כותרת
> C;
1/1
בריאות

למרות הסערה העולמית, בארץ רשת 5 יצאה לדרך.

כרמיאלי בריאותפורסם: 05.06.20 , 10:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משרד התקשורת הודיע אתמול, יום חמישי 4/6/2020 על סגירת מכרז תדרים לפריסת הרשת החדשה בישראל.

למרות הבהלה הגדולה, למרות ההתנגדויות, הסרטונים בארץ ובעולם, למרות התיאוריה שמאיימת על רבים כי יש קשר לוירוס הקורונה, פחד מגידוליים סרטניים ועוד מחלות בעקבות קרינה גבוהה של רשת 5 ולמרות המקרים החריגים על הפלת אנטנות על ידי הציבור המבוהל.

אתמול כאמור, הודיע שר התקשורת יועז הנדלר כי זהו יום חשוב למדינה עם מהפכה טכנולוגית חדשה, הדור החמישי אשר בעזרתה ישראל תתפתח ותתקדם באופן מואץ בהרבה נושאים ותחומים כמו: בריאות, חקלאות, כלכלה, תעשייה, ידע ועוד.

הנדלר מכיר את הקונספירציות הרבות שהתעוררו לאחרונה ומבטיח שלא רק שיש דיס אינפורמציה, הוא ידאג שהכל יתנהל בשקיפות ויהיה קשוב לציבור במידה של טענות.

ניתן לציין כי בארגון הבריאות העולמי ובאיגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי של האו"ם קבעו כי אין קשר להתפרצות הנגיף ל5G ואין כל מחקר שמראה קשר לסרטן, כך מציין FDA אמריקאי כי רב המחקים שנערכו לא הראו קרינה המזיקה בשום צורה. כן טוענים לערוך מחקרים נוספים בהמשך, שיבדקו השפעות ארוכות טווח של החשיפה לקרינה.

זו הסיבה להגבלת בטיחות ותקנים לתקשורת סלולרית שתגן על הציבור מחשיפה לרמות גבוהות של קרינה.

ועדיין רבים היו עדים לעבודות שטח של התקנת אנטנות ולפעמים בשעות לא שגרתיות שהוסיפו לבהלה אולי המיותרת.

היום לאחר שהוגשו הצעות תדרים למכרז שהתקיים וגובש לאחר עבודת מטה מסודרת ומאוזנת באופן שיתאים לצרכי השוק ובאופן המירבי והמיטבי כרגע מה שנותר משתף הנדל כי : "וועדת המכרזים תבחן ותאשר את המציעים הכשירים, אשר עמדו בתנאי הסף, להשתתף בשלב התיחור במכרז".

בינתיים הטענה היא שתוספת האנטנות הדרושה לדור החמישי, בהחלט מעוררת את דאגת הציבור מפני סכנות לבריאות.

העובדות הן: שהטענה לא מבוססת.

בינתיים מחקרים מורים כי נראה שהרשת הטכנולוגית לא מסוכנת

ואין אף ראיה שמצדיקה את החששות של הציבור.

ויותר מכך משרד התקשורת הישראלי מציין כי החשיפה לקרינה דווקא תצטמצם ובאופן משמעותי ודווקא מכיוון שבשל הגדלת מספר האנטנות במרחב הציבורי, היא מקצרת את מרחק האנטנה לטלפון ובכך יפלוט קרינה בעצמה פחותה.