס לכל דבר ועניין. תכונות של אישה הן בלתי יאמנו. יש באישה הכל. נשים אוהבות. דואגות. מחברות. מחנכות. מלטפות. חברות. מפרנסות. רגישות... ועוד מלא תכונות נהדרות. לדעתי נשים צריכות להיות בראש כל פירמידה.... ראש ממשלה אישה! נשיאה של מדינה! ראש עירייה אישה!  כי כשיש מגע של אישה.... הכל יותר טוב!  מאחלת לכל הנשים שיאמינו בעצמן. שיאהבו את עצמן. שיגשימו את כל החלומות שלהן. מקצועות שרציתן. ויהיו רק במקומות שכייף להן. שולחת לכולכן מלא אנרגיה ואהבה."

לימור מזור, חברת מועצת עיר:
המסר האישי שלי מעט "שונה"... אני מאמינה ומיישמת את הגישה שבכדי להיות אישה מאושרת, אישה מצליחה. את חייבת לטפח את הסביבה שלך. לא סתם נאמר מאחורי כל אישה מצליחה עומד בעל/ משפחה/חברים תומכים וההפך. את חייבת לזכור שהתא המשפחתי שלך קודם לכל והוא הבסיס שלך לחיים מאושרים ומוצלחים. האישה שבי קמה כל בוקר וחושבת איך לעשות טוב בעולם הזה. נותן לי סיפוק אדיר. נותן לי חיים. האישה שבי מלאת ביטחון עצמי ונאמנה לדרך שבה אני צועדת בכל תחום בחיי ולא משנה מה תהיה התוצאה.האישה שבי מאמינה שאין דבר העומד בפני הרצון. אז נשים יקרות שיהיה לכם יום שמח...חיים מאושרים עם המון אהבה.נתינה.הצלחות.  אל תשכחו שנתינה אמיתית מהלב(נטולת אינטרסים) היא הקבלה...

ילנה לאה מרוסט, בת 40 נשואה +3 חברת מועצת עיר.

"לקראת יום האשה, ארגנו שני אירועים: ביום שלישי היה תחת כותרת "מה יופי הפנימי ליופי החיצוני".הערב היה מחולק לשניים.חלק ראשון-שוק תכשיט נשים.  עבודות יד שעשו נשי כרמיאל בזמן הפנוי שלהן. זה הובי שלהן.
החצי השני התחילה ילדה בת 8 עם שיר של אמא.
דברי ברכה מסגן ראש העיר רותם ינאי ורב לקראת יום האשה ארגנו שני האירוע ביום שלישי היה תחת כותרת "מה יופי הפנימי ליופי החיצוני". הערב היה מחולק לשניים. חלק ראשון-שוק תכשיט קהילה "ניצוץ-מחניים" הרב אלי טלברג. ואחריהם הרצאה של הקוסמטולוג מפורסמת בעיר ילנה מלחוב. המסר לנשים שיש יופי הטבעי שקיבלנו מאלוקים וכולן מבינות שהדבר לא נצחי. אבל יש גם יופי שבא כתוצאה של עבודה קשה של אשה על עצמה והיופי הזה מתחיל מפנימיות מחכמת חיים וטהרת הרגשות וצריף להוסיף לזה קצת השקעה מבחוץ.
וכתוצאה מזה יופי שמתגבר עם גיל. הערב אירוע השני שלנו קונצרט "ילדים אומרים תודה לאמא" לכמה עולים מחונכים של זינה גורביץ.

סיוון דמארי גרשין -  עורכת דין בת 32
מבחינת מסר, אני מקבלת את יום האישה כזמן חשוב לזכור את כל הנשים שנרצחו, הנשים המוכות, הנשים שנוצלו, הנשים תחת דיכוי מתמשך... ופשוט לעשות הכל כדי שהמספרים שלהן יפחתו עד שהתופעות הללו ימוגרו. אנחנו נשים חזקות.

מירב סארמילי יו"ר ויצו:
שנדע לפרגן אחת לשנייה במיוחד מי שנמצאת במוקד קבלת החלטות ויש לה השפעה . שנשכיל לקדם נשים, והכי חשוב לדעת שיש מקום לכולן.  יש עוד עבודה רבה בצמצום הפערים בין גברים לנשים. בשכר, בנציגות נשים במוסדות המדינה, כנסת, רשויות מקומיות. עשינו כברת דרך משמעותית , אך יש לנו הנשים עוד הרבה עבודה.

