כותרת
> C;
1/1
חדשות

חממת תיירות מטעם אשכול בית הכרם נחנכה בכרמיאל בכנס חגיגי ורב משתתפים

כרמיאלי חדשותפורסם: 30.12.18 , 09:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: ליאת גלצילום תמונות: ליאת גל


כ- 120 תיירנים ובעלי עסקים מתחום התיירות התכנסו במרכז ברוך אשר בכרמיאל, לאירוע השקה חגיגי אשר חנך, למעשה, את פעילות חממת התיירות שהקים אשכול בית הכרם.
 
לפני כ -4 חודשים הוקם גוף חדש באשכול בית הכרם, חממת תיירות, ואשר מטרתו היא לסייע בקידום התיירות לרשויות האשכול במגוון כלים, למשל:
קורסים והכשרות מקצועיות, העלאת המודעות התיירותית לאזור ע"י הבאת עיתונאים, מורי דרך, סוכני תיירות, כאמור, מתוך מטרה להגדיל את תנועת התיירות ולעזור בהנעת הכלכלה המקומית.    
  
בנוסף, מטרה מרכזית נוספת היא בניית קהילת תיירנים מקצועית ומגובשת אשר מפרה אחד את השני, מכירה ומפרגנת.
לאחר קבלת פנים מרשימה, בה חלק מהתיירנים הציגו את מרכולתם בדוכנים מרשימים, כגון יקב כישור, טאבון סיתי ממג'ד אל כרום, עדנה הררי מ"התחביביה" בטל-אל, ליאור ויהל מ"טבע הגליל" שבקורנית,  ועוד, התכנסו הנוכחים באולם.
 
את הכנס החגיגי פתח ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, שבירך על פעילות האשכול והדגיש את חשיבות התיירות כמנוע כלכלי לחיזוק העיר והאזור כולו.
אחריו, עלה לברך ראש המועצה האזורית משגב, שהדגיש את הרב תרבותיות שמאפיינת את משגב והאזור כולו.
הוא בירך בחום את היוזמה והבטיח לסייע ככל שניתן על מנת שתממש את ייעודה בקידום התיירות. 
בני כפיר, יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל, פרגן למיזם והבטיח לסייע במאמץ השיווקי לחשיפת האזור.
   
 
רונית עובדיה, מנכ"לית אשכול בית הכרם, נתנה סקירה מקצועית על פעילות האשכול הענפה והסבירה מדוע החליטה לקדם את תחום התיירות במרחב.
יריב המאירי, מנהל חממת התיירות, תיאר בפני הנוכחים את תחומי פעילות החממה ובאילו תחומים יכולים התיירנים ליהנות מפעילותה.
 
הרצאה ב"גובה העיניים" על מגמות עולמיות בתיירות של ד"ר ערן כתר ומה צריכים ויכולים התיירנים כבר היום לעשות על מנת להתאים את העסק התיירותי שלהם למגמות הנ"ל.
הכנס המקצועי ננעל בהרצאה ממוקדת של יעל קורלנדר, מייסדת קהילה ארצית של מארחים ביתיים.
 
בכנס נצפו מכובדים רבים אשר באו לברך את מנהלי החממה, וביניהם: בני כפיר, יו"ר אגודת מורי הדרך, שלי בן ישי, מנהל אזור גליל מערבי בקק"ל, אטי קוריאט ושי קורן נציגי רשות הטבע והגנים, סאפי מקלדה מהרשות לפיתוח הגליל, גיא מלל סמנכ"ל ביה"ס לתיירות בישראל נציגי רשויות ועוד רבים.
על הפקת הכנס הייתה אמונה טל לביאטלטול הפקות- חוויות יוצאות מגדר הגליל