כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

לקראת הבחירות, יותר ויותר תושבים מזוהים עם מועמדים

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 23.07.18 , 08:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: לימור מזור


בשבוע האחרון היה נדמה שמערכת הבחירות עלתה הילוך, תושבים רבים החלו מזהים עצמם עם מועמדים לבחירות ואף השתתפו בפעילויות יזומות מטעמם. כל מי שנכנס לעיר מתחיל להבחין בשלטים המעטרים מרפסות ובניינים רבים, ואלו הגרים בעיר פוגשים בפעילים שמחלקים עלונים, מנהלים שיחות ומעלים את נראותם בעיר. כך למשל בשישי האחרון צבע מטה הבחירות של ממלאת מקום ראש העיר, הגב׳ רינה גרינברג את כיכר קניון לב העיר בעשרות פעילים לבושים בחולצות הקמפיין ובנוכחותה של רינה עצמה. נדמה היה שהפעילים הגיעו חדורי מוטיבציה, הסתערו על המשימה, פגשו עוברים ושבים, ניהלו שיחות ענייניות וסייעו להם להכיר את רינה.
 
מנהל מטה הבחירות גיא דמרי מסר: ״הפעילים שלנו מכירים ואוהבים את רינה שנים רבות, רק לפני שבוע הגיעו עשרות פעילים מובילים למפגש והדרכה מדוקדקת. בקושי מצאנו כיסאות ישיבה לכולם. כל מי שפוגש את הפעילים שלנו מבין שמדובר באנשים שמאמינים ברינה ורוצים בכל ליבם שהיא תהיה ראש העיר שלהם ושל משפחותיהם״.
 
אכן נדמה שפעילים הם המשאב היקר והחשוב ביותר בבחירות הקרובות, בתקופה שבה פרסומות, שלטי חוצות וגירויים פירסומיים באינטרנט נמצאים ברווייה, פיתחנו מנגנוני התעלמות אוטומטיים מהם. לפעמים מדובר בחוסמי פרסומות באתרים ולעיתים פשוט במחסומים רגשיים שמונעים מאיתנו להבחין בשלטים ברחוב או לייחס להם חשיבות. בתקופה כזו, לעצה של חבר או להסבר של מכר יש ערך רב. מחקרים רבים מראים שדעתו של אדם באשר למותג/מועמד מסוים תיקבע בעיקר על סמך שיחה שלו עם אדם אחר.
 
נדמה שפעיליה של רינה גרינברג מבינים זאת, ועושים זאת מתוך אהבה והערכה לרינה: ״הגעתי כאן לקניון כדי לתמוך ברינה ולשכנע אחרים לעשות זאת גם כן. אני מכיר את רינה ובטוח שהיא תהיה ראשת עיר מצוינת! בהדרכת פעילים של רינה הבנתי שלרינה יש שתי חוזקות שבזכותן היא תנצח את הבחירות האלה: העשיה העניפה שלה בעיר ופעילים מחויבים כמוני. את החלק הראשון רינה עושה באופן מדהים. אני עושה את החלק השני!״ כך אמר לנו רפי מושקוביץ שהגיע לכיכר לתמוך ברינה.
אולי יעניין אותך גם