כותרת
> C;
1/1
בריאות

כתרים מחרסינה, מזירקוניה ומה שביניהם

כרמיאלי בריאותפורסם: 11.09.19 , 08:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לא אחת, במרפאת שיניים גורדון אנו נתקלים בשאלות של לקוחות לגבי כתרים.

מה ההבדל בין כתר מזירקוניה לכתר מחרסינה? * מהו כתר בהדפסה תלת מימדית * ? למה בכלל צריך כתר?


נתחיל מהסוף.

מהו כתר ומתי משתמשים בו? הכתר הוא תותב, אשר תפקידו למלא את מקומה של שן חסרה (במקרה של שתל), או להגן על שן חלשה שלא תשבר, במקרה של טיפול שורש.

אחת ההחלטות החשובות בתהליך הטיפול, היא בחירת סוג הכתר. אם כן, מה עדיף? כתר מתכת מצופה חרסינה או כתר זירקוניה מודפס?

נספר לכם על ההבדלים ביניהם, ההחלטה בידיים שלכם...

כתר חרסינה עשוי מחומר מתכתי אפור - שחור מצופה בחרסינה.

כתר זירקוניה עשוי מקשה אחת ממתכת לבנה אצילה בשם ‘זירקוניום’. בכתר זה, אין אלמנט בצבע זר ולכן מתקבל מראה אחיד ואסתטי.

מבחינת עמידות - שניהם עמידים באותה מידה ומחזיקים מעמד 15 שנה ויותר. (במרפאת שינים גורדון תקבלו אחריות של 5 שנים על הכתר).


השפעה על בריאות השן - בכתר חרסינה יש צורך לשייף יחסית הרבה מהשן כיון שהוא עבה יותר עמ”נ שהמתכת לא תשתקף דרך החרסינה. כמו כן, במהלך הזמן מצטברת קורוזיה אשר גורמת לנסיגת חניכיים, ולאחר תקופה מסוימת, להשחרה בשולי הכתר.

בכתר זירקוניה, אין השפעה על בריאות הפה. משייפים פחות מהשן, כיון שאין צורך למסך מתכת.


מבחינת המיומנות הנדרשת, כתר חרסינה הוא קל ופשוט לביצוע. לעומת זאת, הליך ההכנה של כתר זירקוניה היה עד לא מזמן מורכב ואף ארוך יותר.

בשנים האחרונות חלה התפתחות טכנולוגית מרשימה בתחום ההדפסה בתלת מימד.

טכנולוגיה זו כבר מזמן אינה אייטם למגזיני מדע בדיוני. אמנם נכון שהדפסת איברים עדיין רחוקה מהחולה הממוצע, אך בואו נציץ לתחום רפואי בו המתרפא והרופא נהנים כבר מכל מה שיש לטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד להציע, תחום רפואת השיניים.

היום ניתן להדפיס במרפאה, שיניים או מודל גשר, במקום הדגמים שנעשים בעבודת יד וביציקת תבניות. (כן, קראתם נכון! זה בהחלט חוסך לכם את אי הנעימות במדידה באמצעות ה”פלסטלינה” הלא טעימה הזו... ).

תהליך ההדפסה מהיר ומדויק ביותר. במקום להגיע 3-4 פעמים ללקיחת מידות באמצעות מטבעים לכתר החרסינה, בכתר זירקוניה בהדפסה אישית, הלקוח מגיע פעם אחת לסריקה והדמיה ממוחשבת ע”י טכנאי/ת השיניים שלנו במקום, וכבר למחרת הכתר המודפס מוכן להרכבה בתוך הפה!

כאן אתם בטח שואלים את עצמכם "אוקי, נשמע נהדר, כמה יעלה לי התענוג הזה? בטח לעשירים בלבד...”אז זהו שלא. מהיום זה בהישג ידכם.


אנו במרפאת שיניים גורדון באים לקראתכם במחירים אטרקטיביים, הנחות ותשלומים נוחים. בתקופה הקרובה – מבצע היכרות, מחירים משתלמים במיוחד לכתרי הזירקוניה!

לקביעת תור ולהתאמת תכנית טיפול ניתן להתקשר 072-3953060


יש לכם שאלות נוספות? האם יש תחום נוסף בנושא רפואת הפה אשר תרצו לדעת עליו יותר? אנא כתבו לנו למייל וד"ר יעקב גורדון ישתדל לענות.