כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

איך לבחור שואבי אבק לתעשייה?

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 27.02.20 , 15:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שואב אבק הוא מרכיב חשוב מאוד בשגרת התחזוקה של מפעלי תעשייה רבים. תוך כדי ייצור מוצרים שונים נפלט אבק רב, ובאופן כללי נוצרים לכלוכים שמחייבים ניקיון יסודי וגם יעיל במיוחד. בהתאם בחירה של שואבי אבק לתעשייה מחייבת תשומת לב למספר פרמטים ואלה העיקריים שבהם:

מהירות העבודה

שואבי אבק לתעשייה נדרשים לכסות שטחים גדולים מאוד, ומחויבים מן הסתם לעשות זאת בפרק זמן קצר יחסית כדי לא לשבש את שגרת הפעילות במפעל. בהתאם הפרמטר הראשון הוא המהירות שבה יכול השואב להשלים את המשימות שמוטלות עליו. לשם כך יש צורך במנוע חזק עם עוצמת יניקה מרשימה, ועוד מרכיב הוא יכולת תמרון טובה כדאי שהשואב יוכל להגיע לכל נקודה ונקודה. גם לאורך הכבל החשמלי ולקוטר הצינור יש חשיבות מבחינת היכולת להשלים את המלאכה בלי עיכובים שלא לצורך.

נפח מיכל הלכלוך

הצורך לכסות שטחים נרחבים מוביל לכך שבמיכל של השואבים התעשייתיים מצטברות כמויות גדולות מאוד של אבק ולכלוכים אחרים. על-מנת שלא ייווצר צורך לרוקן את המיכל לעיתים קרובות מדי, פעולה שהיא כמובן לא יעילה, חשוב לבדוק גם את נפח המיכל ולהתאים אותו לשטח של החלל שאותו מנקה השואב. לשואבים בינוניים יכול להיות מיכל עם נפח של 12 ליטר, ולכיסוי שטחים גדולים במיוחד כבר נדרש מיכל של 35 ליטר ומעלה.

התאמה לאופי המקום

ניתן לחלק את שואבי האבק לשני סוגים עיקריים – יבשים ורטובים. באופן טבעי בסביבה שיש בה נוזלים הבחירה המתבקשת היא שואב רטוב, ובמקומות שאין בהם נוזלים כדאי להציב שואב אבק יבש. עוד כדאי לקחת בחשבון שיש מקומות שבהם השואב נדרש לנקות חומרים מסיביים – למשל שבבי עצים. במקרים אלה עוצמת היניקה חייבת להיות גבוהה במיוחד, כדי שהשטח יהיה נקי באמת אחרי שעוברים עליו.

דגש נוסף הוא רמת הרעש שמייצר השואב. מפעלים הם מקומות שגם ככה רמת הדציבלים בהם גבוהה ולכן על מנת למנוע מצב שבו סביבת העבודה הופכת לא נעימה במיוחד, ופוגעת בעובדים, כדאי להעדיף שואבי אבק לתעשייה שמתאפיינים ביכולת לבצע את המוטל עליהם בשקט. שואבים חרישיים הם גם הבחירה המתבקשת עבור בתי חולים, בתי מלון וכו'.

יצרניות מובחרות של שואבי אבק לתעשייה

בנוסף לכל הפרמטרים החשובים הנ"ל, מומלץ לבחור שואבי אבק לתעשייה של יצרניות מוכרות ומובילות בתחום. בחירה כזו מבטיחה אמינות, בטיחות ובעיקר עמידות, כך שהמכשיר ישמש את העסק במשך שנים רבות, גם אם ההפעלה שלו אינטנסיבית מאוד. בפרט כדאי לבחון את השואבים של Evotec, חברה גרמנית שמציעה מגוון רחב של מוצרים עם האמינות הגרמנית המפורסמת ועל בסיס ניסיון של קרוב ל-30 שנים בתחום. הדגש האחרון הוא בחירה של החברה שמשווקת את השואבים – כדי שתוכלו להיות בטוחים שהגעתם לאופציה שבאמת מתאימה באופן מושלם לצרכים שלכם ולמסגרת התקציב.