כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

החזר מס קורונה

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 22.09.21 , 11:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

החזר מס קורונה - הקורונה גרמה לכם לנזק כלכלי? לא הצלחתם להשלים את כל חודשי העבודה? כנראה שגם אתם זכאים לקבל על כך החזרי מס

אנשים רבים כיום זכאים לקבלת החזר מס קורונה על סך אלפי שקלים אך מוותרים על זכותם מחשש להתמודדות עם רשויות המס ושלבי בירוקרטיה ארוכים ומעייפים. אם גם אתם בוחרים שלא לבדוק את זכאותכם מחשש לעמוד בתורים ארוכים ולהתמודד עם לא מעט טפסים, חשוב שתכירו את כל השיפורים והשינויים בשלבי בדיקת הזכאות. אך עוד קודם לכן, חשוב שתכירו מה זה החזר מס קורונה. החזר מס קורונה בפרט או החזר מס מכל סיבה שהיא הוא החזר בגין ניכויים גבוהים שלא לצורך, אי התחשבות בהטבות מס, אי התחשבות בהוצאות עסקיות ועוד. החזרי מס - זכותך! מסייעת ללקוחות רבים להתמודד בצורה מיטבית עם שלבי בדיקת הזכאות וקבלת מלוא התשלום המגיע לכל לקוח ישירות לחשבון הבנק. לקוחות רבים שבחרו להיעזר בשירותיה של החזרי מס - זכותך! מדווחים על סיוע מקצועי בהתמודדות עם כל בעיה וקבלת אלפי ואף עשרות אלפי שקלים החזרים ישירות לחשבון. אם גם אתם בטוחים שניכויי המס שלכם גבוהים מאלה שאמורים להיות בהתחשב במשכורת שלכם, אל לכם לוותר על בדיקת הזכאות מחשש להתמודדות עם רשות המיסים, החזרי מס - זכותך תשמח לסייע לכם בהתמודדות עם כל בעיה. מעבר לכך, חשוב שתכירו את כל השינויים שחלו בשנים האחרונות בכל הקשור לאופן בדיקת הזכאות לקבלת החזר מס קורונה.

בדומה למערכות רבות שהפכו אינטרנטיות בתקופת הקורונה, כך גם בדיקות הזכאות לקבלת החזרי מס - אתם כבר לא נדרשים לעמוד בתורים ארוכים ולהתמודד עם שלבים מורכבים!

החזרי מס - זכותך! מדווחת על עובדים רבים שבוחרים לוותר על זכאותם לקבל החזר מס קורונה בגלל התורים המעייפים במשרדים ממשלתיים ושלבי בירוקרטיה מורכבים הכוללים מענה על פרטים רבים והוספת לא מעט טפסים. לכן חשוב להדגיש ולומר שבשנים האחרונות התהליך המאיים והמייאש הפך פשוט הרבה יותר. כיום ניתן להשלים את כל הליך בדיקת הזכאות לקבל החזר מס קורונה דרך האינטרנט מכל מחשב, בכל זמן ובכל מקום שתבחרו. מעבר לחיסכון הגדול של התורים במשרדים הממשלתיים, גם הליך הבדיקה עצמו השתנה משמעותית כך שכיום כל שתידרשו לעשות בשביל לבדוק את זכאותכם זה להוסיף את מספר תעודת הזהות שלכם עם טפסים בודדים וקלים להשגה. שינויים אלה מאפשרים גם לכם להצליח לבדוק זכאות לקבלת החזר מס קורונה תוך מספר דקות בודדות באופן עצמאי לחלוטין. בכל זאת מתמודדים עם בעיות או עיכובים שונים? החזרי מס - זכותך! תשמח לסייע לכם להתמודד עם כל בעיה. החזרי מס - זכותך! עוסקת בתחום שנים רבות ומכירה מצוין את כל החוקה על בוריה. לטענתה, רוב ככל הבעיות והעיכובים שהם נדרשים לפתור נגרמים כתוצאה ישירה של טעויות הקלדה, טעויות במתן הפרטים, הוספת טפסים שלא בוקשו, החסרת טפסים שכן בוקשו ועוד שלל טעויות של חוסר תשומת לב. אז לפני שאתם מתחילים בשלב הבדיקה, מומלץ להתכונן להליך המצריך ריכוז ומילוי כלל הפרטים בדיוק רב.

