כותרת
> C;
1/1
הלב של כרמיאלי

כרמיאל חזרה להיות יעד מועדף לעולים מכל רחבי העולם במהלך משבר הקורונה

כרמיאלי הלב של כרמיאליפורסם: 26.05.20 , 10:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ראש העיר משה קונינסקי , שיבח את ממלאת מקומו טניה מזרסקי המחזיקה בתיק העלייה והקליטה על פעילותה הנמרצת לעידוד העלייה ומיצובה מחדש של כרמיאל כיעד מועדף על העולים להתיישבות".

כרמיאל על מפת העלייה. 47 עולים חדשים הגיעו לישראל והתיישבו והתגוררו בכרמיאל בתקופת משבר הקורונה למרות המגבלות הקשות וסגירת גבולות כמעט מוחלטת. רוב העולים הגיעו לארץ באמצעות טיסות מיוחדות של הסוכנות היהודית והקרן לידידות מצרפת, ארגנטינה, ברזיל, דרום אפריקה, רוסיה, אוקראינה, בלארוס וגיאורגיה. כל האזרחים החדשים נאלצו לשהות בבידוד 14 יום עפ"י הנחיות משרד הבריאות.

לנוכח היעדר מענה ממשרדי הממשלה השונים שהפסיקו או צמצמו את פעילותם בתקופת משבר הקורונה היה קושי לחלק מהתושבים החדשים עם התהליכים הבירוקרטיים השגרתיים - הסדרת מעמד, תעודות זהות, פתיחת חשבון בנק, קבלת סל קליטה ועוד, כאשר בכל תקופת הקורונה העולים זכו לסיוע מקצועי של עובדי מחלקת קליטה באגף לפיתוח דמוגרפי בעיריית כרמיאל שליוו אותם באופן צמוד ואף נאלצו לעיתים לפתור בעיות בירוקרטיות לא שגרתיות שלא התעוררו בעבר.

בנוסף חלק מהעולים החדשים נקלעו לקשיים הנובעים מהפסקת לימודי עברית באולפן והאטה בתהליכי קליטה רגילים, וגם כאן, הם קיבלו וימשיכו לקבל עזרה בתחומים שונים כולל עזרה בהשתלבות בתעסוקה אשר תוענק ע"י מרכז תעסוקה וצעירים הפועל במסגרת האגף לפיתוח דמוגרפי.

מ"מ רה"ע טניה מזרסקי , "בשנה האחרונה הצלחנו ליצור את הקשרים החדשים עם שליחים ורכזי עלייה של הסוכנות היהודית, של "קרן הידידות" וארגון 'נפש בנפש', אשר עוסקים בעלייה וקליטת היהודים מתפוצות".

טניה מזרסקי , ציינה עוד בדבריה, "גם בתקופת משבר הקורונה ערכנו מספר מפגשים ב'זום' עם מועמדים לעלייה. יש התעוררות ניכרת, יחסית לשנה שעברה, הרבה יותר אנשים מגלים רצון לעלות לישראל והתחילו להתעניין בכרמיאל כיעד להתיישבותם. בכנס הווירטואלי האחרון עם אוקראינה שהתקיים בתחילת השבוע השתתפו כ- 150 איש. בשבוע שעבר נפגשתי עם אורלי צוקרמן מנהלת תוכניות קליטה של הסוכנות היהודית ועם חדווה מוסקוביץ' מנהלת מרכז הקליטה ואנו יוזמים ויוצרים מסלולי הקליטה הייחודיים בכרמיאל."

מ"מ ראש העיר כרמיאל טניה מזרסקי , "למרות השנה הקשה ביותר, גם בקרב הגורמים הרלוונטיים הפועלים בתחום העלייה, אנו צופים לגידול במספר העולים החדשים שיגיעו לישראל וקיימות תחזיות לגל העולים אשר יפקוד את ערי ישראל עם פתיחת הגבולות"

.

מנהל אגף לפיתוח דמוגרפי: "עיריית כרמיאל מיכאל גינקר - "העיר נערכת לכל מה שקשור לקליטת תושבים חדשים, הענקת שירות מיטבי ושילובם התרבותי, החברתי והתעסוקתי בעיר".

ראש העיר משה קונינסקי , "אני שמח על כך שכרמיאל חזרה למפת ההתיישבות בארץ של עולים מכל רחבי העולם".

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי ומ"מ ראש העיר טניה מזרסקי