כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

כך תהפכו את הרכב שלכם לבטוח יותר

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 04.11.18 , 12:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:רכב פרטי הוא אמצעי התחבורה הנפוץ ביותר אך רובנו עדיין לא מכירים את אביזרי הבטיחות שניתן להתקין בתוכו. רוצים להרגיש בטוחים יותר בדרך ליעד ואולי גם לצמצם את עלויות הביטוח? קבלו כמה טיפים חשובים


נכון להיום, רכב פרטי מהווה את אמצעי התחבורה הנפוץ ביותר בישראל. המצב הזה לא צפוי להשתנות בקרוב בגלל הרגלים תרבותיים, מגבלות של תחבורה ציבורית ותנאי מימון נוחים של רכבים חדשים. עם זאת, מאות אלפי נהגים בארץ לא בהכרח מודעים לאביזרים שיכולים לעזור להם להפוך את הרכב שלהם לבטוח יותר.

אביזרי בטיחות חשובים בכל סוגי הרכבים ובעזרתם אפשר לצמצם עלויות ביטוח. פוליסת ביטוח לרכב תהיה זולה יותר במידה ומותקנים בו אביזרי בטיחות, כי חברת הביטוח למעשה מפחיתה את הסיכון שהיא נוטלת על עצמה. בנוסף, מטרת העל של האביזרים היא להביא אתכם אל היעד בשלום וחלקם אפילו עשויים להציל חיים.

מראות ואורות: כל מה שהרכב צריך


אבזור בטיחותי בסיסי של רכב פרטי מתחיל בהתקנת מראות כפולות בצדדים ובשימוש במראה גדולה יתר בפנים הרכב. מראות גדולות בצדדים יראו לכם מה קורה במהלך עקיפה, יזהירו אתכם מנהגים סוררים ויאפשרו לעקוב אחר שינויים בשוליים. במקביל, המראה הגדולה בתוך הרכב עצמו תשפר את השליטה שלכם בכלי ותמנע מכם להזיז בפתאומיות את ההגה.

במקביל, עליכם לדאוג למערכת תאורה תקינה סביב הרכב. תאורת בלימה תאפשר לנהגים אחרים לדעת מה אתם עושים, בעוד תאורת ערפל תשמור על הבטיחות שלכם בימים גשומים וסוערים. מלבד העובדה שבלי אורות אתם לא יכולים לעבור את מבחן הרישוי השנתי, זה האינטרס שלכם לשמור עליהם תקינים ובטוחים.

אפשר גם ליזום התקנה של מכשירים המעידים על חריגה במהירות כדי לשפר את הבטיחות. אתם לא חייבים לחכות לדוח מהמשטרה בשביל זה, אלא רק להתאים את סוג המכשור שיש בתוך הרכב לאופי הנהיגה שלכם. חוץ מזה, נצלו את ההזדמנות כדי להתקין סטנד לטלפון וודאו שהדיבורית נוחה לשימוש ספונטני.

טכנולוגיה ואפליקציות: הדור הבא של הבטיחות
בהשקעה כספית קצת גבוהה יותר תוכלו לשלב מערכות טכנולוגיה מתקדמות לשמירה על בטיחות ברכב. אם ברכב שלכם אין מערכת ABS למניעת גלגלים, מומלץ להתקין אותה יחד עם מערכת ESP לבקרת יציבות. מערכות אחרות שכדאי להכיר הן FCW להתרעה על אי שמירת מרחק ומערכת LDW להתרעה על סטיה מנתיב.

לבסוף, יש אפליקציות שישמרו עליכם ערניים בנסיעות ארוכות ותוכנות מחשב שימנעו מכם לשכוח את הילדים ברכב. גם אפליקציות בסיסיות יותר כמו ווייז יגדילו את הסיכוי לכך שתגיעו ליעדכם בשלום ובדרך המהירה ביותר. לא צריך להיות מומחים לטכנולוגיה כדי להיעזר באפליקציות כאלה והשאיפה היחידה היא להיות מודעים לחשיבות שלהם עבור המשפחה ושאר הנהגים שנמצאים על הכביש.

המאמר נכתב בשיתוף go ביטוח רכב וביטוח דירה