כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 07.10.21 , 11:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל: משפחת חזן מספרת על השינוי המשמעותי שעברה

כשמדברים איתנו על מושגים כמו "עוני", "קשיים כלכליים" או "משבר משפחתיים בעקבות מצב פיננסי רעוע", אנחנו לרוב מדמיינים משפחות מרוסקות, שיכוני עוני בפריפריה ובעיקר תנאי פתיחה גרועים. עם זאת, ככל שחולפות להן השנים, המצב הזה הופך לנחלתם של רבים. יוקר המחיה בישראל עולה, בועת הנדל"ן רק הולכת ומתנפחת, וקשיים כלכליים הופכים להיות מנת חלקם של אנשים משכילים, חרוצים ומוכשרים.

המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל היא טכניקה מעניינת ותפיסה כלכלית של ממש שפיתח המנטור ואיש העסקים אלון גל, ומאז היווסדה היא מסייעת להרבה ישראלים ובעיקר למשפחות להחזיר את חייהם למסלול מבחינה כלכלית. משפחת חזן היא הסיפור הקלאסי של משפחה ישראלית טובה. אבא ואמא חרוצים שעובדים במקצוע אותו למדו באקדמיה, ילדים מתוקים שלהם ההורים רוצים להעניק רק טוב ובגדול משפחה צנועה שלא קופצת מעל הפופיק, אם כי לא משכילה תמיד להתנהל כלכלית בצורה נכונה.

למרבה שמחתם הם מספרים כי המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל היא טכניקה ששינתה להם את החיים והפכה אותם מכאלה המתקשים לסגור את החודש, לאנשים שלקחו את גורלם הכלכלי בידיים. כדי להכיר את המירוץ לדירה ב180 יום ואת העקרונות שפיתח אלון גל, חשוב מאד לשמוע את הסיפור האישי שלהם שמיד נביא כאן שבהחלט יכול לעזור לעוד אלפי משפחות בעתיד.

"המדרון החלקלק שלא ראינו בזמן"

"אחרי שהכרנו בלימודים בספיר והתחתנו, החלטנו לעבור לגור במרכז הארץ. אומנם שכר הדירה קצת יקר, אבל הקרבה להורים של שנינו עזרה לנו לעשות את ההחלטה וללכת על זה. שכרנו דירה שמתאימה לזוג במקום נוח ובמחיר לא רע והתחלנו את החיים שלי. אני (הראל) כהנדסאי בניין ואדווה אשתי בתור עובדת סוציאלית במרכז קליטה בראשון לציון, ונראה שהחיים שלנו עלו על מסלולם".

"אחרי שנתיים של נישואים החלטנו להביא לעולם ילד ואחרי שנה וחצי מרגע ההחלטה פחות או יותר עדי החמוד נולד. בנקודה הזו לא שמענו על המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל, והאמת היא שגם לא חשבנו שזה משהו שאי פעם נזדקק לו. המשכורות נשארו אותו דבר פחות או יותר, רק שעכשיו היינו צריכים לשלם על המשפחתון של עדי (כ-3,000 שקלים בחודש) והחלטנו לעבור לדירה גדולה יותר שתתאים לצרכים שלנו. כל החישובים הראו שזה אמור לעבוד, אבל למציאות היו תכניות משלה. נכנסו לסוג של מדרון חלקלק, ואחרי שנה כבר הבנו שאנחנו בבעיה גדולה ורצינית. כאן כבר התחלתי לחפש פתרונות ושמעתי על המירוץ לדירה ב180 יום ועל העקרונות שייסד אלון גל".

"השינוי התודעתי שכל כך ייחלנו אליו"

"אז פתאום הדברים לא הולכים כמו שצריך, והדבר הכי גרוע ששמנו לב שקרה זה המינוס של בחשבון הבנק שהולך ומעמיק, מה שגרם לנו לקחת עוד שלוש הלוואות שונות מהבנק כדי לכסות אותו שרק הכניסו אותנו למשבר כלכלי גדול יותר. כשהתחלנו עם המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל, הבנו מהר מאד שזאת המכשלה הכי גדולה שלנו. אחרי ניתוח מעמיק של ההוצאות וההכנסות שלנו, הצלחנו לזהות דפוסים מעכבים ולהבין בדיוק איפה אנחנו יכולים לקצץ. ככה הצלחנו לאט לאט להפוך את המאזן לחיובי מחודש לחודש, ואחרי שנה וחצי פחות או יותר, חיסלנו את כל החובות ומחקנו את המינוס שהיה כמו משקולת על הצוואר שלנו. זה היה נפלא, אבל היה לנו ברור כי המירוץ לדירה ב180 יום זה הרבה יותר מזה, וכי השיטה של אלון גל יכולה לקחת אותנו רחוק אפילו יותר. לשמחתנו צדקנו".

"מגדילים הכנסות, יוצרים השקעות ויוצאים לחירות כלכלית"

"אחת השאלות שהיה לנו חשוב לשאול מהתחלה את המנטורים מהצוות של אלון גל, היא אם יש אפשרות כזאת של הגדלת הכנסות במצב שבו אנחנו מכניסים משכורות קבועות פחות או יותר. הם לא היססו לרגע וענו שכן, בהחלט. מתברר שזהו חלק חשוב מאד בטכניקת המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל, וזה משהו שעזר לנו להגיע לחופש הכלכלי שכל כך רצינו. אני התחלתי לנהל נכסים דיגיטלים, ואשתי התחילה לטפל בבית בילדים עם קשיי השתלבות ועשתה זאת באהבה גדולה. בנוסף, גילינו על חלק בירושה שהגיע לנו וסכום נכבד שהגיע לי מהמילואים וכאן כבר התחלנו לחסוך כסף ולשים בצד כמה שקלים בכל חודש. המירוץ לדירה ב180 יום בשיטת אלון גל זו טכניקה ששמה דגש על השקעות ומכאן המומחים של אלון גל עזרו לנו ברכישת הדירה הראשונה שלנו להשקעה. מצאנו נכס מתחת לשווי השוק, השקענו בשיפוץ קל, והיום אנחנו מקבלים סכום גבוה ב-15 אחוזים מההחזר החודשי של המשכנתא. השלב הבא שלנו - דירה למגורים משלנו ביישוב קהילתי כמו שתמיד חלמנו. עם המירוץ לדירה ב180 יום והמומחים של אלון גל, הצלחנו סוף סוף לקחת את השליטה בידיים ואנחנו ממליצים על הטכניקה בחום".