למה רבים כל כך נמצאים זכאים? הכירו את שיטות החישוב של רשות המיסים והסיבה המרכזית בגינה הקורונה גרמה לפערי מס רבים

אז מדוע ישנם רבים שנמצאים זכאים לקבל החזר מס קורונה אתם שואלים? בשביל להבין היטב את התשובה חשוב להקדים את שיטת החישוב של רשות המיסים בעזרתה היא יודעת כמה מיסים צריך לנכות ממשכורתו של כל אזרח. שיטת החישוב עובדת לפי השכר השנתי בלבד, ללא כל קשר לשכר החודשי. כלומר, רשויות המס יודעת כמה מס צריך לנכות ממשכורתו של כל אזרח בהתבסס על ההכנסה השנתית שלו. חישוב זה מחייב את רשויות המס לחשב את ההכנסה השנתית של כל עובד עוד לפני שתיגמר שנת העבודה. איך עושים את זה? מכפילים את השכר החודשי של כל עובד בסך חודשי השנה ומקבלים משכורת שנתית משוערת. אם עובד מרוויח 9,000 שקלים בחודש, בהנחה שהוא עובד 12 חודשים בשנה, הוא צפוי להרוויח 108,000 שקלים מידי שנה. אכן כך רשות המיסים מעריכה את סך הכנסתו השנתית של כל עובד ומחלקת את חובו לרשויות המס ל 12 תשלומים חודשיים. הסיבה המרכזית לחלוקת החוב השנתי לתשלומים חודשיים היא מחשש להכבדה משמעותית על משק בית ממוצע בישראל.

הקורונה הצליחה לפגוע במשכורתם של רבים - כך מחשבים את סך ניכויי המס לכל עובד בתקופת הקורונה

אך מה קורה בתקופה כמו תקופת הקורונה? משכורתם של עובדים רבים נפגעה קשות עקב התפרצות נגיף הקורונה שאילת את כולנו לשבת עשרות ואף מאות ימים בסגרים או בבידודים. כל עובד שהיה צפוי להרוויח כ 108,000 שקלים מידי שנה, סיים את שנתו עם הרבה פחות מזה, מה שיוצר פערי מס. פערי מס הם הפערים בין הערכת רשויות המס לבין ההכנסה השנתית בפועל. לא אחת קורה שניכויי המס ממשיכים להיות מחושבים לפי ההערכה הראשונה של רשות המיסים למרות שבפועל, העובד מרוויח הרבה פחות. לכן, ישנם רבים שבודקים זכאות לקבל החזר מס קורונה ונמצאים זכאים. מעבר לכך, גם בעלי עסקים רבים שנפגעו מתקופת הקורונה ומדווחים על הוצאות עסקיות רבות ללא הכרה, זכאים לקבל החזר מס קורונה. אצל עובדים עצמאיים סיבת ההחזרים שונה. עסקים מורשים על פי חוק לדווח על מגוון רחב של הוצאות עסקיות מוכרות למטרת קיזוז מסך ההכנסה. כלומר, בעלי עסקים שמדווחים על הכנסה של 400,000 במהלך השנה, אינם משלמים מיסים לפי הכנסה שנתית של 400,000 אלף אלא לפי 400,000 פחות כל ההוצאות העסקיות המוכרות שלהם.

החזרי מס הכנסה לעצמאיים בגין אי הכרה בהוצאות עיסקיות רבות בתקופת הקורונה

בשונה מהליך החזרי מס הכנסה לשכירים, החזרי מס הכנסה לעצמאיים חייב לכלול קיזוז בין ההכנסות להוצאות כך שבעל עסק שדיווח על 400,000 שקלים הכנסה שנתית אך על 80,000 שקלים הוצאות עסקיות, ישלם מיסים רק על הכנסה של 320,000 שקלים בלבד. בתקופת הקורונה עסקים רבים נאלצו להוציא כספים רבים בגין הכנת המקום לשירותי משלוחים ללא קיזוז מדוייק של סך הוצאותיהם. לכן, בדומה להחזרי מס הכנסה לשכירים, גם עצמאיים יכולים ליהנות מהחזרים על סך עשרות אלפי שקלים. אז ערכתם בדיקת זכאות לקבל החזר מס קורונה ונמצאתם זכאים? יש עוד מספר פרטים שחשוב שתכירו אודות קבלת התשלום ישירות לחשבון הבנק שלכם. ראשית חשוב לדעת שאתם זכאים לקבלת החזר מס קורונה רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה ממועד הטעות. אז גם אם נגמרה שנת המס בה חלה הטעות, אל תהססו לדרוש את שמגיע לכם. נקודה שניה שאתם חייבים להכיר היא קבלת מלוא ההחזרים ישירות לחשבון הבנק שלכם בתוספת ריבית שנתית בת 4%. החזרי מס - זכותך! מסייעים ללקוחות רבים להתמודד בצורה מיטבית עם כל שלבי התהליך, החל מבדיקת הזכאות וכלה בקבלת מלוא הסכום ישירות לחשבון הבנק בתוספת ריבית שנתית של 4%.

תמונה: FREEPIK