כותרת
> C;
1/1
דת בקהילה

הרב אליהו איפרגן ביקר בכרמיאל

כרמיאלי דת בקהילהפורסם: 28.01.14 , 12:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כבוד הרב  אליהו א

כבוד הרב  אליהו איפרגאן כיבד אתמול את כרמיאל בנוכחותו.
כרגיל המונים חיכו בתוך ומחוץ לביתה של לימור מזן שדואגת לארח את הרב אליהו ור איפרגאן שמגיע במיוחד כל כמה חודשים לכרמיאלים שמחכים ומבקשים לראותו. לימור מזן,  תודה לך בשם כולם על אהבת אדם ללא תנאי.
חיכיתי בהתרגשות לפגישה לא ראשונה שלי עם כבוד הרב, אני אוהבת לכתוב על אנשים צנועים שמצליחים בשקט שקיים בהם ומתוך אהבה וערבות הדדית למגנט כל כך הרבה אנשים טובים סביבם.
אליהו הוא אחד מהאנשים האלה שמצליחים לסחוף המונים אחריו, אולי מפני שאושרו בפשטותו, באהבת אדם ובעזרה לזולת. בדירת שני חדרים קטנה ברחוב ירושלמי, חיים להם שש נפשות, אליהו ור איפרגן אשתו וארבעת ילדיו.
אומרים עליו שהוא יכול היה להיות מיליונר, כמו כל המשפחה "מלא בכסף" מולטי מיליונר. אבל אליהו בחר בחיי קדושה אחרים, את טעם הפשטות הוא אוהב וצניעותו מוכרת לכל. אני יושבת איתו, עשרות אנשים מחכים להיכנס, אני מנסה לקצר את זמני ומתאפקת לא לשאול לגבי עצמי ומסתפקת בברכת הרב לפני שאני יוצאת. לא לפני שביקשתי שלמרות שהוא לא אוהב לדבר על חייו האישיים, תן לי משהו אני מחייכת, אנשים מבקשים לדעת עלייך.
בין משפט אחד לשני, הוא מבקש מחילה להשיב לשיחות טלפון חשובות, הוא גם יועץ משפטי, שמות "גדולים" אני שומעת, מבינה. לאיש המיוחד הזה יש קסם כלשהו, מתנה מבורכת משמיים.
הוא מטפל באנשים, בבנים של בורא עולם והם לא מסתירים את העובדה והצורך לפגוש את הרב המוכר הידוע ששמו הולך לפניו.
טיפול באנרגיות יהיו שיקראו לזה, תפילות,  אחרים יגידו תקשור הדרך המציאותית להבין את מה שקורה שם, הוא עוצם עיניים, אתה לא מדבר, הוא עושה סקירה של חצי דקה בערך ופורש לפנייך את חייך, הוא יודע, הוא רואה הוא מבין הכל.
"במקום בו אדם מופתע, מתרגש, שם אפשר לדבר איתו, אז הוא קשוב ומוכן לקבל את המסר"
הוא לא אומר לאנשים מה לעשות, הוא מדריך אותם, מראה להם את התמונה, הבחירה שלהם,
כל אחד צריך עזרה, זיווג, או שלום בית, פרנסה, רפואה ועוד.
"במי אתה נעזר אני שואלת"?, הוא מחייך, מדבר על אשתו הביישנית באהבה גדולה על מה שלמד ממנה והוא קורן מאושר שמדבר עליה ועל ארבעת ילדיו המקסימים.
הוא רק בן 32, שליח קדוש, לא מוכן לקחת אף קרדיט על פועלו, רק בן 32 ונעזרים בו אנשים מבוגרים ממנו, חכמים עם ניסיון חיים ובתפקידים רמים, אבל כמו שכבוד הרב אליהו ור איפרגאן אומר כולנו אנשים, כולנו בני אדם, כולם שווים, אסור להתנשא ולהרגיש מעל מישהו, "זוהי טומעה בעיני אלוקים".
כולנו ילדים של הקדוש ברוך הוא. כל שמבקש היום כבוד הרב שמדגיש שהוא לא חי מכבוד אבל הערכה נעימה לו. לנסות ולשנות את סטיגמת הרבנים שחטאו. אני חייבת לסיים עם שיר שמתנגן לי לאורך כתיבת הכתבה.
"לב טהור ברא לי אלוקים ורוח נכון חדש בקרבי".
מוזמנים לבקר באתר כתר שלום בדף הפייסבוק של הרב: https://www.facebook.com/ifergankdushat/photos
 
"מי האיש החפץ חיים, אוהב ימים, לראות טוב.
נצור לשונך מרע ושפתך מדבר מרמה, סור מרע עשה טוב, בקש שלום ורודפהו".