כותרת
> C;
1/1
הלב של כרמיאלי

איך תוכלו לסייע לנזקקים מכל הלב?

כרמיאלי הלב של כרמיאליפורסם: 25.10.21 , 14:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בחיי היום יום כל אחד מאתנו עסוק בעניינים הפרטים שלו, מרוץ החיים כולל את הטיפול בילדים, בזוגיות, בבית, בקריירה, בלימודים, במשפחה המורחבת ועוד. במשפחות רבות יש הכנסות של שני בני הזוג והם מצליחים לקיים חיים שגרתיים.

אך יש משפחות רבות שגורלם אינו כזה והם אינם מצליחים להתקיים בפאן הכלכלי, עקב סיבות שונות.

משפחות נזקקות בישראל

כדי להתקיים כלכלית כל משפחה זקוקה במינימום להכנסות חודשיות, אשר יכסו את ההוצאות שלהם. משפחות שאין להן הכנסות כלל עקב מחלה או כל סיבה אחרת, נמצאות בבעיה קשה כיוון שאין להם די כסף לרכוש מוצרים אלמנטריים כמו מזון ותרופות, לשלם שכר דירה, משכנתא, חשבונות חשמל, ארנונה, גז ומים. אין להם כסף לרכוש ביגוד והנעלה להם ולילדיהם, לבצע טיפולים דחופים בשיניים שלהם, או לטפל בנושאים חשובים רבים אחרים.

מחלקות הרווחה בערים

מחלקות הרווחה בערים השונות נאלצות להגדיל כל הזמן את כמות המשפחות שמוגדרות כמשפחות נזקקות שאמורות לקבל תמיכה. המערך הציבורי אינו מסוגל תמיד לדאוג להם בהיעדר תקנים ותקציבים ולכן המידע על המשפחות הללו מועבר לפתחון לב אשר פועלת באופן מסודר והן אלו שמכינות סלי מזון וסיוע אלמנטרי בתחומים רבים למשפחות הללו.

השפעת הקורונה על העוני בישראל

ההשלכות של הקורונה הן שמשפחות ישראליות רבות איבדו את פרנסתן, לא עמדו בהוצאות שלהן ומשפחות רבות התווספו למעגל העוני. במקרים רבים מדובר במשפחות נורמטיביות שניהלו עסקים שנפגעו מהקורונה ובבת אחת הדבר גרם לקריסה כלכלית ולא נותר למשפחות הללו מה לעשות, אלא לבקש סיוע מעמותת פתחון לב.

תקציב של פתחון לב

תרומות בפתחון לב מתבצעות בדרכים שונות, באמצעות הוראת קבע בבנק או בכרטיס אשראי, המחאות, ביט ועוד. כל אדם שתורם כספים מגדיל את התקציב של פתחון לב שמיועד לרכישה של סלי מזון ועזרה למשפחות נזקקות.

בדרך זו אפשר להגדיל את מעגל הסיוע ולהצליח לעזור למשפחות הרבות אשר מצטרפות למעגל זה בשנים האחרונות.

עמותת פתחון לב מעבירה סלי מזון לביתם של המשפחות הללו וגם מאפשרת לנציגי משפחות אחרות להגיע למרכז החלוקה שלהם ולקבל ביום חמישי מוצרים טריים כמו ירקות ופירות, כדי שיהיה מזון במקרר לקראת סוף השבוע.

הרחבת מעגל הסיוע של פתחון לב

גורמים עסקיים ופרטיים רבים, מעבירים כספים באופן קבוע, כמה פעמים בשנה. הם מקבלים על כך קבלה כדי להזדכות במס על פי סעיף 46.