כותרת
> C;
1/1
חדשות

כתב אישום נגד הנוכל מכרמיאל- החשוד בעושק קשישים

כרמיאלי חדשותפורסם: 20.11.18 , 08:33ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


דוברות המשטרה (צפון):

מחלק הונאה של מחוז צפון הצליח לגבש תשתית ראיתית כנגד הנאשם משה אבוטבול בן 51,  תושב כרמיאל, בגין עושק של  קשישים, לפעמים גם במסווה של קצין משטרה והיום פרקליטות מחוז חיפה הגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

בעקבות תלונה של אלמנה בת 70 המתגוררת לבדה בשכונת התקוה בתל אביב לפיה הנאשם  לקח ממנה כספים במרמה בסך של מעל 18,000 ש"ח בטענה כי הוא קצין משטרה בעל קשרים שיכול לסייע לה להתקבל לבית אבות באזור הצפון.

עם קבלת התלונה חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה ממנה עלה כי הנאשם היה מאתר קשישים שנמצאים במצוקה רובם דוברי השפה הרוסית והיה מציע להם את עזרתו תוך כדי שלפעמים גם מציג את עצמו בכזב כאיש משטרה שיש ביכולתו לסייע להם. 

במהלך החקירה נחשפו השוטרים ל - 7 מקרים שונים, משנת 2012 ועד חודש אוקטובר 2018 מועד מעצרו של הנאשם בהם הוא רימה והונה קשישים תוך שהוא מתייצג 
בכזב, בחלק מהמקרים, כקצין משטרה, אשר ביכולתו לטפל ולסייע בעניינים שונים.

הנאשם יצר קשר עם המתלוננים השונים *רובם נשים קשישות  דוברי השפה הרוסית, ותוך בניית אמון, *הצליח לקבל מהם במרמה סכומי כסף גדולים, מעל חצי מליון ש"ח תוך הצגת מצגי שווא כי יטפל עבורם בענייניהם.

במסגרת החקירה עלה כי הקורבנות האמינו בנאשם וסמכו עליו וחלק מהם אף לקחו הלוואה מהבנק על פי בקשתו של הנאשם כדי שהוא יעביר את אותם כספים לעורכי דין שיטפלו בעינייניהם. הנאשם קיבל מהם את הכספים והשתמש בהם לצרכיו האישיים.

הנאשם אשר אין זו הפעם הראשונה שבה הוא נוקט במעשי מרמה תוך ניצול  של אוכלוסיות חלשות  באמצעות רכישת אמונם ואף ריצה בעברו עונש מאסר בפועל בן 45 חודשים חזר על אותם מעשיים תוך שהוא נוטל כספים במרמה ופוגע באמון שרכשו לו נשים קשישות שלא מכירות את השפה העיברית ביניהם אפילו ניצולת שואה, אלמנה, קשישה  שנקלעה לחובות כספיים בשל מצבו הרפואי הקשה של בן זוגה, אמא קשישה לבן נכה ועוד.  


לאחר חקירה מקצועית שבה נחקרו עשרות עדים הצליחו החוקרים לאסוף ראיות כנגד הנאשם (אשר בשנים 14.3.88 -2.6.92  היה שוטר) והיום פרקליטות חיפה הגישה נגדו כתב אישום ובו 7 אישומים שונים בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובקשה למעצרו עד תום ההליכים -
העתק מכתב האישום והבקשה למעצר ניתן לקבל מדובר פרקליטות חיפה וצפון.

עושק קשישים היא תופעה מכוערת של ניצול אוכלוסיות מוחלשות ומשטרת ישראל תעשה הכל כדי להגיע לאותם נוכלים המנצלים ועושקים את כספם ותדאג להביאם לדין.