כותרת
> C;
1/1
בריאות

למה ביטוח בריאות חשוב?

כרמיאלי בריאותפורסם: 31.08.20 , 14:22ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אם יש לכם מחלות לב או לקיתם חלילה באירוע מוחי, ביטוח בריאות יכול לעזור. יש סיכוי גבוה יותר שתקבלו את הטיפול שאתם זקוקים לו, כולל שהות לפרק זמן קצר יותר בבית החולים, והגדלת תוחלת חיים ארוכים ובריאים יותר, בהשוואה לאנשים ללא ביטוח בריאות.

מחלות לב ושבץ עלולים להיות יקרים מאוד לטיפול; והאמת היא שהם נחשבים לגורמים מובילים לפשיטת רגל רפואית. רכישת ביטוח בריאות איכותי יכולה לסייע לכם להימנע מתשלום חשבונות רפואיים גדולים, והביטוח מספק את הגישה לטיפול הדרוש לכם על מנת לשפר או לנהל את בריאותכם.

אם יש לכם ביטוח בריאות, אתם יכולים:

  • לקבל ייעוץ רפואי ושירותי מניעה, כולל קבלת הטיפול הדרוש לכם כדי לשמור על בריאותכם ולהימנע ממחלות קשות;
  • לקבל טיפול מוקדם יותר אם אתם או אחד מבני משפחתכם חולים או מאובחנים כחולי לב או עם מחלה קשה אחרת;
  • ולהימנע מהחמרת מצב רפואי.

הבנת האפשרויות

ביטוח בריאות יכול להיות תחום מבלבל להבנה, אבל החדשות הטובות הן שיש כמה משאבים שיכולים לסייע לכם להבין ולהשוות בין פוליסות ביטוחי בריאות. אם יש לכם פוליסת ביטוח בריאות פרטי, עליכם להבין את הכיסויים של הפוליסה, על מנת שתוכלו להשוות בין אפשרויות ביטוח שונות.

כדי להבין מה מציע כל כיסוי ומה הפירוש המדויק למונחים המקצועיים השונים, מומלץ להתייעץ עם יועץ ביטוח שיסייע לכוון אתכם להשגת הפוליסה המתאימה לכם.

תשלום על שירותי בריאות או ביטוח בריאות

חוק ביטוח בריאות ממלכתי מאפשר למשפחות ואנשים כשירים לקבל סיוע כספי כדי לכסות את עלות השירותים הרפואיים שהם מקבלים. סבסוד זה מסייע לאנשים שזקוקים לשירותי בריאות לקבל את השירותים שלהם.

השירותים הרפואיים ניתנים דרך קופות החולים ובמקרה שאתם זקוקים לשירות רפואי שאינו ניתן דרך אחת מארבעת קופות החולים שפועלות בישראל, מומלץ לחפש ביטוח בריאות משלים ולהשוות בין הפוליסות השונות כדי ליהנות מכיסוי רפואי מלא ושלם.

למה אתם זקוקים לביטוח בריאות?

ביטוח בריאות נחוץ לישראלים כדי לשלם על העלויות הגבוהות של שירותי בריאות פרטיים שאינם זמינים במסגרת קופות החולים. בדרך כלל, אתם זקוקים לביטוח זה, אלא אם כן אתם עשירים מאוד או עניים מאוד.

אנשים עשירים מאוד יכולים להרשות לעצמם את העלות של טיפולי חירום יוצאי דופן או טיפולים רפואיים כרוניים. והעניים מאוד צריכים להסתפק בסל השירותים שניתן במסגרת חוק בריאות ממלכתי, שלא תמיד תואם את צרכיהם הבריאותיים.

כל אדם זקוק לביטוח בריאות

מכיוון שביטוח בריאות נפוץ כל כך, אנשים רבים אינם זוכרים את מטרתו הבסיסית. ביטוח בריאות חשוב ממש כמו ביטוח לרכב או לדירה שלכם. הוא אמור להגן על חיסכון בחיים שלכם מעלויות הרסניות של מחלה קשה, מקרה חירום רפואי או מחלה כרונית.

אבל בניגוד לביטוחים אחרים, ביטוח בריאות מאפשר לכם לקבל את הטיפול הבריאותי כשאתם זקוקים לו. אם אין לכם ביטוח רכב, אתם יכולים לנסוע באוטובוסים עד שתוכלו להרשות לעצמכם לרכוש את הביטוח. אם תשברו את הרגל ותזדקקו לתקופת שיקום ארוכה ויקרה, יתכן שלא תוכלו לממן את הטיפולים הדרושים.