כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

זקוקים להלוואה? – 4 טיפים שכדאי ליישם

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 24.05.23 , 09:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

במצבים שונים בחיים אתם יכולים למצוא את עצמכם זקוקים לסכום כסף שאין לכם אפשרות להשיג – והדרך היחידה באמצעותה תוכלו לגייס את אותו הסכום היא באמצעות הלוואה.
זאת יכולה להיות הלוואה לצורך קניית רכב או רכוש אחר בעל ערך. זאת יכולה להיות הלוואה עבור לימודים ועבור מגוון רחב של מטרות נוספות.
הלוואה יכולה לסייע לכם בהתנהלות כלכלית נבונה יותר באותה התקופה, אבל, בכדי ליהנות מכל היתרונות שלה, חשוב להקפיד ולקבל החלטות נכונות בנושא.
אז אם גם אתם זקוקים להלוואה (בכל סכום ועבור כל מטרה), להלן 4 טיפים שכדאי לכם ליישם בכדי לעשות את זה בצורה הנכונה:

טיפ 1 – הגדירו דרישות, צרכים ומטרות
לפני שאתם לוקחים הלוואה ההמלצה היא להגדיר את מלוא הצרכים, הדרישות והציפיות שלכם. ראשית כל, חשוב להבין ולהגדיר את מטרת ההלוואה: מימון לרכב, כיסוי חוב או החזר הלוואה, לימודים, חתונה, טיול גדול או כל מטרה אחרת.
חשוב להיות מודעים לעובדה שיש מסלולי הלוואות לכל מטרה ויש הלוואות הניתנות עבור מטרות ספציפיות – לדוגמא, אם אתם מעוניינים הלוואה לצורך מימון רכב, תגלו שגם סוכנויות רכב וחברות ליסינג מציעות לעיתים את האופציה הזאת.
כמובן, שיש להגדיר גם את גובה ההלוואה (סכום הכסף לו אתם זקוקים).
מעבר לכך, חשוב שתנסו להבין בשלב הזה, את פריסת ההלוואה ואת סכום הכסף אותו אתם יכולים להחזיר בכל חודש – כדאי לחשב את גובה ההלוואה הרצוי, לתכנן את ההחזרים החודשיים ובהתבסס על כך להבין לכמה זמן תפרסו את ההלוואה.
חשוב לציין, שככל שתגדירו את הדרישות שלכם בצורה מעמיקה יותר - כך יהיה לכם קל יותר להתקדם לשלבים הבאים.

טיפ 2 – בדקו את כל האופציות
בשלב הבא, יש לדאוג ולהכיר את כל האופציות – מלבד הבנק יש כאמור לא מעט גופים נוספים אשר מציעים הלוואות – חברות האשראי לדוגמא ועוד..
אז כמובן, שהכתובת הראשונה אליה חשוב שתפנו זה הבנק – ההמלצה היא לבדוק אם אתם יכולים לקבל הלוואה בסכום ולמטרה המבוקשת.
בשלב הבא, תוכלו לבדוק בצורה מעמיקה את תנאי ההלוואה ואז להחליט אם לבחור בבנק או לבדוק אפשרויות נוספות.
בשלב הבא, תוכלו לבדוק גם את המסלולים המוצעים דרך גופים חוץ בנקאיים שונים – ויש לא מעט מהם.
המטרה היא כמובן ליהנות מהלוואה בתנאים הטובים ביותר אותם תוכלו לקבל ולכן, ההמלצה היא להעמיק ולאסוף את כל הפרטים הרלוונטיים.

טיפ 3 – שימו לב לפרטים הקטנים
בטרם בחירת מסלול הלוואה וכמובן, גם את הגוף המלווה, יש לשים דגש על כל הפרטים, גם על אלו אשר יכולים להיראות כקטנים ושוליים.
לדוגמא, אם אין לכם היכרות מקדימה עם הגוף המלווה – ההמלצה היא כן לוודא שמדובר בגוף אמין.
יש לשים דגש על תנאי ההלוואה – לדוגמא, מה קורה אם אתם רוצים לקצר את תקופת ההלוואה ולהחזיר אותה.
ככל שתבדקו יותר פרטים וכמובן, תקפידו לשים דגש גם על ה"אותיות הקטנות" תוכלו להיות רגועים בידיעה שלא צפויות "הפתעות" לא רצויות.

טיפ 4 – קבלו החלטה נבונה ושלמה
אחרי שיהיה לכם את כל המידע, תבינו בצורה מעמיקה את מלוא הדרישות והצרכים שלכם מאותה ההלוואה וכמובן, תכירו את כל האפשרויות – ובעיקר את הרלוונטיות והאטרקטיביות שביניהן, כך יתאפשר לכם לקבל החלטה שהיא יותר נבונה ויותר שלמה.
מכיוון שבמקרים רבים, מדובר בהלוואה גדולה, אשר גם תלווה אתכם לאורך תקופת זמן ארוכה, מומלץ כמובן לא להקל ראש בהחלטות אשר אתם לוקחים בנושא.

קרדיט תמונה: pexels.com