כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

גליליות לשבת מאת טל לביא

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 21.12.18 , 11:56ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
גליל מערבי – מרחבים וטיול משפחתי קסום לשבת

צילום: סיגל שוואכמן


 
החורף כבר כאן .בכפרים בגליל יש אווירת חג קסומה של סוף שנה , קישוטים מוארים ועץ מרכזי שכדאי לבוא ולבקר בשעות הערב אבל לא רק.
חותני , שמעון לביא ז"ל כתב בספרו 'איושה ברוח הארץ' שיר הנקרא: האדם זקוק לטבע. ככה ממש אני מרגישה, הטבע ממלא אותי באושר ונוגע בנקודות שבמהלך השבוע לעתים אני מזניחה אותן.
סוף שנה לעצמאית שכמוני  , אומר הרבה שעות עבודה על הכסא. מי שמכיר אותי נוספו לי לא מעט שערות לבנות לאחרונה , אבל  אחרי שבוע מאומץ , אין כמו יציאה לטבע. הכל ירוק סביבנו, פורח, רענן ומלא חיים.
אצלי בתוכנית, סופ"ש מרענן ורגוע. תמהיל של הקשבה  לגוף. גם לכם כדאי לנסות, אם צריך מנוחה, נחים. אם יש עבודה.. עובדים. מה שבטוח ,משתדלים לתת יום אחד לפחות מנוחה לנייד ולמחשב , וזה הולך לקרות אצלי בשבת. ניד השתק, נעלי הליכה בשלוף, כיבוד לפיקניק ומסלול מוכן מראש עם אופציה לשינויים ,אצלי תמיד התכנון הוא שלד ,אני מציירת קווי מתאר ומשם זורמת. לא בכיוון רוחני..פשוט נותנת לעצמי יום אחד בלי לו"ז מתוכנן ומוקפד. 
הפעם רקחתי לכם   טיול מקסים בחורפיש , מתאים גם לילדודס.
המסלול שלנו מתחיל בביקור בנקודה מיוחדת, עם משמעות יהודית ומעיין גלילי מיוחד
 
עין טיריא (עין אלבלאד) .
 
המעיין נמצא בכניסה לפקיעין, מגיעים מכיוון מעלות  כביש 864 , עוברים את הפניה ימינה למושבת פקיעין החדשה וממשיכים ישר לכיוון הכפר פקיעין , אחרי 300 מטר נגיע לפניה קטנה ימינה ליד חורשת אלונים קטנה , שם נחנה את הרכב .
הגענו לקברו של התנא ר' הושעיה איש טיריא,  מעל מעיין עין טיריה , קבר קטן , כאן על פי המסורת היהודית קברו של אושעיה איש טיריא, אמורא מהמאה הרביעית. ציון הקבר הוא במת אבן מסוידת לבן, הניצבת בתוך חורשה קטנה של אלונים גדולים. נראה שהאלונים השתמרו בגלל הקדושה שמייחסים גם הדרוזים והנוצרים לאתר שרואים בו את קברו של שיח' יוסף .
 
 
 לאחר הירידה , ניגש לפינה המערבית של מגרש החנייה ושם נתחיל לרדת למטה , לערוץ נחל פקיעין  למעין .
מדובר בירידה מתונה שמתאימה לכל גיל ויש לרדת בזהירות , כאשר נגיע לתוך ערוץ הנחל נפנה ימינה ונבחין בפינות ישיבה מיוחדות , שבילים מסודרים וגשר מעל ערוץ הנחל, מדובר בשיפוץ שנעשה בשנים האחרונות במקום והותאם לקליטת מטיילים. שם , בים הסלעים, נגלה  את הנביעה של עין טיריא.
ניתן לשבת ליד פכפוך המעיין וללכת לאורכו של הערוץ .


לאחר מכן נחזור לרכבים באותה הדרך ..
 
 
איפה אוכלים?
בחורפיש כולם מכירים את הסמבוסק המקומי ויש לא מעט מקומות . אנחנו אוהבים גם מאפה תרד מיוחד בשילוב עלי גפן שניתן למצוא בכיבש הראשי במספר מקומות.
פיצה נפלאה עם כנאפה וקפה תוכלו למצוא במרכז מבקרים אבו עפיף. אירוח לבבי ומזמין.                  
בעל הבית , לוטפי גדבעאן , יארח אתכם מכל הלב בשילוב הסברים על שמנים מיוחדים ,שמן הרוזמין, שמן קצח ועוד..
איך מגיעים? נוסעים בכביש הראשי , ב WAZE  אבו עפיף.המלצה נוספת : אירוח בייתי- אבתסאם פארס
אנחנו התארחנו בסלון ביתה לחוויה טעימה במיוחד . אוכל טרי, מקומי המשלב עשבי תיבול עונתיים. אוכלי הבשר ליקקו את האצבעות של תבשיל קציצות בטחינה, הילדים נהנו מעוף ואני, הצמחונית, נהננתי משלל הלטים והשפע שפשוט לא נגמר.
בעלת הבית מכניסה אהבה ונשמה לתוך הבישול .
 תתאמו מראש ופשוט תוכלו להנות מארוחה קצת אחר.
טלפון: 050-6917337. ה WAZE יודע להגיע עד לביתה במרכז הכפר

 

את היום ניתן לסיים בהליכה בין הסמטאות, המלצה שלי לסיור בסמטאות והכרות עם העדה הדרוזית , הצטרפו לסיור מודרך. התיירות בחורפיש . מוזמנים לעקוב אצלי בדף
 
שתהיה שבת קסומהשם העסק: טלטול הפקות-חוויות יוצאות מגדר הגליל

טל לביא -פרטי
טלטול הפקות-דף עסקי

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר: 054-7792184

אתר: http://www.taltulp.co.il/pws/
 
להתראות בשבוע הבא.

אולי יעניין אותך גם