כותרת
> C;
1/1
בריאות

מהו חיטוי באוזון?

כרמיאלי בריאותפורסם: 21.10.20 , 10:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

החומר הקרוי אוזון מתפקד בתור חומר מחטא של הטבע: למעשה, אם תשימו אותו על מחוללי ריחות וריקבון כגון חיידקים, פטריות או עובש, הוא מיידית יחטא אותם או ליתר דיוק – ישמיד אותם. אנשים הבוחרים לעשות חיטוי באוזון יעדיפו בדרך כלל להשתמש בחומרי ניקוי טבעיים בביתם, בוודאי הרבה יותר מאשר שימוש בכימיקלים. הסיבה היא, הסיכונים הכרוכים בשימוש בחומרי גלם המיועדים לניקיון ושמכילים כימיקלים שעלולים להזיק לבריאות. החיטוי באמצעות אוזון מאפשר לבצע חיטוי גם במקומות שקשה להגיע אליהם והוא שומר על סביבה נטולת כימיקלים ובריאה הרבה יותר לאדם ולבעלי חיים.

מהו אוזון ומהם יתרונותיו?

הגז הנקרא אוזון נחשב לאפקטיבי במיוחד, כאשר מעוניינים לחטא מקומות המלאים בחיידקים ומזיקים אחרים. הוא יעיל מאוד למרות שהוא למעשה טבעי, לכן למרות החששות של האנשים שמעדיפים חומרים המכילים כימיקלים, חשוב להבין: חיטוי באוזון יהיה מאוד יעיל, רק חשוב ביותר שמי שמבצע את פעולת החיטוי יהיה בעל מקצוע מיומן.

מהם היתרונות של חיטוי באוזון?

אחד מהיתרונות של גז האוזון הוא בעובדה שיש לו ריח מאוד ברור, כזה שקצת דומה לריח של הגשם. ניחוח ייחודי זה מהווה יתרון, כיוון שבתהליך חיטוי באוזון חשוב שהגז לא ידלוף החוצה ולכן אם אכן מתרחשת דליפה שכזו, ניתן לגלות אותה בקלות. בנוסף לכך, האוזון מפחית כאמור את הצורך להוסיף חומרים מזיקים ולא טבעיים לתהליך הניקוי והחיטוי והחוזק שלו מאפשר לו להתגבר על זיהומים קשים, אשר חומרים תעשייתיים אפילו לא מצליחים לסלק ולהשמיד. עניין נוסף, הוא שאפשר להשתמש בו הן במתחמים סגורים והן בפתוחים, לכן הוא הפך לפופולרי מאוד.

בתקופת הקורונה השימוש באוזון לצרכי חיטוי עלה, במיוחד לאור העובדה כי הפעולה עצמה מתבצעת במהירות ויש לה השפעה ארוכת טווח. מלבד חיטוי מקומי לאחר זיהום חד פעמי שהתרחש, ישנם מקומות שבהם נעשה שימוש של חיטוי באוזון על בסיס קבוע, כדי לשמור על סביבה נקייה.

פתרון נטרול ריחות לטווח ארוך

לא מעט מהריחות הלא נעימים שאנשים סובלים מהם, בין אם בבית הפרטי שלהם או במקומות ציבוריים, מגיעים מזיהומים. זה יכול להיות עובש שהצטבר בחדר סגור, או רטיבות שהפכה ל"בריכת חיידקים" או אפילו מון שנשכח ונרקב. הסכנות התברואתיות במקרים כאלה, הן רבות, לכן חשוב כמובן לפנות את מקור הבעיה מהשטח ולאחר מכן – לחטא את המקום בצורה יסודית. המטרה היא להשמיד את החיידקים והבקטריות שהצטברו ויצרו את הריח הרע, לכן צריך לעשות שימוש בחומר שיכול להגיע לכל מקום ולפעול בעוצמה.

בין אם הצורך שלכם הוא נטרול ריח סגריות או הפגת ניחוח של עובש במקלחת, או אפילו חיטוי מעמיק של ג'קוזי שהמים בו עמדו זמן רב – כנראה שפעולת חיטוי באוזון היא הדבר שיעזור לפתור את הבעיה. השמירה על בריאותם של בני האדם היא העניין החשוב ולכן האוזון נותן מענה מתאים ובעיקר בטיחותי.