איילה לרנר – מנהלת החנות החברתית של עמותת פתחון לב כרמיאל.
אנחנו הנשים צריכות להרגיש מיוחדות לאורך כל השנה לא רק ביום האישה. לקבל הכרה והוקרה כל הזמן ואני מאחלת לכל הנשים שימחת חיים חופש מחשבה ועשייה. שכל אישה תאמין בעצמה, שהיא ראויה להשיג את מה שהיא רוצה והרבה אושר.

גילה רפאל:
"את הכי טובה לעצמך כשאת אוהבת אותך, מקבלת את עצמך עם הפגמים שבך והופכת אותם לעוצמה ולכח שלך וכמו כל אישה יצירתית מוכשרת בעולם, את עושה מלימון לימונדה. בנות ונשים, המשיכו לחלום ולהגשים לאהוב ולהפיץ את האור שבכן."

מזל כוכבי, גימלאית משמר הגבול, בת 65 מתנדבת בקהילה:

"השתתפתי ביום האשה בכפר מג'אר עם נשים מכל הגדרים, יהודיות, ערביות, דרוזיות ונוצריות..לחיזוק ואחוות נשים להיות בדעה ובאמירה משלך, לא להיות תלויה באף אחד, לרכוש השכלה ולעבוד תמיד...זה מה שאמרתי אתמול במפגש המרגש".

רונית זגמן, גננת בת 57:
"תהנו מהחיים כי הם קצרים. תעשי את מה שאת אוהבת ועושה לך טוב, העיקר לעשות את מה שגורם לך לאושר.  כמו טיולים בארץ ובעולם. אוכל טוב וליהנות מהחיים כמה שיותר ושאפשר כי הם יפים"

לימור מזן,  בת 58:
" ב-20 השנים עד כה, הבנתי מהי עוצמה נשית, 1) קודם כל להכיר בעצמך 2) להיות בעלת יוזמה וכריזמה 3) ליצר כוח השפעה (שגם כך כל אחת מאיתנו, עצמתית).  
אלוקים ברא את חווה, וכבר מאז, הבנו למעשה שכוח נשי הוא הרג ובעל יעבור. כל אחת מאיתנו חייבת לקחת את האימרות הללו למקומה, ולהבין שהכל תלויי בנו, בלעדינו לא היתה ילודה, חינוך, בידיעה שאנו הנשים סמל העוצמה של ילדנו.
אל תעצרי את עצמך, תמיד תשאפי מעלה מעלה, כי את ואני יכולות לבצע 5 מטלות בעת אחת, הבנתם מהיכן זה בא? את ואני יכולות לשנות את העולם, 
יש לנו את הכלים להתמודדות, ליצירת מציאות, לסביבה תומכת ומעודדת.
בכל אחת מאיתנו קיימת לביאה, עם חוזק ועוצמה.
להלן צידה לדרך! לאהוב את עצמך.  "לא להפסיק כשאת יכולה, להפסיק , רק כשאת מסיימת. עשי , רק מה שאת אוהבת,  רק מה שאת חושבת, רק שיהיה לך טוב."
וזיכרי, מאחורי כל גבר מצליח, עומדת אישה מופתעת.

דפנה אבידור:

"בבוקר בשיעור תרמילאות יהודית עם מלכה נבון הנפלאה שיעור שכולו מעמד האישה לפי מסכת פרקי אבות.. שיעור מרתק וכמובן מעורר מחשבה ומחאה! ארוחת צהריים בלנדוור עם חברותי ללימוד בערב רקדתי עם שתיים מבנותי לצלילי שירתו של אברהם טלחגיגה אחת מתמשכת, בעצם כל יום בגימלאות משתדלת לחגוג."

סיגל לוצקי, בת 51 תפקיד רכזת סיירת הורים עירונית ועובדת תכנית עיר ללא אלימות:

"אנחנו הנשים הננו הכוח האמתי המניע את האנושות למרות ועל אף שלא תמיד אנו עומדות בחזית, המקום הראוי לנו. אנו עושות זאת היטב ובעקשנות, למרות המכשולים והמחסומים שמועמדים בפנינו לאורך ההיסטוריה. אנו מוכיחות שאין עוצמתיות, חזקות, חכמות, אכפתיות, רגישות ואוהבות כפי שאנחנו ובזכותנו האנושות היא מקום ששווה שלרוב נעים ונוח להתקיים בו."

