כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

מדוע עיצוב גינה צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 03.12.19 , 14:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הגינה שמחוץ לבית שלכם, היא חלון הראווה שלו והיא מהווה גם סוג של "כרטיס ביקור" שאתם מציגים בפני מי שמגיע אליכם הביתה. זהו המקום שבו אי אפשר להחביא את הבלגן ולכן מוטב להפוך אותו למתחם יפהפה ומושקע. גינה מעוצבת למשעי תמיד תגרום לרושם מצוין שתעשו על האורחים, אך גם בשבילכם מדובר בנכס של ממש ולמקום שבו תוכלו לנוח, ליהנות משקט ושלווה ולהרגיש הכי מחוברים לטבע ואפילו אם אתם גרים בליבה של העיר הסואנת. על מנת לבצע עיצוב גינה כמו שצריך ובצורה האיכותית ביותר, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשכור את שירותיהם לצורך הקמת הגינה ועיצובה, על כל המשתמע מכך.

באילו בתים ניתן לבצע עיצוב גינה?

בכל בית שיש לו חצר, ניתן לבצע עיצוב גינה במידה זו או אחרת. ההבדלים בין הפרויקטים השונים של עיצובי הגינות, נובע מכמה גורמים:

  1. הגודל של הגינה והיקף העבודה שניתן לבצע בה. בגינות גדולות, באופן טבעי ניתן לעשות יותר שינויים מאשר בקטנות, להציב יותר רהיטים ולשתול יותר צמחיה.
  2. התקציב הפנוי של בעלי הבית עבור הפרויקט – כאשר התקציב איננו מוגבל, השמיים הם הגבול. הרוב המוחלט של הפרויקטים הוא, כמובן, עם תקרה מסוימת לסכום שאותו בעלי המקום יכולים להשקיע, לכן חייבת להיעשות חשיבה מעמיקה באשר להחלטה על מה להוציא את הכסף.
  3. מזג האויר במקומות מסוימים בארץ, עלול להיות שונה מאוד מאשר באחרים, למשל רמת הגולן לעומת אילת. האקלים הסביבתי מכתיב גם את האפשרויות של שילובי הצמחייה שניתן לשתול בגינה.

גורמים אלו וגם אחרים, מבהירים כי ניתן לעצב את הגינה בין אם היא קטנה או גדולה וחשוב להבהיר כי הטעם האישי הוא בעל ההשפעה החזקה ביותר.

איך עובד תהליך העיצוב? שלב אחר שלב

תהליך של עיצוב גינה מתרחש בהדרגה, כאשר ראשית יש לחשוב כיצד להביא את החזון העיצובי של בעלי הבית אל "השטח". לפעמים יתגלה כי רוב החלומות הם אכן ניתנים להגשמה, אך במקרים אחרים יהיה צורך לעשות שינויים. התהליך יכלול גם הקמת תאורה מתוך רצון להפוך אותה לפינת חמד של ממש.