כותרת
> C;
1/1
הלב של כרמיאלי

מאות חגגו את שבת עולמית מבראשית

כרמיאלי הלב של כרמיאליפורסם: 19.11.19 , 13:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יום שישי האחרון לקראת כניסת השבת התאספו מאות מתושבי כרמיאל, פאזל של החברה הישראלית, לחגוג יחדיו את השבת יחד עם מאות אלפי יהודים מרחבי העולם, שציינו את השבת העולמית.

משפחות ובודדים מכרמיאל, עולים חדשים ועולים ותיקים, צברים, משפחות צעירות, אזרחים ותיקים, דתיים, מסורתיים וחילונים. כולם הגיעו לקבל את השבת ביחד. לצאת מהמרוץ של החיים, מהשבוע העמוס לזמן קהילתי משותף.

השבת החלה בתפילת קבלת שבת מרגשת. מיד לאחר מכן, התיישבו סביב השולחנות הערוכים. ראש העיר מר משה קונינסקי הגיע לברך ודיבר על חשיבות השבת. מיד לאחר מכן התחילו בשירת "שלום עליכם" " וקידוש. בזמן הגשת האוכל הטעים היה זמן לדבר עם האנשים השונים, להכיר חברים חדשים ולהנות מאוירה נעימה. היה זמן לשירה משותפת ביחד, שבה שרו כולם את השירים המוכרים והאהובים. לאחר הסעודה הקהל התפצלו לקבוצות שיח על השבת בהנחיית הרב ירון אנגלמאייר והרב אלי טלברג ובמקביל התקיימה פעילות לילדים.

פרויקט 'שבת עולמית' החל בשנת 2013 כיוזמה מקומית של הרב וורן גולדשטיין, הרב הראשי של דרום אפריקה, במטרה לאגד את הקהילה למיזם יהודי, שאינו דתי או פוליטי. עם הזמן התרחב הפרויקט וכיום נוטלים בו חלק יותר ממיליון יהודים במעל למאה מדינות וביותר מאלף ערים בכל רחבי העולם.

לפני חמש שנים, חבר המועצה רותם ינאי יזם את הפרויקט בעיר מתוך מטרה להפוך את השבת בעיר לנקודה מחברת, כל אחד ע"פ אמונתו. מאז, מבראשית כרמיאל מובילה את הפרויקט בעיר. השנה היו שותפים לפרויקט גם קהילת מחניים ומדרשת מתת.

יש לציין שמיזם זה הוא חלק מעשרות המיזמים שמבראשית כרמיאל מפעילה בעיר, בקהילות השונות, בגנים ובבתי הספר. אחד הפרויקטים היפים שהתקיימו לפני שבועיים הוא "כרמיאל עולה לירושלים". כ800 הורים וילדים משכבת ה' ממרבית בתי הספר בעיר, עלו יחדיו לסיור בירושלים שכלל מסלולים ע"פ בחירה של בית הספר ולסיום טקס עירוני משותף של כלל ילדי בתי הספר בכרמיאל, בצמוד לכותל למרגלות הרב הבית. מעמותת מבראשית כרמיאל מוסרים שהם ממשיכים ליצור ולפתח פרויקטים מחברים שמעצימים את העשייה החברתית, ערבות הדדית, ערכים וזהות יהודית בכרמיאל.