כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

אילו אלטרנטיבות לסיגריות קיימות היום בשוק מוצרי העישון?

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 03.03.19 , 21:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במשך הרבה שנים, ההגמוניה של הסיגריות בשוק מוצרי העישון הייתה כמעט מוחלטת. למרות שהיו גם מוצרי עישון אחרים, כגון למשל הסיגר העבה או המקטרת, הרי שאי אפשר היה להשוות אותם לפופולריות של הסיגריות הדקיקות. אך כיום, האלטרנטיבות חרגו הרבה מעבר לסיגר או למקטרת. כיום האלטרנטיבות הן למעשה פתרונות טכנולוגיים יוצאים מן הכלל. הדוגמא המובהקת והחדישה ביותר לכך הינה מוצר שנקרא סיגריה ג'ול. וכעת נבין על מה בדיוק מדובר וגם נכיר עוד כמה אלטרנטיבות שהן תחליף לעישון הרגיל.

מכשיר אידוי משוכלל

PAX VAPORIZER הינו דוגמא מוצלחת מאוד לטרנספורמציה של עישון שהפך לאידוי. אז מה זה בעצם? מכשיר אידוי, שנקרא גם וופורייזר, מאפשר ליהנות מחוויה דמויות עישון אבל – ללא עישון. זהו מוצר שהוא למעשה טכנולוגי, יש בו תא לחימום נוזל ייעודי וכאשר הנוזל הזה נשאף על ידי פיה ייעודית, מתקבלת חוויה נעימה. את מכשירי האידוי ניתן למצוא במגוון רחב למדי של דגמים. יש אפילו צבעים שונים שמהם אפשר לבחור שהרי זה לא רק תחליף סיגריה אלא זהו גדג'ט לכל דבר. יש לו בטרייה, ניתן להטעין אותו, הוא גם מאפשר למעשה "לעשן" מגוון תמציות בטעמים שונים. כדאי לציין שיש מכשירי אידוי שבהם נעשה שימוש לאו דווקא בתמצית נוזלית אלא בתמציות צמחיות או עלים כתושים. גם במקרה זה, מתבצע חימום ואידוי ולא בעירה כמו שאנו מכירים מהסיגרים, הסיגריות או המקטרות.

מי צריך גפרורים או מצית?!

יש עוד אלטרנטיבות שקיימות כיום בשוק למי שלא רוצה לעשן סיגריות. לפני שנדבר על סיגריה ג'ול אי אפשר שלא להזכיר עוד מוצר טכנולוגי מתקדם, וותיק יותר, שנקרא וופורייזר מייטי. גם זהו מכשיר אידוי וגם כאן, ממש כגון בג'ול, ממש לא צריך גפרורים או מצית. גם במקרה זה האידוי נעשה ללא התפזרות של ריח עישון באוויר. בעזרת בטריות, מטענים, ואביזרים נלווים נוספים, חוויית העישון הפכה למשהו אחר לגמרי. אגב, יש מכשירי אידוי שיותר דומים לסיגריות בצורתם ויש כאלה שדומים יותר למעין קופסאות או מכלים שיותר דומים לקופסת סיגריות ואפילו גדולים יותר. אך הדגמים החדישים יותר מציעים גם מתקן זעיר יחסית וגם חווית אידוי שמושכת הרבה מאוד אנשים. זה קיים בארץ אך עוד לפני כן התופעה הזאת כבר רווחה באירופה. ג'ול, שעליו נדבר מיד, כבר הפך את התופעה הזאת לנפוצה מאוד גם בארצות הברית.

יותר דומה לדיסק און קי

אם עדיין לא ראיתם אי פעם סיגריה ג'ול, תוכלו למצוא בקלות תמונה שלה בפרסומות או אפילו סתם כך בשיטוט באינטרנט. בפעם הראשונה שבה תראו את הדבר הזה, יתכן מאוד שתתרשמו, כמונו, שזה נראה הרבה יותר כמו דיסק און קי נייד מאשר כל דבר אחר. למעשה, הדמיון לדיסק און קי איננו רק ויזואלי אלא גם קונספטואלי. זהו מתקן אידוי זעיר, הרבה יותר מכפי שהיה מקובל ביחס למכשירי אידוי וותיקים. אפשר לשים אותו בכיס ללא כל בעיה וכדי להטעין אותו כל מה שצריך זה כבל הטענה. כל כמה שזה נשמע מפתיע, ההטענה של גו'ל פשוטה ממש כמו הטענה של כל טלפון נייד רגיל לחלוטין.

חשוב לדעת כי ג'ול איננו מוצר ללא ניקוטין. אך זהו תחליף לסיגריה שלא כולל כל מיני תוספים מזיקים. דבר זה הוכח ונמצא על ידי כימאים ומדענים בלתי תלויים. השימוש בסיגריה הזאת נעשה על ידי הכנסה של פודים – אלה הם תאים מילוי קטנים ובהם נוזל אידוי. הנוזל מאפשר "לעשן" סוגים שונים של טעמים נבחרים.