כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

איתור נזילות מים בבניין משותף

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 26.05.20 , 10:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

איתור נזילות מים בבניין משותף

באופן כללי, איתור נזילות מים בבניין משותף אינו שונה מאיתור נזילות בבית פרטי, בבית עסק, במפעל או בכל מבנה אחר. יחד עם זאת, בתהליך איתור נזילות כזה, צריך בהחלט לקחת בחשבון את העובדה שלאורך הבניין עוברת צנרת מים וצנרת ביוב שמיועדת לשרת את כלל הבניין מעבר לדירה ספציפית ובהחלט צריך לקחת בחשבון שכתמי רטיבות יכולים להופיע גם באזורים בדירה שבהם כלל אין ברזים ואין צנרת שמשרתת את הדירה עצמה. האם זה אמור להשפיע על תהליך האיתור ואיך? על כך בשורות הבאות.

המקרה הייחודי של בניין משותף

בתהליך איתור נזילות מים בבית פרטי, די ברור היכן עובר כל צינור ודי ברור מהם החדרים הרטובים בבית והיכן עוברת הצנרת המשרתת אותם. בבניין משותף הדברים הם מעט שונים כשלאורך קירות הדירה אמורים לעבור צינורות שמיועדים לשרת את כלל הדירות בבניין מעבר לדירה הספציפית. צינורות אלה מיועדים להפיץ מים צלולים לכלל הדירות מחד ולנקז מי ביוב מכלל הדירות מאידך. המשמעות היא שבכל דירה יכולה להתרחש נזילה באזורים שאינם קשורים למערכת המים של הדירה עצמה ועל איש המקצוע שמבצע את איתור הנזילה לדעת את זה. בנוסף לכך, מאחר ומים יכולים לנוע בתוך הקירות למרחק מסוים לפני שהם יוצאים אל פני השטח, בהחלט ייתכן מצב של נזילה בדירה מלמעלה, שבאה לידי ביטוי רק בדירה שמתחתיה.

כמה עולה איתור נזילות מים בבניין משותף?

אחרי שתיארנו את הנסיבות הייחודיות של בניין משותף, נשאלת השאלה האם איתור נזילות מים בבניין משותף מחייבת פעולות שונות מאשר איתור נזילות בבית פרטי ומהו כמה עולה איתור נזילות בבית משותף , והתשובה היא שלאו דווקא נדרשות פעולות שונות, אבל בהחלט נדרש ידע מקצועי של מבצע האיתור, כדי להבין היכן עוברת הצנרת המשותפת ואיך היא יכולה להפוך למקור לנזילה שבאה לידי ביטוי בתוך הדירה הספציפית. יחד עם זאת, מרגע שאנחנו יודעים את זה, תהליך האיתור עצמו מתבצע באותה צורה. כיום נעשה איתור נזילות מים בבניין משותף באמצעות מכשור מיוחד שמאפשר לאתר את מקור הנזילה באמצעות צילום טרמי של הקיר, באמצעות טכנולוגיית גלי קול ובאמצעות גז המוזרם בצנרת וחיישני הרחה המזהים דליפה של גז שמצביעה גם על המיקום של הנזילה בצנרת.

אז אם נסכם, הרי שבמקרה של איתור נזילות מים בבניין משותף, יש לבחון תחילה את המיקום של הנזילה ובניסיון להבין מהיכן היא נובעת, יש לקחת בחשבון את הצנרת המשותפת של הבניין, את המיקום שלה ואת האפשרות שהנזילה שאנו מביטים בה נובעת דווקא ממנה ולא מהצנרת של הדירה עצמה. כמו כן, יש לקחת בחשבון את האפשרות שהנזילה נובעת למעשה מהדירה מלמעלה ולכן גם מיקומי הצנרת בדירה הזאת (למשל צנרת של חימום תת רצפתי או הסקה ביתית) יכולה להיות רלוונטית בתהליך איתור נזילות מים בבניין משותף.

נכתב בשיתוף תדמור טכנולוגיות לאיתור נזילות לאתר החברה לחץ כאן