כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

כיצד לבחור מנכ"ל מוצלח?

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 22.01.20 , 11:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מחפשים מנכל מצליח אשר יוביל את החברה שלכם להצלחה? צריכים לגייס מנכ"ל מומחה עבור החברה שלכם ורוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים באיש מקצוע בכיר אשר יוכל לבצע את העבודה לה אתם זקוקים על הצד הטוב ביותר ולהוביל את החברה שלכם לשגשוג והצלחה ברורים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

בחירה של מנכל מצליח הינה בחירה שחשוב לבצע בצורה חכמה. בסופו של דבר מדובר באדם שישלוט על כל החברה שלכם ויהיה אחראי על המשך הצמיחה שלה, על ההגשמה של התכנית העסקית שלכם ועל הפעילות השוטפת של החברה. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם

ניסיון – וכמה שיותר

הניסיון הוא חלק מהותי מאוד בעבודתו של מנכל מצליח. אם בעבר היו מסתכלים על תארים ולימודים במוסדות יוקרתיים, היום הרבה יותר מעסיקים מחפשים דווקא את הניסיון. אתם יכולים לראות מנכל"ים מצליחים אשר הובילו את החברה שלהם להצלחה עולמית ללא שום תואר – ראו ערך ג'ק מא בעליבאבא או מייק צוקרברג בפייסבוק.

לכן, חשוב להתייחס מאוד לניסיון של המועמדים לתפקיד המנכ"ל שלכם, ולהתייחס לאלו שיש להם כמה שיותר ניסיון בתפקידים דומים, והצלחות מוכחות שאתם יכולים לבדוק, הצלחות אליהן הם הגיעו בתפקידים הקודמים בהם הם שימשו.

בחירת עובדים מתוך החברה

לעיתים מעסיקים משקיעים רבות בחיפוש אחר מנכל מצליח מחוץ לחברה, והם שוכחים שלעיתים קידום של מנהל בכיר מתוך החברה עצמה יכול להיות הרבה יותר יעיל. אדם אשר עובד כבר שנים בחברה, הוכיח את כישורי המנהיגות שלו, את האמינות שלו, מכיר היטב את התחום בו אתם עוסקים ואת החברה עצמה ועוד, הוא יכול לבצע את העבודה באופן הרבה יותר נכון והרבה יותר מיטבי.

לכן, לפני שאתם מתחילים לחפש מנכל מצליח בחוץ, עשו בדק בית. ייתכן כי בתוך החברה שלכם יש מי שיכול להתאים לתפקיד המנכ"ל בצורה הטובה ביותר וקידום שלו דווקא מתוך החברה יעניק לכם יתרונות רבים וחשובים מאוד.

אופי אישי, לא רק מקצועי

בעבר היו בוחרים מנכ"ל על פי ידע מקצועי, ניסיון מקצועי, פרוייקטים שביצע ועוד, אך היום הרבה יותר חברות מבינות כי לאופי האישי של המנכ"ל יש השפעה גדולה מאוד על הדרך בה הוא ינהל את החברה. לכן חשוב לבחון את האופי האישי של המועמד, שיטות הניהול שלו, מה אומרים עליו עובדים שעבדו תחתיו בעבר, כיצד הוא נוהג להטיל את הסמכות ועוד, ולבחון האם הכישורים האישיים והאופי האישי הזה מתאימים לרוח החברה שלכם ולצורה בה אתם רוצים שהחברה שלכם מנוהל. ההתאמה הזו חשובה מאוד, לא פחות מהידע והכישורים המקצועיים של אותו מנכ"ל ולא פחות מהתארים שלו.

אילוסטרציה