כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

באיזו תעשייה העובדים מרוויחים הכי הרבה?

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 06.10.22 , 12:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אין שום ספק, שכסף מהווה שיקול מרכזי בבחירות שאנשים עושים לאורך הקריירה. לצד שאיפות אחרות, באופן טבעי העובדים רוצים להרוויח כמה שיותר, להנות מתנאי שכר טובים, בונוסים וכו'.

כאשר אתם מחפשים עבודה, טבלאות שכר יכולות לתת לכם מושג לגבי המשכורות שמשלמים בעסקים ובמגזרים מסוימים. עוד לפני כן, לא יזיק להכיר את התעשיות, בהן השכר לעובדים ברחבי העולם הכי גבוה.

התעשיות הבאות קורצות למחפשי עבודה, ולכאלה שמעוניינים להחליף מסלול קריירה, בזכות משכורות שמנות והזדמנויות צמיחה פנטסטיות.

פיננסים

התעשייה מורכבת מחברות וגופים, המספקים שירותים פיננסיים ללקוחות קמעונאיים או מסחריים. ענפים פיננסיים כוללים חשבונאות, בנקאות, השקעות, ביטוח, מט"ח ועוד. מגזר הפיננסים מציע הזדמנויות עבודה רווחיות רבות, ומושך אליו כמה מהכישרונות הטובים ביותר, במיוחד אלה המצטיינים עם מספרים. תחום זה דורש בדרך כלל לפחות תואר ראשון.

שיווק

התעשייה הזו היא נשמת אפם של ארגונים רווחיים, וגם של ארגונים ללא מטרות רווח, מכיוון שהם מגשרים על הפער ביניהם לבין קהל היעד שלכם. מומחי שיווק מנהלים ומקדמים מותגים ומוצרים לציבור. זו תעשייה שלא נעלמת, אלא רק מתפתחת ומשתנה. למשל, כיום חלק גדול מהשיווק הוא דיגיטלי.

כלומר, הביקוש בתעשייה תמיד יהיה גבוה, ובהתאם לך גם המשכורות. כישרונות יצירתיים ובעלי הבנה טובה בהתנהגות צרכנים, משמשגים בתחום זו ומרווחים סכומים גבוהים.

טכנולוגיית מידע

ההתקדמות הטכנולוגית המתמדת הופכת את תעשיית הטכנולוגיה לאחת הרווחיות ביותר בעולם כיום. כמעט שום דבר לא יכול להיעשות ללא סיוע הטכנולוגיה בעידן הנוכחי. חברות טכנולוגיה מתכננות ומוכרות מוצרי אלקטרוניקה, מחשבים, תוכנה, בינה מלאכותית ומוצרי IT חדשניים אחרים.

כל תעשייה תלויה בפתרונות טכנולוגיים כדי לייעל את השירותים שהיא מפתחת ומציעה. עובדים בתחום הטכנולוגי מתוגמלים היטב בהשוואה לתעשיות אחרות, ולפעמים ניתן להיכנס לתחום גם ללא תואר רלבנטי, על סמך ידע וכישורים רכים.

הנדסה

תעשיית ההנדסה היא רחבה ובעלת צורות שונות, כולל הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל, הנדסת תעשייה, הנדסת בניין והנדסה צבאית.

מהנדסים בכל אחד מהתחומים הללו מקבלים בדרך כלל שכר טוב. תואר בהנדסה נדרש כדי לעבוד בתחום.

תעשייה משפטית

מומחים משפטיים מספקים ייעוץ וייצוג משפטי, והשירותים שלהם תמיד מבוקשים מאוד בכל חלקי העולם, בדיוק כפי שהיו מבוקשים במשך מאות שנים.

השירותים נדרשים במגזרים שונים במשק, לרבות שירותים ממשלתיים ופרקטיקה פרטית. ענף עריכת הדין ממשיך להתרחב ומספק סיוע יקרי ערך לתעשיות שונות. משרדי עורכי דין מציעים ייעוץ או שירותי פנים למשרדים ומוסדות שונים.

התעשייה המשפטית מתהדרת במיטב המוחות, ובאנשים עם ידע משפטי מעולה, בעלי תואר ראשון לפחות במשפטים. על הכישורים שלהם, הם מתוגמלים כהלכה.

מקרקעין

ענף הנדל"ן כרוך בקנייה, מכירה, השכרה והחכרה של נכסים, כולל בנייני דירות, בתים וקרקעות. תעשיית הנדל"ן היא בין התעשיות המשגשגות ביותר מבחינה פיננסית בעולם. ההכנסות האדירות שהתעשייה גורפת מדי שנה, מקנות לה מקום בין התעשיות המשתלמות ברחבי הגלובוס.

ניהול

זו לא בדיוק תעשייה, כי מנהלים עובדים למעשה בכל התעשיות והענפים, אך חשוב להזכיר את תחום הניהול ברשימה על משכורות גבוהות.

תחום ניהול העסקים והארגונים נחשק מאוד בגלל חשיבותו לעולם הארגוני. עסקים מסתמכים על ניהול אפקטיבי וחכם להשגת יעדים וצמיחה. תפקידי ניהול בכירים מגיעים עם משכורות גבוהות והטבות מעולות אחרות.

חלק מהתפקידים בעלי השכר הגבוה ביותר בניהול כוללים מנכ"ל, מנהל מערכות מידע, מנהל שיווק, מנהל כספים, מנהל מכירות ועוד. התחום מעריך בעיקר בעלי ניסיון ניהולי רב, אך גם תואר ראשון לפחות נדרש בדרך כלל.

אנרגיה

תעשיית האנרגיה מספקת שירותים חיוניים להישרדות האדם. העולם זקוק לאנרגיה כדי להפעיל מכוניות, מחשבים, מכשירי חשמל, ציוד רפואי ועוד. תאמינו או לא, התעשייה מציעה בכל העולם משכורות גבוהות מאוד, לעיתים יותר גבוהות מאשר בכל התחומים האחרים שהזכרנו.

שימו לב: חלק מהמשרות הרווחיות ביותר בתעשיות האנרגיה השונות, אינן מצריכות שום תואר אלא רק ניסיון רלבנטי.

לסיכום

זה הזמן למצוא את החברה שתעריך את מה שאתם שווים באמת, ותעניק לכם משכורת שתשקף זאת. לצד השכר, חשוב לקחת בחשבון גם גורמים נוספים בבחירת המשרה הבאה שלכם, כמו תרבות החברה, גמישות השעות, אפשרויות הקידום והפיתוח ועוד.