כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

כרמיאל : 'כנס המקהלות הישובי של מחוז הצפון לשנה זו מתקיים בסימן : 'שומרים על אחדות , שומרים על יחודיות'

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 10.12.18 , 10:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


'המוסיקה , שיש אומרים שהיא שפתם של המלאכים, נחשבת ככלי ביטוי בעולם, שפה בינלאומית לא מילולית ומופשטת.
יש לה מקום מרכזי בחיי בני האדם, בכל התרבויות, בכל הגילאים והשפעתה על ההתנהגות האנושית ועל הישגי התלמידים ידועה ומוכחת .
העשייה מוזיקלית מהווה מקור השראה וגורם מכריע בעיצוב תהליכים חינוכיים, היא יוצרת סביבה פתוחה, יצירתית, הרמונית, המאפשרת שיתופי פעולה בין אנשים, חברות תרבויות ועמים.
לרבים מאתנו היא משמשת כשפה שניה ומהווה חלק בלתי נפרד מעולמו התרבותי – חינוכי של התלמידים ואחת הדרכים המרכזיות לעיצוב אישיותם.
חשיבותו של החינוך המוסיקלי כגורם המעצב את אישיותו של התלמיד ומשפיע עליו לטווח ארוך לקראת היותו אדם בוגר, איננה מוטלת בספק .
מחוז הצפון חותר להצבת העשייה החינוכית והמוסיקלית על גווניה השונים במרכז העשייה הבית ספרית, במסגרת הלמידה המשמעותית , וכן לגילוי יצירתיות, חדשנות, יוזמה ואחריות, הובלה ומנהיגות בקידום העשייה המוסיקלית על כל גווניה, ולהרחבתה ולהעצמתה במערכת החינוך ומחוצה לה- בחינוך הבלתי פורמאלי.
מהגיל הרך ועד לסיום לימודיו במערכת החינוך חשוף התלמיד למקצוע המוסיקה על עושר ענפיו: שיעורי מוסיקה כיתתיים (כולל מגמות המוזיקה ), בי"ס מנגן והקונסרבטוריונים.
השאיפה היא ליצור תכלול ושיתופי פעולה בין חלקיו השונים של הפסיפס החינוכי מוזיקלי, כך שכל התחומים יזינו זה את זה וכלל המערכות יאירו את המעגל השלם, ושהשלם יהיה גדול מסך מרכיביו' .
 
כך , מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון .
כנס מקהלות ישובי יערך השנה בכרמיאל .
 
כנסים נוספים יתקיימו בעכו , במטה אשר , בעפולה , בעמק יזרעאל , בגלבוע-יזרעאל , וביקנעם ,  
 
אשתקד לקחו חלק במפעל המוסיקאלי המחוזי הנפלא הזה כ 1700 תלמידים מ 50 מקהלות בתי ספר מכ 10 ישובים , מציין דובר המחוז , דויד גורלי .
 
תיכלול : זוהר ולנסי זינגר , הממונה על החינוך המוסיקאלי בצפון