עדנה שושן:
השנה בחרתי ביום האישה להתייחס לאמהות חד הוריות: במסגרת תרומתי למשפחות נזקקות אני פוגשת ביום יום לרוב נשים חד הוריות שמגדלות את ילדיהן לבד דואגות לכל.. לכלכלתם, לחינוך הילדים, ולעוד דברים רבים שקשורים בקשיי החיים ולהתמודדות איתם...
זה לא מובן מאליו לגדל לבד ילדים ללא גב כלכלי וללא משענת ועזרה של בן זוג.. ואף על פי ולמרות הכל , הן ממשיכות הלאה בחייהן הלא פשוטים ועושות את הבלתי יאמן.. נשים אלו הן נשים חזקות שלמרות שהחיים לא הטיבו עמהן ממשיכות הלאה..שאפו ענק ומאחלת להן רק טוב, יום אהבה שמח לכל נשות ישראל.

סיגלית סויסה הירש,  בת 51 מטפלת מובילה לגיל הרך באלמגור:

בוקר אור... יום האשה מייצג בעיניי את היופי והכוח הפנימי של הנשים ומסמל את האימרה השמיים הם הגבול... מבחינת עשייה אני בהנהלת ויצו ובכלל ניצחתי את החיים למרות הקשיים בדרך בכוח הרצון כמובן עם עזרה נשית נוספת אמא שלי וממשיכה הלאה עם הראש למעלה ועוד הרבה מחשבות ורצון לעשייה נוספת

מירב רביבו כרמי:  יועצת הערכה.
יום אישה שמח לכולנו
אני מאחלת לחגוג את הנשיות והעוצמה שבנו כל יום ולא רק ביום הזה...
להיות מחוברות לכל החלקים בנו ולהרגיש שלמות בדיוק בדיוק כפי שאנחנו.
להבין שהאושר שלנו תלוי רק בנו ואף אחד לא מחזיק אותו לא משנה מה.
לממש עצמנו לטובה, תמיד,ללכת עם הלב. להיות הגרסה האותנטית שלנו ממקום נקי ומחובר למהות. להגשים חלומות כי הכל אפשרי!
להסתכל על האתגרים ולתת להם יד לצעוד עם הפחדים אל המטרה בבטחון ואמונה.
לרגל יום זה מציע לכן לפנק עצמכן בשלל מוצרי סימני דרך בחרו טוב ונכון ושימו לב לסימני דרך בחייכן

מיכל שקל לוי, בת 50 עובדת בשרות הפסיכולוגי בעירייה
מאושרת ממה שיש לי וממי שאני , הכל תודות לעבודה קשה , משם התענוג האמיתי.
המסר להמשיך ולהיות מי שאת בכל הכוח ולא לוותר.

ניצה בקל
"״יש בנו אהבה והיא תנצח..״
אין כמו לאהוב ולהיות נאהבים
זה המוטו שלי, שלנו ועם כל המשא הכבד מנשוא, עם כל המסע המפרך, ששורף כל נים ונים- נמשיך, בכל הכוח, להשתדל, וליישם.

גלית הופמן, יו"ר נעמת כרמיאל
יום האישה הבינלאומי השנה מטעם נעמת נבחר להלל ולהעלות למודעות נשים ששברו את הכללים. בזכותן היום אנו הנשים מצביעות בבחירות, מטיסות מטוסים, מנהיגות חזקות ומשפיעות. בנעמת כרמיאל צויין היום בשלושה אירועים מרכזיים. יום לגימלאיות בו הופיע השחקנית כרמלה בן ישי ושיתפה את סיפורה מימי טרום המדינה בשכונת נוה צדק והנשים המשמעותיות והמעצבות בחייה. נשות העיר שהגיעו לארוע בהיכל התרבות קיבלו שי מיוחד מנעמת. היום ביקרו יו"ר ההסתדרות יואב קליין ויו"ר נעמת גלית הופמן וכל צוות ההסתדרות ונעמת מרחב כרמיאל בין כל מקומות העבודה והמפעלים וחילקו קלף עם שיר של המשוררת המקומית אבייגיל מגידנה גרוס. אחה"צ בנעמת הוזמנו הנשים לסרט המשמעותי" לרכב על לויתן" ובסיומו דיון משמעותי על שבירת מוסכמות וחוקים של נשים במרחב הציבורי בהנחיית ענבל רז.