כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

פרשת ה"עוקץ"- משרד נסיעות בק"ש שעקץ לקוחות בכל רחבי הארץ

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 17.04.18 , 09:14שם הכותב/ת: אליסה דריקר מן

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.ביום 16-17.8.16 בעלי משרד נסיעות בקריית שמונה ופקידת המשרד נעצרו בחשד שעקצו למעלה מ- 100 לקוחות שרכשו מהם חופשות בחו"ל באלפי שקלים כל אחד.
נגד השלושה הוגשו כתבי אישום המייחס לשלושה עבירות של קבלת דבר במרמה וקשירת קשר לביצוע פשע.
משרדה של עו"ד אליסה דריקר מן ייצג את הנאשמת שהינה פקידה לאורך כל ההליך הפלילי עד אשר הסתיים בחודש ינואר.
מכתב האישום עולה כי הנאשמים קשרו קשר למכור חופשות בחו"ל, אבל לא לתת תמורה ללקוחות תמורת התשלומים.
לפי החשד, הם קיבלו במרמה מהלקוחות למעלה מ-530 אלף שקל תוך מצג שווא שהציגו ללקוחות, באמצעות ואוצ'רים (שוברים) מזויפים - הן של בתי מלון והן של  כרטיסי טיסה.
החקירה נגד משרד הנסיעות (שמו israel north  service center) נפתחה בעקבות תלונה מרוכזת הגישה הקבוצה הראשונה אשר נפגעה ואחריה, כמו פטריות לאחר הגשם, התגלו למעלה מ-100 מתלוננים נוספים
התרמית לכאורה התגלתה ב-14 באוגוסט 2016, אז קבוצה של ישראלים היתה אמורה לטוס לקפריסין.
לאחר שגילו כי השוברים שבידיהם אינם תקפים, וקרוב לוודאי שאף מזויפים, הם לא יצאו לנופש, ובהמשך התלוננו במשטרה.
התלונות הביאו למעצרו של בעל העסק, ובהמשך גם למעצרם של שני הנאשמים האחרים, כמו גם לעוד כ – 100 תלונות נוספות.
שניים מהנאשמים טענו בחקירתם כי לא ידעו דבר על המרמה ונסיבותיה, ואילו בעל העסק טען כי מדובר בהסתבכות עסקית ולא בעבירה פלילית. מנגד, בפרקליטות סברו כי זה עוקץ.
בשלב מעצר הימים שוחררה הנאשמת המיוצגת על ידי משרד דריקר מן לחלופה בדמוי מעצר בית בו שהתה עד יום ההסדר.
לאחר הליך ארוך ובהתאם להסדר אליו הגיעו הצדדים הכלל תיקון של כתב האישום בצורה משמעותית והורדת סעיף השותפות לפשע ואת העבירה המרכזית לכדי ניסיון, נגזר על הנאשמת תקופת מבחן, תנאי ועונשים נלווים. השניים האחרים קיבלו מאסר בפועל ועונשים נלווים לא מבוטלים.
תגובת משרד דריקר מן – זהו תיק מורכב מאוד אשר דן והעלה מודעות לתופעה שהולכת וגדלה בכל הארץ, תופעת העוקץ של קבוצות רכישה וכד'.
אומנם מרשתי יצאה עם ענישה מקלה מאוד בנסיבות העניין וזאת לאחר עבודה קשה הן של המשרד והן של מרשתי במהלך השנה, אך יש לקחת בחשבון כי מרשתי טוענת כי נקלעה למצב בלתי נמנע בו החלה לעבוד רק מספר חודשים לפני שכל האירוע התגלה וכלל לא תיארה לעצמה כי מתבקשת על ידי מעסיקיה לבצע פעולות אשר בסופו של דבר הסתבר כעבירות פליליות.

אולי יעניין אותך גם
תביעת הביטוח כבדה לכם? עורך דין ביטוח יקל עליכם!

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.משטרת ישראל הגישה כתב אישום ובקשה לצו סגירה שיפוטי כנגד שני חשודים שניהלו והפעילו בכרמיאל בית הימורים

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.כרמיאלים מערערים! לא עוד רמזור שלא מאפשר לחצות את הכביש בירוק

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.חקירה ואיתור הורים ביולוגים

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.עורך דין פלילי בתל אביב – איך תמצאו אחד מתאים?

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.תאונות תלמידים בבי"ס – המדריך המשפטי

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.מה אתם יודעים על ביטוח תלמידים בחופש הגדול?

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.האם הילד שלכם מבוטח גם בחופש הגדול?

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.חופש גדול ובטוח - האם יש כיסוי ביטוחי לתאונות שאירעו בחופש הגדול?

הגיע לסיומו תיק העוקץ הגדול שגרר אחריו למעלה מ-100 קורבנות אשר שילמו על חבילות נופש בארץ ובחול ולא קיבלו את התמורה.