כותרת
> C;
1/1
גלריית יוצרים

האם מנטליסט באמת יודע לקרוא מחשבות?

כרמיאלי גלריית יוצריםפורסם: 28.09.23 , 09:05ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לפעמים נדמה לנו כי אנחנו אלו שהמציאו את הגלגל כמו שאומרים. לפעמים אנחנו חושבים כי מנטליסט זו המצאה שלנו, של העידן המודרני. אבל האמת היא כי אומנים אשר עסקו בקריאת מחשבות וטלפתיה עשו גדולות ונצורות עוד בימי העולם העתיק. אמנם הקדמונים לא קראו להם מנטליסטים, אבל הם כינו אותם בשמות אחרים. אלו היו הפרעונים במצריים, המכשפים של ימי הביניים והצועניות אשר ידעו לקרוא בכף היד ולחזות את העתיד כמו גם לקרוא את מחשבות זה שעומד מולן. אבל האם יש דבר כזה באמת? קריאת מחשבות? יצאנו לבדוק.

מה זו טלפתיה בכלל

המילה 'טלפתיה' מגיעה אלינו מיוונית עתיקה. המילה מורכבת משתי מילים: 'טלה'= רחוק. 'פאתוס'=רגש. כלומר, מי שעסקו בטלפתיה היו מי שידעו להגיד מה מרגיש זה שנמצא מולם, גם בלי שיגיד את זה באופן מפורש. האמת היא כי כולנו קצת כאלו. הרי אנחנו יודעים היום כי רק שלושים אחוז ולפי מחקרים מסוימים, עשרים אחוז בלבד מהתקשורת האנושית נעשית על ידי מילים. את רוב התקשורת אנחנו עושים באופן לא מודע, באמצעות מחוות קטנות, אינטונציה וכן הלאה. למשל, אם אמא אומרת לנער מתבגר: 'תעשה מה שאתה רוצה', היא יכולה להגיד את זה באופן ממנו ישתמע כי היא לא ממש מרוצה מהבחירה שלו. מהצד השני, היא יכולה להגיד את זה באופן כזה שיתן לנו את התחושה כי היא באמת מעוניינת שהוא יבחר ויעשה רק מה שהוא רוצה. מנטליסט יודע לקחת את העקרונות הללו צעד אחד קדימה. בזכות כישרון, פרקטיקות והרבה ידע תיאורתי, הוא יודע לחזות את המחשבות של מי שנמצא מולו עוד לפני שזה אומר אותן. נשמע קצת כמו קסם לא?

אז איך אפשר לקרוא מחשבות

צריך לומר כי קריאת מחשבות היא לא משהו שכל אחד באמת יודע לעשות. אבל כן ישנם כמה עקרונות מנחים אשר יכולים להנחות אותנו בעניין הזה.

ראשית, עלינו לזכור כי כולנו עושים מחוות קטנות המסגירות את המחשבות שלנו :

הרבה פעמים אנחנו בכלל לא מודעים למחוות הללו. אבל זה לא אומר כי הן לא קיימות. למשל, מי שנמצאים בבעלותם בעלי חיים כמו כלב או חתול, יודעים כי הם לעיתים יודעים לפנינו כי אנחנו מתכוונים לצאת לטיול קצר או לעשות משהו אחר. פשוט משום שהם יודעים לנתח את שפת הגוף שלנו. מנטליסט הוא מי שמכיר את נפש האדם ופשוט יודע לנתח את תנועות הגוף שלנו ואת המבט בעיניים ברגע האמת.

שנית, הרי שאנחנו לא תמיד חושבים מה שאנחנו רוצים לחשוב:

אנחנו יודעים כי ניתן להכניס בראש של אדם אחר מחשבה בלי שהוא ישים לב לכך שהוא לא העלה את הרעיון הזה על דעת עצמו. שורה משיר המתנגן ברקע או איזה סימן אחר, יכולים לזרוק את המחשבות שלנו למקום מסוים ולגרום לנו לחשוב על מה שאותו מנטליסט רוצה שנחשוב עליו. נשמע קצת מפחיד לא? אבל אתם לא מאמינים עד כמה כיף לצפות בזה כאשר הנס מתרחש לנו מול העיניים.

למה אתם לא יכולים להפסיד את ההופעה הזו

מה כבר לא נאמר על ליאור סושרד https://liorsuchard.com/he/ ? אנחנו מדברים על המנטליסט הישראלי המצליח בעולם. הוא מי שכבר הופיע בפני גניפר לופז, האחיות קרדישיאן, ליווה את ההופעות של ברברה סטרייסנד והיד עוד נטויה. אבל אתם ממש לא צריכים להיות כוכבים הוליוודים כדי ליהנות מההופעה של האומן האהוב. זה הזמן להזמין אותו לאירוע פרטי או פשוט ללכת לרכוש כרטיס להופעה פתוחה. זו תהיה חוויה של פעם בחיים.

קרדיט-Photo by Joseph Two on Unsplash