כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

האם באמת כדאי לחתום על הסכמי ממון?

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 18.10.18 , 09:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


כולנו שומעים כבר עשרות שנים על אנשים שבוחרים לחתום על הסכמים שונים של ממון ולכן זה טבעי שכל אדם שניצב לפני יום החתונה שלו, יחשוב על העניין הזה. מצד אחד כמובן שהרעיון של הסכמי ממון הוא ההפך הגמור מהתנהלות רומנטית, כי הרי כולנו רוצים להתחתן מתוך ידיעה שגם נסיים את חיינו ביחד. עם זאת, אין לנו שום דרך לדעת מה באמת יוליד יום ואיך יתנהלו החיים שלנו, מה שמסביר מדוע בהחלט כדאי לקחת בחשבון גם את האפשרות של פרידה. פרידה היא תמיד דבר לא נעים ועבור רובנו היא גם לא קלה להתמודדות, אך יחד עם זאת, אם אפשר לפחות להוריד מעצמנו את הנושא של ההתמודדות הכלכלית, מדוע שלא נעשה הזאת? לכן הסכם ממון זה מסוג אותם הדברים שלא כדאי לוותר עליהם כי למרות שהם לא רומנטיים, הם יכולים להיות מאוד יעילים במצבים מסוימים, אז למה אתם מחכים?
כך בוחרים עורך דין לחתימה על הסכמי ממון
אם תעשו חיפוש באינטרנט אתם תראו שיש כמובן הרבה מאוד עורכי דין שעובדים בכל הארץ ומציעים ללקוחות לפנות אליהם לצורך חתימה על הסכמי ממון. עם זאת, לא אצל כל עורך דין תוכלו להרגיש בנוח ולא במשרדו של כל עו"ד תרגישו שאתם במקום הנכון. לכן, בין אם מדובר על הסכמים שונים בתחום הממון ובין אם מדובר על כל הסכם אחר שאתם רוצים לחתום עליו, כדאי יהיה לבדוק אל מי אתם פונים. ההמלצה שלנו בכל מה שנוגע לבחירת עורך דין מוביל עבורכם היא לברר:
  • האם הוא וותיק בתחום שלו?
  • האם הוא אדם שמגיע עם הרבה המלצות?
  • האם הוא אדם שעושה עליכם רושם של מקצוען?
כמו כן, קחו בחשבון שכאשר מדברים על חתימה על הסכמי ממון יש מקום להתאים את ההסכם באופן אישי לזוגיות שלכם. זה נכון בין אם אתם מגיעים עם ממון גדול ורציני לערב החתונה ובין אם אתם מגיעים פשוט עם אידיאולוגיות שונות לגבי חינוך הילדים, שכן הכול יכול להופיע כסעיפים בחוזה ביניכם.
הסכמי ממון מיוחדים
בעידן שבו אנחנו חיים לא כל האנשים בוחרים להינשא ולא כולם בוחרים לעשות זאת עם חופה וקידושין. לכן עולה השאלה גם מה יכולים לעשות זוגות חד מיניים והאם עבורם ישנו פתרון לנושא חלוקת הממון בעת פרידה. כדאי לדעת שהיום המצב השתנה ויש מודעות גדולה פי כמה לנושא הזה. לכן כדאי שתדעו שאין סיבה לוותר וכל מה שעליכם לעשות הוא פשוט להתייעץ עם איש המקצוע המתאים לכם. כך תוכלו לקבל את כל האינפורמציה ולהחליט על איזה סוג של הסכם אתם רוצים לחתום ביניכם שכן פרידה היא משהו שכל הזוגות עלולים לחוות.