כותרת
> C;
1/1
בריאות

כל מה שרציתם לדעת על הזעת יתר ברגליים

כרמיאלי בריאותפורסם: 25.11.20 , 14:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אם שמתם לב שלאחרונה אתם סובלים מתופעה של הזעת יתר ברגליים, כדאי שתדעו שאתם לא היחידים שזה קורה להם. למעשה, לא מעט אנשים מתמודדים עם הבעיה הזאת, ואין ספק שזה לא משהו נעים. ההזעה בכפות הרגליים, מעצם העובדה שהרגליים סגורות כל היום בתוך הנעליים, עלולה גם להוביל לריח רע ולכן טבעי שנרצה לעשות משהו בנידון. ניתן לראות שיכולים להיות גורמים שונים להזעת יתר באזור הרגליים, כמו למשל גנטיקה, לחץ נפש ועוד. מה שבטוח זה שאם יש טיפולים מסוגים שונים וחלקם יכולים לעזור לכם, אין סיבה לוותר על העניין ובהחלט כדאי שתמצאו עוד היום את הטיפול הנכון ביותר עבור המצב הספציפי שממנו אתם סובלים.

הזעת יתר ברגליים – כך מטפלים בזה נכון

בבואנו לראות איזה טיפולים יש להזעת יתר באזור הרגליים, אנחנו רואים שיש היום לא מעט אפשרויות של טיפולים. למשל: יש קרמים שונים שעושים עבודה נהדרת, מונעים את ההזעה וכך גם את הריח הרע. בנוסף, יש גם לא מעט תרופות אלטרנטיביות שעוברות מדור לדור ויכולות לעיתים להיות יעילות, כמו למשל שמן עץ התה וכדומה. מעבר לכל אלה, אתם תראו שאם תתחילו להקפיד בצורה יתרה על כפות רגליים נקיות, הרי שההתמודדות עם התופעה תהיה פשוטה יותר. זה אומר שבהחלט כדאי להתרגל לשטוף רגליים מספר פעמים ביום, שכן זו פעולה לא מורכבת שבהחלט יכולה לעשות את ההבדל. כדאי לדעת שיש תרסיסים שונים שמסייעים בהגנה מפני הריח הרע שגורמת תופעת הזעת יתר ברגליים ובהחלט מומלץ לעשות בהם שימוש. אחד מהטיפים החשובים ביותר שנוכל לתת לכם בהתמודדות עם הזעת יתר ברגליים, הוא לאוורר את כפות הרגליים כמה שרק אפשר. אומנם זה נכון שבחורף זו משימה הרבה יותר קשה, אך בישראל כמעט בכל ימות השנה נעים ולכן שווה להתרגל לכך באביב ובקיץ.

האם כדאי לפנות לרופא מומחה?

אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי זה מאוד תלוי בחומרת המצב של הזעת היתר שממנה אתם סובלים ברגליים. כמובן שאם מדובר על מצב חריג ואם כבר ניסיתם לעשות הכול לבד אך לשווא, בהחלט רצוי יהיה להתייעץ גם עם רופא מומחה. הוא יוכל לבחון את העניין יותר לעומק, להציע לכם פתרונות נוספים ואולי אפילו לתת לכם תרופות שונות שיכולות לסייע. מה שבטוח זה שבסופו של דבר, אחרי שתנסו מספר טיפולים במקביל, תוכלו למצוא את הטיפול הנכון עבורכם. אין זה גורל לחיות עם הזעת יתר ולכן, בין אם אתם סובלים מהזעה רק בכף רגל אחת ובין אם התופעה באה לידי ביטוי בשתי כפות הרגליים, אל תזניחו את העניין. פנו אל המומחים הטובים ביותר, טפלו בבעיה ותראו שמהר מאוד תרגישו הרבה יותר בנוח, גם כאשר עליכם לחלוץ נעליים בחברה.