כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

כרמיאל למען ניצולי שואה

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 29.01.19 , 11:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנוביום שישי האחרון התקיים מפגש ראשון מסוגו במתנ"ס גבעת רם, במהלכו הגיעו כ-40 ניצולי שואה תושבי השכונה לחגוג יחד קבלת שבת וסעודת שבת כיד המלך. את הפעילות העירונית למען ניצולי השואה מוביל המנהל לשירותים חברתיים באמצעות מיכאל טילקין.
המשתתפים נהנו משירה, מטקס הדלקת נרות על ידי מתנדבות "אשה בגליל" וקידוש שערך חבר מועצת העיר חיים שוקרני. מ"מ ראש העיר טניה מזרסקי בירכה את המשתתפים וציינה את החשיבות של הקהילה המחבקת את היחיד ודואגת לכל אחד מחבריה. טילקין, האחראי על התוכניות לניצולי שואה סיפר על תוכניות נוספות מהן יכולים ליהנות ניצולי השואה בעיר: ביקורי מתנדבים, קשרים חברתיים באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות פשוטות, מועדון לניצולי שואה, נופש בבית מלון, טיפול רגשי ותמיכה נפשית על ידי מטפלים מוסמכים של עמותת עמך, מיצוי זכויות ועוד.
להכנת האירוע המוצלח חבר צוות הדיור המוגן של עמיגור בגבעת רם, עו"ס מערך הדיור המוגן של עמיגור הגב'  אורנה גרינברג וגלית   גלמן  אם הבית של הדיור המוגן  וצוות מתנ"ס גבעת רם בהנהלת אסתי זרדוק האחראית על הנושא הקהילתי ברחבי העיר.
תוכנית שישי זהב תמשיך לפעול בכל השכונות יחד עם המתנ"ס והצוות הנפלא שקיבל בחמימות רבה את המשתתפים ודאג לתוכנית עשירה ומכבדת.
 
ימים קסומים גם בעכו


במסגרת התוכנית החדשה לניצולי שואה של המנהל לשירותים חברתיים, יצאה קבוצה של 30 משתתפים לשלושה ימי נופש במלון רימונים בעכו. לחלקם היתה זו פעם ראשונה שיצאו לנופש במלון המיוחד והבילוי החברתי המשותף ריגש מאוד את המשתתפים. אחד  מהם, לאוניד נפומניאשץ', שלח את תודתו ותגובתו לנופש: "ביום אחד בהיר קיבלתי מכתב מעיריית כרמיאל ובו נכתב כי בתור ניצול שואה אני זכאי לכל מיני הטבות ותכניות. האמת הופתעתי והחלטתי שאני לוקח את המידע בערבון מוגבל. הרי הבטחות לא עולות כסף. התקשרתי לטלפון שצוין במכתב, הוזמנתי לעובדת סוציאלית בשם יונית. היא סיפרה לי על התכניות לניצולי שואה ותוך כדי שיחה הועלתה אפשרות להתארח בבית מלון במשך שלושה ימים. חששתי קצת, איך זה יעבור, איך אסתדר עם האנשים שאני לא מכיר אותם, אבל הסכמתי. הרי אני גר לבד וכבר הרבה שנים לא התארחתי בבית מלון, גם בגלל שזאת הוצאה משמעותית עבורי וגם בגלל שלא יכולתי להסתדר לבד.
"ביום היציאה הגעתי לעירייה, פגשתי את לאה שליוותה אותנו במשך כל הימים ואת החברים לקבוצה. עלינו לאוטובוס ואחרי נסיעה כחצי שעה הגענו למלון בעכו על שפת הים. קיבלו אותנו מאוד יפה ומכובד, החדר היה נקי ויפה. ירדנו לאכול וזאת הייתה חוויה: חדר אוכל יפה, מבחר גדול, הכל טעים. הכרתי כמה חברים, יצאנו לשבת על שפת הים.
"הרגשתי בשמיים. מזמן לא הייתי כל כך רגוע, הרגשתי מוגן, חלק מהחברה. למחרת, אחרי ארוחת בוקר עשירה, יצאתי עם חבר חדש לטייל בעכו. עלינו לאוטובוס והגענו לעיר העתיקה. למרות שאני גר בארץ כבר 15 שנה, לא הייתי במקום הזה אף פעם. טיילנו בשוק וברחובות הצרים של העיר העתיקה, נהנינו מהאווירה המיוחדת של המקום. אחרי מנוחת צהריים התכנסנו באולם ונהנינו מהקונצרט של דואט נחמד עם שירים ברוסית, אידיש ועברית. הכל היה בטוב טעם, לא עמוס, הרגשתי בחופשה אמיתית.
"קשה לתאר את החוויה מהאירוח. הרגשתי ראוי, הבנתי שחושבים עליי ואני חשוב למישהו. אני אזכור את הימים האלה עוד הרבה שנים והלוואי לחזור לאותה חוויה שוב. אני רוצה להודות לכל מי שדאג לאירוח, למחלקת הרווחה, למארגנים וצוות בית מלון על החוויה הנפלאה".
תודה לאוניד. פייר, התרגשנו.
 
 
 
ניצולי שואה או בני משפחה המבקשים להשתלב בפעילויות או לקבל מידע, מוזמנים לפנות למיכאל טילקין 054-2802300 או במייל  tilkinm@karmiel.muni.il.
 

אולי יעניין אותך גם
מסיבת סלסה קובנית התקיימה במוצ"ש על המרפסת הפתוחה של עיריית כרמיאל
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
פסטיבל הבירה ה-6 " של כרמיאל
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
תעודת הוקרה למנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
טקס זכרון לזכרו של רה"מ המנוח יצחק רבין ז"ל ומפגש ייחודי
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי, השתתף כאורחו של שגריר רוסיה בישראל באירוע חגיגי לציון 30 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לרוסיה
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
ועידת הגליל תתקיים בשנה הבאה בכרמיאל בסימן " עת הגליל"
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
עו"ד מאיר עובדיה מונה ליועץ המשפטי של עיריית כרמיאל
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
משה קונינסקי: לא אאפשר יותר קיום חגיגות רועשות בשעות הלילה המאוחרות ביישובים הערבים הסמוכים לעיר
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו
משרד הרווחה והביטחון החברתי יגדיל באופן משמעותי את התקציבים המיועדים לעיריית כרמיאל
שני סיפורים מרגשים על אנשים יקרים לליבנו