כותרת
> C;
1/1
בריאות

מה באמת כדאי שתדעו על כאבי גב עליון?

כרמיאלי בריאותפורסם: 25.05.21 , 14:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רבים מאתנו חווים בחיי היומיום כאבים שונים בגב, והאמת היא, שמי שמתמודד עם העניין הזה מזה שנים יודע לומר שזה לא פשוט. אומנם לא בכל יום אנחנו נרגיש את כאבי הגב בדיוק באותה הדרך, אך מצד שני, תמיד נחשוש מכך שהם יחזרו וישפיעו עלינו. לכן נשאלת השאלה: מהם הגורמים לאותם כאבים? וחשוב מכך, מה אפשר לעשות בנידון? האם אנחנו באמת צריכים להשלים עם המצב כפי שהוא? התשובה היא כמובן לא. זו הסיבה שבגללה, אם גם אתם סובלים מכאבים שונים בגב העליון, כדאי שתדעו שיש מה לעשות בנידון, ולמען האמת, לא כדאי שתדחו את הטיפול. כאבי גב עליון יכולים להיות תוצאה של גורמים שונים, כמו למשל: בקע, בלט או פריצת דיסק, אך מצד שני, הם גם יכולים להיות תולדה של לחץ נפשי. כמו כן, גם נשים בהריון מדווחות לא פעם על כאבים שונים בגב העליון שיכולים לנבוע מהשינוי הכללי במבנה הגוף.

מה עושים כנגד כאבי גב עליון?

ראשית, אם גם אתם מרגישים לאחרונה כאבי גב עליון, אנחנו מאוד ממליצים לכם לעצור ולבדוק את הדברים. למה זה קורה לכם? והאם יש משהו שתוכלו לעשות באופן טבעי כדי לשנות את המצב, כמו למשל לשנות את אורח החיים שלכם? לשפר את היציבה וכדומה? שנית, כיוון שאתם ממש לא האנשים היחידים שסובלים מכאבים שונים בגב העליון, יש היום מגוון רחב של טיפולים שביניהם תוכלו לבחור. כאשר מדברים על התמודדות עם כאבי גב עליון אנחנו רואים שיש מגוון רחב של אפשרויות וטיפולים, כמו למשל:

  • שימוש במכשירי עיסוי שונים
  • משחות מקררות שמסייעות להפחתת הכאב
  • פניה אל רופא כירופרקט ועוד

חשוב לזכור שאומנם יש היום סוגים שונים של טיפולים כנגד כאבי הגב שמהם אולי אתם סובלים, אך לא כולם יוכלו להתאים לכל אחד. לכן, אם יש לכם אפשרות לבחור את הטיפול הנכון ביותר עבורכם, כמובן שזה כדאי, וניתן לעשות תוך בדרך של ניסוי. כלומר, נסו מספר טיפולים עד שתמצאו את הטיפול הנכון שבאמת יגרום לכם להרגיש הרבה יותר טוב.

האם הטיפולים השונים עולים הרבה?

בין אם אתם חושבים לפנות אל כירופרקט מקצועי ובין אם תרצו לקנות מכשיר עיסוי ביתי שתוכלו לעשות בו שימוש בכל פעם כשהצורך יתעורר, כדאי שתעצרו רגע ותבדקו את המחירים. זה נכון שאנשים שסובלים מכאבי גב יהיו מוכנים לעשות לא מעט כדי להרגיש טוב יותר, אך מצד שני, זה לא באמת אומר שחובה לבחור בטיפול הכי יקר שיש. לא תמיד כאשר אנחנו פונים אל הרופא שאצלו התעריפים הם הכי גבוהים שיש זה אומר שהתוצאה תהיה יותר טובה או שהכאב יהיה פחות מורגש, ולכן יש מקום לעשות גם השוואה של מחירים.