כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

אדמת כרמיאל רוצה לנוח

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 05.10.13 , 08:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: איימי

גם אתמול כהרגלי ב

גם אתמול כהרגלי בקודש בכל שישי אני מגיעה למדרחוב, משקיפה מהצד בתעמולת הבחירות, מסתובבת שעות, ממעיטה לדבר גם כשאני מאוד רוצה להרגיע את זה או את האחר.
יש לציין שמשני המחנות מכבדים את הנוכחות שלי ואני זוכה לחיבוקים חמים מאנשים שאני מאוד אוהבת בלי קשר לדעתם בבחירות ובחיים בכלל.
אתמול האדמה קצת רעדה תחת עקביי נעלי, דומה שהיא מבקשת לנוח ואני שם, אני רואה, אני שומעת, אני שותקת, כואבת, מצלמת, מחפשת את חיוך הילדים, מתלהבת מדני שמניח תפילין, מחפשת עוד תמונות משמחות נוגעות,  מבקשת אישור לצלם את נגן החלילית שמהנהן לי להסכמה בראשו , אני מניחה מטבע במזוודה וממשיכה את המסע, דביקה מהסוכר הטעים, שערות סבתא שמטה עדי מחלק, ועוברת למטבע שוקולד מתוק שמפלגת הבית היהודי מחלקת עם דף מצע, אני רואה הרבה שמחה, סגול בעיניים, שקט במפלגת יחד , שקט שמעצים את הנוכחים בתוך כל אלה.
וגם עו"ד קורן מחוייך , לא פסח על פניי, נעצר לי אל מול המצלמה שלי, דינה דויד עם כאסם מפלגת קשת עם הצדק החברתי, אני עוצרת מצלמת עם דינה מתחבקת וממשיכה אל מטה עדי.
 ג'ינגל באוויר, הרבה שמחה הרבה כתום בנשמה, חוצה את הכביש ושוב חוזרת אל מטה קונינסקי , הלא קיבלתי הזמנה מרותם להגיע לראות ולסקר את מהפכת התרבות.
ברקע אני שומעת בחורה ממחנה קונינסקי שרה מאחורי מיקרופון כשאני מתקרבת אני מגלה את הלהקה המוזיקלית הצעירה שניגנה בכשרון רב.
לפי חוק בחירות אסור לנגנים וזמרים להשתתף באירוע תעמולה, העיניין השני הוא שמופע רחוב מחייב אישור משטרה וללא אישור, זוהי עברה על החוק, וחובתה של משטרה לדאוג שחוקים ימולאו והעוברים עליהם יעמדו לדין.
לא עובר זמן ואני מוצאת עצמי בתוך קהל של תומכי קונינסקי, קהל זועם כועס ודוחף סביב שני שוטרים שמנסים בסבלנות רבה לעשות את עבודתם, אחרי ששוטר הוציא תעודה מזהה, לפי בקשתו של רותם, ביקש גם השוטר מרותם בז'רנו, מועמד מס' 5 של קונינסקי,  להראות את התעודת זהות שלו, רותם משום מה מתעקש שלא להזדהות ומתעקש לקבל קודם תשובות מהשוטר, השוטר טוען וחוזר כמה פעמים שאם לא יזדהה יעוכב ויעצר לחקירה, אי ציות לאנשי חוק, לא באמת הייתה דוגמא אישית נאותה לכל הנוער שלנו שעמד וצפה מהצד ורותם נלקח לניידת אל התחנה.
 ואני תוהה לאיפה אני ממשיכה עכשיו.......כשאני שומעת את גולדי אלון עם מגפון בגירסה קצת אחרת ממה שנתנה לי שבוע שעבר, בה היא מאשימה רק את משרד השיכון ומודה לעדי אלדר על תמיכתו , על אמפתיה ועזרה מצידו, ועכשיו אני קצת מבולבלת, שומעת בין צעקות בוז לשריקות של תומכי עדי אלדר שלא מוכנים לקבל גירסה חדשה והיא שואלת "איך אתה עדי ישן בלילות? כשילד בין חמש ישן בלי אימו"?
 ותומכי עדי אלדר לא מוותרים לא מרחמים, ומיד משיבים לה "תמכרי את הנכס היקר שבבעלותך במדרחוב בו את ישנה בלילות"
כאזרחית בארץ ישראל, במדינה שלנו, כתושבת העיר כרמיאל, כאמא לילדים, החינוך שלנו הוא רק דוגמא אישית.
 אני כואבת באמת ובתמים, את כל המראות ואת כל ששמעתי, רוצה לחבק את כולכם ולהזכיר לכם שאחרי הבחירות נמשיך לחיות פה ביחד, אל תהפכו את זה למלחמת אחים,
אל תתנו לפחדים לנהל אותנו, אחדו את זה להפנינג כייפי תחרותי, כי כשהגלים מתחזקים מתגלים החזקים, ולא מביאים בחשבון את מספר שנותיו של אדם, אלא כאשר אין לו דבר אחר להביא בחשבון.
המחילה היא תכונת החזקים, אז בואו נמחל על מילים שהכאיבו כי הדרך לכבוש את כוחו של האדם היא רק באמצעות אהבה.
 
 
 

אולי יעניין אותך גם