כותרת
> C;
1/1
הלב של כרמיאלי

מאבקם של הקייסים נמשך

כרמיאלי הלב של כרמיאליפורסם: 23.06.20 , 10:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מדובר בקהילה יהודית מפוארת שעוברת עוול היסטורי!

30 שנים של מאבק עיקש של העדה האתיופית בהכרה שהם יהודים, עד לפסיקתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל שביטל כל ספק בנוגע ליהדותם של כל קהילת יוצאי אתיופיה ותיקן בכך את העוול ההיסטורי שנעשה לקהילה שלמה במשך עשרות שנים.

קהילה שלמה שההקרבה של הסבים וההורים, טרם עלו ארצה, הייתה אדירה! בזמן שבאתיופיה ניסו לנצר אותם והם רק המשיכו להתפלל, לקוות ולחלום על ירושלים.

שלושים שנות מאבק ודומה היה שהסיפור המעליב של אי הכרת הקייסים מול הרבנות הראשית תם והגיע לקיצו, כאשר במרץ 2018 ניתנה להם הכרה רשמית מול הרבנות ומכסה של 20 קייסים שיקבלו שכר ויהיו שווים לבעלי תואר מהרבנות.

אז מדוע בכל זאת ראינו אתמול 22/6/2020 מול משרדו של ראש הממשלה חלק מהקייסים, נציגות של שבעה מנהיגים רוחניים של בני העדה האתיופית במחאה נוספת, עומדים במשך שעות ארוכות בשמש החמה?

זה מפני שהחלטת הממשלה מאז שנת 2018 אשר מסדירה את שירותי הדת של קהילת יוצאי אתיופיה לא מיושמת עד היום,

הם מועסקים באמצעות המועצות הדתיות המקומיות ופועלים לטענתם ללא סמכויות ממשיות, למרות שעושים מלאכתם נאמנה למען הקהילה ונותנים שירותים רבים כמו לוויות, טקסים, ניהול תפילה, נישואין שלמעשה הם לא מורשים לחתום על הכתובה.

מדובר גם בעוד 20 תקנים נוספים לקייסים חדשים.

אתמול הם באו בדרישה כי באופן מיידי יש ליישם את ההחלטה שנגררת כבר כמעט שלוש שנים.

מי שהגיעה לתמוך ולהציע פתרונות הייתה שרת הקליטה פנינה תמנו.

בין הקייסים שניראו אתמול במחאה היה הקייס אפריים לאווי, איש משפחה וקייס ראשי בכרמיאל, דמות מוערכת מאוד בעיר.

נולד וגדל בכרמיאל, בן להורים שעלו "במבצע משה" אביו ז"ל היה קייס שראה בו פוטנציאל גדול להמשך דרכו והכשירו לתפקיד.

אך רק אחרי השרות הצבאי הבין הקייס לאווי כי זוהי דרכו ויצא למסע לימודים והכשרה בנושא התורה, הלכות, ברכות, מנהגים ודינים עד שקיבל את "השאש" הכובע שהוא חובש והגלימה ועד שהפך לקייס שנה לאחר נישואיו כנהוג בעדה שרק גבר נשוי יכול להיות קייס, היום הוא כבר בעל וותק וניסיון רב.

אמש נראו תגובות מחממות לב של כרמיאלים שתומכים בקייס לאווי ובקהילה כולה וכתבו כי אסור לאחינו בני הקהילה האתיופית להישאר לבד מול המערכה.

תגובתו של הקייס אפריים לאווי:

כל עוד החלטת הממשלה לא תיושם אני ימשיך לעשות כל שביכולתי על מנת שהחלטה זו תצא לפועל בהקדם.

התמונה באדיבות הקייסים.
 
התמונה באדיבות הקייסים.