כותרת
> C;
1/1
בריאות

כל מה שרציתם לדעת על שתלים באזליים

כרמיאלי בריאותפורסם: 17.05.22 , 11:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אין אדם אחד בעולם שלא היה רוצה פה מלא שיניים, השיניים בחלל הפה הם לא רק עבור חיוך יפה ובוהק שנוכל להיות גאים בו ולהרגיש יפים, אלא גם שימוש בסיסי לצורך לעיסת המזון שלנו כדי להתקיים. זה נכון שישנם אנשים רבים שמצליחים להמשיך לחיות ולאכול כשאין בחלל הפה שלהם את כל השיניים לפעולת הלעיסה אבל לא צריך יותר לסבול. שתלים באזליים מאפשרים לרבים היום ליהנות מהשלת שיניים גם אם ישנו מחסור בעצם. בעבר אנשים שסבלו ממחסור בעצם היו נאלצים להסתפק בשיניים הנותרות היות ולא היה על מה לתמוך אותן. היום בזכות השתלים ניתן ליצור תמיכה לכתר שמתמקם על השתלים ומאפשר ליהנות מפה מלא שיניים.

היום מטופלי השיניים ובמיוחד לפני שעוברים תהליך להשתלת שתלים המטופלים מבקשים להבין את התהליך ואת הלך הטיפול עוד לפני שמתחילים בו. רופא השיניים המטפל מבצע צילום בו הוא יכול לבחון את הנתונים בחלל הפה וכך לייעץ לפציינט היושב בכיסאו את הטיפול המתאים ביותר עבורו. ישנם רופאים שמזהים כבר בהתחלה כי הטיפול עלול להיות מורכב, הכולל טיפול כירורגי והם יפנו לרופא מתאים שמומחה למקרים שכאלו.

מהו תהליך השתלת שתלים באזליים?

כמו בכל ביקור אצל רופא שיניים יש לעשות צילום שיניים, רנטגן על מנת לראות לעומק את מצב השיניים. ישנם מקרים שהמטופל יופנה לבדיקת טומוגרפיה ממוחשבת כדי לקבל יותר מידע. לאחר שיתקבלו הממצעים יוכל הרופא לשתף את המטופל בחוות דעתו ולדון יחד אתו בתהליך הטיפול. כבר בשלב הזה המטופל מקבל את כל המידע על הטיפול ועל התהליך. ישנם מטופלים שיצטרכו להתייעץ עם רופאים נוספים כמו קרדיולוג או רופא מרדים כדי לוודא כי המטופל יקבל את הטיפול התרופתי המתאים למצבו והתהליך יסתיים ללא סיבוכים. תחילה, הרופא יבצע הכנה של חלל הפה, עקירת השיניים שיש לעקור, הכנסת השתלים הבאזליים ולבסוף צילום שיאשר את מיקום השתלים החדשים שבוצעו במקומם. התהליך כולו מתבצע בהרדמה מקומית בלבד. לאחר שהשתלים ממוקמים בחלל הפה, הרופא ינתח את הרקמה שמבסיס לשתלים על מנת לאפשר לכתרים בסיס יציב ואיתן. בשלב הזה יש למטופל אפשרות בחירה של צורת השיניים, גודל השיניים וגם הגוון הסופי של השן. לאחר אישורו של המטופל ישלחו הנתונים למעבדת שיניים כדי להכינם על פי אישורו של המטופל.

אם בעבר היו רבים צריכים לסבול חודשים רבים ואפילו שנים ארוכות ללא שיניים בחלל הפה, היום בהחלט ניתן לומר כי נמצא פתרון המאפשר גם לאנשים הסובלים מחוסר עצם ליהנות מהשתלת שתלים באזליים וליהנות משיניים מלאות בכל חלל הפה. חשוב לבצע את הטיפול במרפאות מוכרות ומנוסות וכמובן על ידי רופאים מקצועיים ואדיבים. התהליך כולו מצריך מספר פעמים לבקר במרפאה וכל מטופל רוצה להרגיש נעים ונוח כאשר הוא נכנס בדלתות המרפאה.